FAKULTATIVNÍ VÝLETY STOUPA

Spolehlivá cestovní kancelář již 26 let

FAKULTATIVNÍ VÝLETY STOUPA

MONEMVASIA - cena 56 €

Navštivte řecký gibraltarský průliv. Jedinečná architektura, dlážděné chodníky, uličky z doby byzantské. Možnost zakoupení suvenýrů, či ručně vyrábených šperků. Kostel Agios Sophia umožnuje překrásný výhledu na celé pobřeží.
Obří opevněná ostrovní skála Monemvasia s mořem na třech stranách je jednou z nejnavštěvovanějších přírodních útvarů řecké pevniny. Někdy také nazývána jako "Gibraltar východu", proto by tohle pozoruhodně zachovalé středověké město nemělo chybět ve Vašem cestovatelském seznamu.
Monemvasia se přesně nachází na východním pobřeží třetího "prstu" Peloponésu. Město je vzdálené 3 hodiny jízdy od letiště Kalamata přes Spartu. Tato oblast byla založena v 6. století, v době byzantské. V minulosti docházelo k častým okupacím města, Monemvasia byla následně obsazena křižáky, franky, Benátčany a Turky, z nichž všichni zanechali zjevné stopy. V hradních zídkách je nyní zrestaurováno mnoho z rozpadajících se budov a najdete zde výběr z mnoha vynikajících restaurací a kaváren.
Pláže podél pevniny jsou funkční, avšak pro některé z turistů je nejkrásnější písečnou pláží v celé Peloponéské oblasti pláž u ostrova Elafonissos, který je 50 minut jízdy na západní pobřeží poloostrova, poté následuje krátká 10 minutová chůze, jezdí zde trajekty (v sezóně mohou jezdit každých 30 minut) Simos je překrásná, dlouhá a široká pláž s bílým pískem připomínající Karibik.
Můžete také navštívit nedaleký ostrov Kythira z přístavu Neapolis, ačkoli možná budete potřebovat zde přenocovat.

 

STAROVĚKÉ MESSINI - cena 38 €

Užijte si návštěvu historické strany starého hlavního města Messinie, které stojí na břehu kopce Ithomi. Udělejte si čas zkoumáním této rozsáhlé lokality, která je velkolepá svými 9 km městskými hradbami kolem starobylých chrámů, tržištěm, nádherným stadionem, tělocvičnou a dalšími významnými budovami a muzeem. Archeoologický výzkum stále probíhá a význam každého sebemenšího nálezu je důležitý. Než odjedete, ujistěte se, že jste navštívili muzeum, ve kterém sídlí řada archeologických nálezů. Výlety se budou pořádat soukromě maximálně pro 5 osob. Cena za výlet – 190 euro/auto pro 5 osob + vstupné 12 euro

 

MYSTRAS - cena 42 €

Projděte pohoří Taygetos a vychutnejte si nádherný výhled na dech beroucí Langada  George a Langada pass. Město Mystras, které je chráněno UNESCO, připomíná slavnou minulost, kdy řecké písemnictví a kultura vzkvétaly za vlády dynastie Papaiologoi. Bylo to místo narození a korunovace posledního byzantského císaře před pádem Kontantinopole. Návštěva zahrnuje návštěvu pevnosti, kostelů (mnoho nepoškozených s původními ozdobnými freskami), domy, kláštery a muzeum. Výlety se budou pořádat soukromě maximálně pro 5 osob. Cena za výlet –210 euro/auto pro 5 osob + vstupné 12 euro 

 

OLYMPIA - cena 62 € 

Celodenní exkurze

Navštivte ojedinělé místo, kde se zrodily Olympijské hry skoro před 3000let a patří mezi 7 divů světa. Užijte si nádherné výhledy do krajiny a nasávejte atmosféru, která vládne celou Olympií. Můžete zblízka spatřit podivuhodné artefakty, které se nacházejí jak v areálu, tak v Muzeu. Obdivovat můžete například klasickou sochu boha Herma nebo Apolla. Cesta do Olympie vede přes město Kalamata kde nás čeká krátká přestávka. Po příjezdu Vás čeká detailně komentovaná prohlídka s průvodcem. (možný i překlad do češtiny). Možnost zakoupení suvenýrů. Výlety se budou pořádat soukromě maximálně pro 5 osob.

Info: Vhodné pro všechny věkové skupiny

         Doporučujeme láhev vody s sebou, památkové oblasti jsou na přímém slunci
         Cena za výlet – 310 euro/auto pro 5 osob + vstupné 12 euro 

         

JESKYNĚ DIROS MANI - cena 26 €

Tento úžasný výlet vás dopraví po pobřeží k nejkrásnějším jezerním jeskyním v Evropě. Jakmile dorazíte, budete dopraveni před magickou jeskynní síť. Lodí se budete moci projet celou jeskynní a vychutnávat krásu. Co je možná nejdůležitější je, že se jedná o nedotčenou přírodní lokalitu v Řecku. Po plavbě lodí se vypravíte na cestu po malém úseku jeskyně pěšky. Bude se konat i zastávka, takže budete mít možnost okusit plavání v chladivé vodě. Lehký oběd zahrnut v ceně.

Výlety se budou pořádat soukromě maximálně pro 5 osob.

Info: Vhodné pro všechny věkové skupiny
         Poplatek za jeskyně – dospělí: 13 euro, děti: 8 euro, senioři 68+: 8 euro (v ceně je lehký oběd)
         Doporučujeme pevnou, neklouzavou obuv (riziko uklouznutí v jeskyni)
         Fotografování je v místě povoleno, zakázané je natáčení videa
        
     Cena za výlet – 130 euro/auto pro 5 osob + vstupné 13 euro 

      
        

Vytvářím objednávku...