FAKULTATIVNÍ VÝLETY STOUPA

FAKULTATIVNÍ VÝLETY STOUPA

 

CHUŤ MANI - cena 31 €, výlet se koná každé ÚTERÝ

Vydejte se s námi do pohoří Taygetos a cestujte napříč horskými vesnicemi Prosillo a Kendro. Navštívíte místního výrobce medu, který Vám ukáže výrobu medu, budete mít také jedinečnou šanci si zakoupit med z domácí farmy, včelí vosk a další výrobky z místních produktů.  

 

MONEMVASIA - cena 41 €, výlet se koná každou STŘEDU

Navštivte řecký gibraltarský průliv. Jedinečná architektura, dlážděné chodníky, uličky z doby byzantské. Možnost zakoupení suvenýrů, či ručně vyrábených šperků. Kostel Agios Sophia umožnuje překrásný výhledu na celé pobřeží.
Obří opevněná ostrovní skála Monemvasia s mořem na třech stranách je jednou z nejnavštěvovanějších přírodních útvarů řecké pevniny. Někdy také nazývána jako "Gibraltar východu", proto by tohle pozoruhodně zachovalé středověké město nemělo chybět ve Vašem cestovatelském seznamu.
Monemvasia se přesně nachází na východním pobřeží třetího "prstu" Peloponésu. Město je vzdálené 3 hodiny jízdy od letiště Kalamata přes Spartu. Tato oblast byla založena v 6. století, v době byzantské. V minulosti docházelo k častým okupacím města, Monemvasia byla následně obsazena křižáky, franky, Benátčany a Turky, z nichž všichni zanechali zjevné stopy. V hradních zídkách je nyní zrestaurováno mnoho z rozpadajících se budov a najdete zde výběr z mnoha vynikajících restaurací a kaváren.
Pláže podél pevniny jsou funkční, avšak pro některé z turistů je nejkrásnější písečnou pláží v celé Peloponéské oblasti pláž u ostrova Elafonissos, který je 50 minut jízdy na západní pobřeží poloostrova, poté následuje krátká 10 minutová chůze, jezdí zde trajekty (v sezóně mohou jezdit každých 30 minut) Simos je překrásná, dlouhá a široká pláž s bílým pískem připomínající Karibik.
Můžete také navštívit nedaleký ostrov Kythira z přístavu Neapolis, ačkoli možná budete potřebovat zde přenocovat.

 

 

"LÍNÝ DEN" - cena 40 €, výlet se koná každý ČTVRTEK

Využijte této příležitosti a projeďte se lodí okolo Messinského zálivu. 
Odjezd ze Stoupy je v 10:00. Loď pokračuje okolo tradičního rybářského přístavu Kitries, během cesty je možnost se koupat a především odpočívat.  Lehký oběd je zahrnut v ceně.

 

 

KARDAMYLI - cena 16 €, výlet se koná každý PÁTEK

Máte jedinečnou příležitost trávit večer ve vesničce Kardamyli, po příjezdu následuje prohlídka vesnice s místním průvodcem, poté budete mít možnost prozkoumat místní obchody se suvenýry, či taverny s tradiční řeckou kuchyní.
Kardamyli se nachází v horní (vnější) části centrálního poloostrova Mani.  Tohle malé místo bylo a bude velkým přínosem pro spisovatele, umělce, milovníky pěší turistiky a přírody.
S vrcholky pohoří Taygetos za sebou a s výhledem na průzračné moře, Kardamili zaujímá privilegované místo na tomto velkolepém úseku pobřežní čáry. Po obou stranách silnice přes obec (která je během hlavní sezóny velmi zaneprázdněná) má Kardamili okolo osmi dobrých restaurací, několik barů / kaváren a řadu malých obchodů se suvenýry, či butiky s oblečením.
Na severu je dlouhá oblázková pláž s názvem Ritsa. V opačném případě můžete plavat ve skalách nebo z účelových přístavů ve velmi čistém moři. Z Kardamili je možno hned několik procházek, nejlepší cesta vede přes Virosovu rokly; nádherná 4-5 hodinová přírodní stezka s několika kláštery na cestě.
Kardamili bylo 50 let domovem známému britskému spisovateli a válečnému hrdinovi Patricku Leighu Fermorovi - jeho knihu z roku 1958; Mani: Cestování po jižním Peloponésu můžeme považovat i v dnešní době za velice populární.


 

OLYMPIA - cena 52 € + vstupné 12 , výlet se koná každý druhý PÁTEK

Navštivte místo, kde se zrodily olympijské hry a patří mezi 7 divů světa. Do Olympie cestujeme přes Kalamatu, kde nás čeká krátká přestávka, poté se dostaneme k západnímu pobřeží Peloponnésu, kde projíždíme nádhernou historickou i přírodní krajinou. Po příjezdu se seznámíme s průvodcem, který nás provede okolo starobylého okolí stadionu a navštívíme muzem.
Po skončení prohlídky s průvodcem bude volný čas na odpočinek a nákup suvenýrů. Při zpáteční cestě bude opět krátká přestávka ve městě Kalamata a poté příjezd zpátky do Stoupy.

 

Info: Vhodné pro všechny věkové skupiny
         Doporučujeme láhev vody s sebou, památkové oblasti jsou na přímém slunci
         

 

 

JESKYNĚ DIROS MANI - cena 40 €, výlet se koná každou SOBOTU

Po plavbě lodí se vypravíme na návštěvu jeskyně Diros. Jeskyně Vlychada v Dirosu byla popsána jako nejkrásnější jeskyní v Evropě. Celková délka jeskyně je 14 km, ale ne všechny jsou dostupné bez řádného vybavení. Cesta přes jeskyně je v malých člunech, cesta je s křižovatkami a na konci jeskyně půjdeme chvíli pěšky. Po návratu na loď je možnost koupání  a bude poskytnuto i malé občerstvení. Po Dirosu cestujeme zpátky do města Areopoli, kde je možnost prozkoumat město nebo si odpočinout a koupit kávu. Areopoli byl dříve hlavním městem Mani.

 

Info: Vhodné pro všechny věkové skupiny

         Poplatek za jeskyně – dospělí: 13 euro, děti: 8 euro, senioři 68+: 8 euro (v ceně je lehký oběd)

         Doporučujeme pevnou, neklouzavou obuv (riziko uklouznutí v jeskyni)

         Fotografování je v místě povoleno, zakázané je natáčení videa

         Nápoje na palubě za poplatek

         Čas návratu přibližně v 16:00

      
         

 


 

 

 

 

 

 

Vytvářím objednávku...