MALLORCA, dovolená Španělsko letecky

ŠPANĚLSKO - letecky

COSTA DE ALMERIA

 

HOTEL BEST ROQUETAS****   HOTEL BEST SABINAL****   HOTEL DON ANGEL****

 

Středisko leží v západní části Costa de Almería, asi 19 km od hlavního města. Původně rybářská osada známá solením ryb se začala v 70. letech minulého století rozrůstat jako turistická destinace. Ještě předtím bylo ale zdejší pobřeží dlouhou dobu sužováno piráty, proto zde vznikaly na obranu obrovské strážní věže, ze kterých se dochovala věž Cerillos, a další přestavěná na hrad de Santa Ana. Najdeme zde sportovní přístav, býčí arénu s muzeem, divadlo-auditorium mezinárodního věhlasu a přírodní park Entinas-Sabinar. V Roquetas je 18 km pláží s pozvolným přístupem do vody, vhodným i pro děti. Velká část pláží je lemována přímořskou promenádou, včetně stezky pro cyklisty.

 

 

COSTA DEL MARESME - PINEDA DE MAR

 

HOTEL MERCE***   SUMUS STELLA & SPA HOTEL****   

 

Oblíbené letovisko v samém centru pobřeží Costa Brava/Maresme. Pineda se nachází v samém centru Costa de Barcelona. Dlouhá, prostorná pláž se zlatavým čistým pískem, tak typickým pro tuto oblast, a moderní hotelová síť dělají z Pinedy vhodné místo pro trávení letní dovolené. Příjemný stí n úzkých uliček a malebných náměstí se starobylými kašnami a spoustou zeleně ve starém městě dokonale kontrastuje se zářivě žlutým přílivem slunce na plážích.

 

 

COSTA BRAVA

 

HOTEL MIRAMAR****   HOTEL ROGER DE FLOR PALACE****   

 

Je nejnavštěvovanější středisko pobřeží Costa Brava/Maresme. Výborně udržované pláže, bohatý noční život, kasino, aquapark a spousta dalších atrakcí právem vytvářejí z Lloretu nejzábavnější centrum katalánského pobřeží. Na své si přijdou jak milovníci písečných pláží lemovaných vycházkovými kolonádami, tak příznivci skalnatého pobřeží a skrytých zátok, jakoby stvořených pro pohodové slunění a koupání i pro rekreační potápění.

 

 

MALLORCA - Letovisko PORT DE POLLENCA

 

HOTEL MAR SENSES****

 

Pollença a zátoka San Vicente tvoří nejhezčí oblast na severním pobřeží ostrova. Z jedné strany je lemována úchvatným mysem Formentor, který je součástí pohoří Tramuntana (od r. 2011 pod ochranou UNESCO) a z druhé strany mysem El Pinar. Pro svou malebnost byla a je vyhledávána hlavně malíři a umělci. Zde trávili letní dovolenou mezi jinými osobnostmi také W. Churchill, Agatha Christie nebo Petr Usti nov. Přístav se honosí nádhernou promenádou a širokými písečnými plážemi, z obou stran lemovanými menšími zátokami s křišťálovou vodou a souborem prehistorických jeskyní. Pollensa je výletním místem obyvatel ostrova, takže hotelů je zde málo, spíše zde najdete apartmány nebo vilky. Vzdálenost od leti ště v Palmě 65 km.

 

MALLORCA - Letovisko PORT DE ANDRATX

 

HOTEL BRISMAR***

 

Port d’Andratx je částí města Andratx. Nachází se na jihozápadním cípu španělského ostrova Mallorca. Letovisko je  je vhodný pro milovníky přírody, potápěni, hráče golfu a lidi vyhledávající luxus. Naleznete zde malé zátoky, útesy a čtyřy ostrůvky. Ostrůvek Sa Dragonera je od roku 1995 přírodním parkem. V okolí přístavu najdete pěknou promenádu a řadu luxusních barů a restaurací.mnoho restaurací, které jsou ale většinou vyšší cenové kategorie. 

Port d’Andratx se v posledních letech stal oblíbeným místem milovníků luxusu a často ho navštěvují nejrůznější celebrity, jako např. Claudia Schiffer, Tom Cruise či Michael Schumacher, který tady vlastní vily v nedalekém Camp de Mar. Navzdory dost agresivnímu turistickému rozvoji, který postihl pobřeží Mallorcy, Camp de Mar si dokázal udržet obraz malého a exkluzivního přímořského letoviska, které zůstalo poněkud izolované od velkých turistických oblastí.

 

MALLORCA - Letovisko CALA SANTANYI

 

HOTEL PINOS PLAYA***

 

Malá osada, která se nachází se na jihovýchodě ostrova Mallorca a leží několik kilometrů od města Santanyi, je pojmenovaná po zátoce Cala Santanyi; od hlavního města Palma de Mallorca je vzdálena cca 60 km. Letovisko nabízí krásnou pláž s bílým pískem, jejíž šířka je cca 80 m a délka asi 130 m, a je z obou stran z chráněna skalisky a borovými háji. V okolí naleznete i další krásná místa ke koupání – Cala Llombards, S´Amarador nebo Ses Fonts de n´Alis. Místo je vhodné pro klienty, kteří hledají krásné koupání i možnost šnorchlování.

 

 

MALLORCA - Letovisko CAN PASTILLA

 

HOTEL ROC LEO****

 

Can Pastilla je původně rybářská vesnička, ležící na jižním pobřeží ostrova přímo u osmikilometrové pláže, táhnoucí se podél střediska Playa de Palma až k Arenalu. Jeho poloha blízko hlavního města (8 km) i letiště přímo u krásné písečné pláže je ideální pro strávení pohodové odpočinkové dovolené. Okolí původního malého rybářského přístavu se změnilo na centrum vyhlášených rybářských restaurací. Pobřežní promenáda nabízí příjemné večerní procházky a najdete zde dostatečný výběr obchůdků, barů a restaurací.

 

MALLORCA - Letovisko CA'N PICAFORT

 

HOTEL SON BAULO***       HOTEL EXAGON PARK****

 

Letovisko C’an Picafort vzniklo na místě původní rybářské vesničky uprostřed zálivu Bahia d’Alcúdia s krásným panoramatem pohoří Serra de Tramuntana na západě. Písečná pláž s jemným pískem má převážně pozvolný vstup do moře, ale místy není příliš široká. Plážová promenáda se táhne od přístavu až k pláži Son Baulo, na hlavní ulici Avenida Reina Sofia se tísní množství barů, restaurací a obchůdků. Moderní letovisko,
během sezóny nesmírně živé, poskytuje svým návštěvníkům veškeré zázemí pro prožití příjemné dovolené s možností zábavy i odpočinku.

 

MALLORCA - Letovisko CANYAMEL

 

HOTEL UNIVERSAL CASTELL ROYAL****   

 

Na východním pobřeží ostrova, cca 70 km od hlavního města Palma de Mallorca se nachází poklidné letovisko Canyamel. Pláž byla v minulosti několikrát oceněna modrou vlajkou pro svou kvalitu a čistotu moře. Jsou zde skvělé možnosti k potápění. Canyamel je mnohými nazýván rájem golfistů, najdete zde 3 kvalitní golfová hřiště. Centrum je poměrně živé, nechybí zde restaurace, bary, diskotéky a obchody se suvenýry.

 

MALLORCA - Letovisko COLONIA DE SANT JORDI

 

HOTEL UNIVERSAL ROMANTICA***

 

Colonia de Sant Jordi je menší letovisko poblíž jižního cípu ostrova Mallorca, mysu Cap de Ses Salines. Jeho středem je přístav a pláž Sa Platja Es Port, kde také leží většina restaurací a obchodů. Z přístavu se můžete vydat lodí na nedaleký ostrov Cabrera, který je jedinou přírodní rezervací Baleárského souostroví. Západně od městečka se rozkládá kilometry dlouhá pláž Es Trenc, která patří mezi nejhezčí na Mallorce. Východně od přístavu najdete další nádhernou přírodní pláž Es Dofí, kterou navštěvují hlavně místní obyvatelé. Spojením krásných pláží s klidem a řadou zajímavostí v okolí je toto letovisko ideální pro strávení nezapomenutelné dovolené.

 

MALLORCA - Letovisko EL ARENAL

 

HOTEL HM WHALA! BEACH***      HOTEL MLL CLUB PALMA VAY RESORT***   

 

HOTEL SERAMAR LUNA PARK***     HOTEL PIÑERO BAHIA DE PALMA***

 

El Arenal je jedním z nejvyhlášenějších mallorských letovisek. Leží na jihovýchodním konci pláže Platja de Palma (Playa de Palma), která je dlouhá 6 km a má pozvolný vstup do moře. Pláž nabízí nejen možnost vodních sportů, ale samozřejmostí je zde i kompletní servis v podobě lehátek, slunečníků, toalet, sprch, občerstvení a mnoha aktivit pro malé i velké. El Arenal částečně patří k hlavnímu městu Palma de Mallorca, které je díky poloze přímo u dálnice velice snadno dostupné. V letovisku El Arenal najdete spoustu příležitostí k nákupům - největšími nákupními středisky jsou Mercadona a Centre Comercial S’Arenal Park. Můžete také zajít do některé z restaurací nebo kaváren, případně večer navštívit bary či diskotéky. Ulice jsou zde živé do pozdních nočních hodin, k nejrušnějším patří Avenue Miramar a Carrer de Sant Cristofol. K návštěvě doporučujeme i největší mallorský aquapark Aqualand El Arenal, podmořský svět Palma Aquarium či historické městečko Llucmajor. Milovníkům golfu nabízí své služby golfové resorty Son Gual a Golf Maioris. Rozlehlé letovisko El Arenal je vhodné pro všechny vyznavače pobytu ve městě, kteří upřednostní aktivní styl dovolené v podobě koupání, večerní zábavy a nákupů.

 

MALLORCA - Letovisko MAGALUF

 

HOTEL FLAMBOYAN-CARIBE****

 

Letovisko rozkládající se na jižním pobřeží Mallorcy je vyhledávané pro své rušné centrum plné barů, diskoték a restaurací. Oblíbené je i díky své 1 kilometr dlouhé a 50 metrů široké písečné pláži s palmovou promenádou. Pro rozptýlení vašich dětí jsou připraveny dva aquaparky, delfinárium a motokárová dráha. Do hlavního města Palma de Mallorca (15 km) jezdí pravidelně místní autobusová doprava. Pokud máte rádi noční život, je pro vás Magaluf v hlavní sezóně jako stvořený, v ostatních měsících tady můžete prožít klidnou rodinnou dovolenou.

 

MALLORCA - Letovisko PAGUERA

 

HOTEL GAYA***   HOTEL UNIVERSAL LIDO PARK****   HOTEL SERAMAR SUNNA PARK****   

 

HOTEL FLOR LOS ALMENDROS***    HOTEL CONCHA SOUL***+

 

Příjemné a klidné letovisko Paguera leží v zálivu na jihozápadě ostrova Mallorca a je vzdáleno 28 km od hlavního města Palma de Mallorca. Paguera je vyhledávané letovisko hlavně pro krásu tří zátok s jemným pískem, lemovaných piniovými lesy a malebnými útesy. Středem letoviska se táhne pěší promenáda se spoustou obchůdků, kaváren a restaurací. Pobřeží letoviska je členité, střídají se zde písečné pláže se skalnatými útesy, které vytvářejí půvabné přírodní scenérie. Přístup do moře je na písečných plážích s průzračnou vodou pozvolný. Naleznete zde všechny druhy zábavy – vodní sporty, noční život, romantické procházky po nově zrekonstruované promenádě nebo výlety do blízkých hor a zátok (např. Cala Fornells).

 

MALLORCA - Letovisko PALMA NOVA

 

HOTEL SERAMAR COMODORO PLAYA****

 

Moderní prázdninové letovisko je situováno v zálivu Bahia de Palma 15 km jihozápadně od hlavního města a je vyhledáváno především anglickými turisty. Palma Nova, která navazuje na další vyhlášené středisko Magaluf, je zelené městečko s parčíky, menšími hotely, vilkami a apartmány, a i přes velké množství turistů a možností zábavy je lze označit za příjemné a klidné. Důvodem oblíbenosti městečka je především dva kilometry dlouhé pobřeží, které je dvěma romantickými poloostrovy rozděleno na tři krásné pláže: Playa de Porto Novo o d´es Carregador, Playa de na Nadala a Playa de Son Maties. Všechny jsou pokryty jemným, světlým pískem a zvolna klesají do průzračného moře. Letovisko uspokojí i milovníky sportu – je tu hřiště na kopanou, minigolf, tenisové kurty, škola veslování, potápěčské centrum, vodní sporty; golfový resort Santa Ponsa vzdálený několik minut. Palma Nova nabízí i bezpočet barů a restaurací z nichž mnohé vypadají, jako by byly přeneseny ze staré dobré Anglie. Večerní zábavu nabízí také kluby a diskotéky, nákupní možnosti spousta obchodů a supermarketů. K největším zábavním lákadlům patří Casino Paladium, zoologická zahrada Marineland s vystoupením delfínů, lachtanů a papoušků, Westernpark a divadelní show Pirátské dobrodružství.

 

MALLORCA - Letovisko PLAYA DE MURO

 

 HOTEL JS ALCUDI MAR****

 

Playa de Muro se nachází na severním pobřeží ostrova mezi letovisky Port d´Alcúdia a Ca´n Picafort. Toto letovisko se pyšní nejdelší pláží ostrova s jemným bílým pískem (8 km) a piniové háje lákají k příjemným procházkám. V Playa de Muro můžete využít celou síť cyklostezek a navštívit můžete i nedaleký ranč s koňmi. Kromě barů, restaurací a obchůdků v tomto klidném letovisku jsou veškeré nákupní, sportovní a zábavní možnosti v blízkých Ca’n Picafort a Port d’Alcudia. Zajímavostí je nedaleká přírodní rezervace, která je atraktivní především pro milovníky vodního ptactva.

 

MALLORCA - Letovisko SANTA PONSA

 

HOTEL DELFIN SIESTA MAR****

 

Prázdninové středisko Santa Ponsa patří mezi nejnavštěvovanější baleárská letoviska. Nachází se v malebném zálivu Cala de Santa Ponca na jihozápadním pobřeží Mallorky 20 km od hlavního města Palma a nabízí překrásný výhled na pohoří Sierra de Tramuntana. V zálivu Santa Ponsa se nachází krásná písečná pláž, která je 700 m dlouhá a 100 m široká. Díky pozvolnému vstupu do moře je vhodná nejen pro děti, ale poskytuje i zábavu ve formě vodních sportů. Zahrnuje veškeré turistické vybavení od lehátek a slunečníků přes dozor plavčíka až po sprchy a toalety. Na pláž navazuje příjemný park, který se táhne až k náměstí Placa Santa Ponsa. Milovníci večerních procházek se mohou projít po nově upravené pobřežní promenádě nebo se vydat k místu, kde se v roce 1229 vylodil král Jakub I. se svým vojskem, aby osvobodil ostrov od maurské nadvlády. Městečko Santa Ponsa je plné obchůdků, barů a restaurací jako Reno, Mesón del Rey nebo El Ceibo a má půvabný jachtový přístav i dvě nově upravená golfová hřiště. V blízkosti je velký vodní park Aquapark a Marineland V hlavní sezoně pulzuje rušným životem, navíc je odsud dobré spojení linkovými autobusy do hlavního města.

 

MALLORCA - Letovisko SANT ELM

 

HOTEL UNIVERSAL AQUAMARIN***

 

Příjemné a klidné letovisko Paguera leží v zálivu na jihozápadě ostrova Mallorca Sant Elm je malá osada, která si uchovala kouzlo původní rybářské vesnice. Písečná pláž, zátoky Conils a Basset, ostrůvek Es Pantaleu a ostrov Sa Dragonera vytváří dohromady neskutečně atraktivní přírodní prostřední. Za osadou směrem do vnitrozemí se zvedají majestátní kopce ozdobené starými strážními věžemi, klášterem la Trapa a starobylými usedlostmi. Sant Elm je ideálním výchozím bodem k výletům do okolí. V městečku najdete restaurace, bary i obchůdky, milovníci nakupování a nočního života musí ale dojet do 7 km vzdáleného Puerta Andratx, kde si v přístavu dává schůzky místní smetánka.

 

 

MALLORCA - Letovisko S´ILLOT

 

HOTEL UNIVERSAL PERLA***   HOTEL PLAYA BLANCA**   HOTEL MIX COLOMBO***

 

Méně vyhledávané letovisko se nachází na severovýchodě ostrova. Letovisko si uchovalo svou původní atmosféru a nabízí tak příjemně strávenou dovolenou pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří upřednostňují klidnější dovolenou. Centrum s obchůdky, kavárnami a restauracemi je soustředěno kolem náměstíčka Placa de la Savina. V letovisku se nachází nádherná stejnojmenná pláž s jemným světlým pískem. Turistický vláček nebo místní autobusová doprava umožňují spojení se sousedními živějšími letovisky Cala Millor, Cala Moreia a Sa Coma.

 

 

• LETOVÝ ŘÁD (Španělsko - MALLORCA) - klikněte zde

 

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY MALLORCA - klikněte zde

 

 

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...