OSTROV SANTORINI, dovolená Řecko letecky

OSTROV SANTORINI

Ostrov Santorini (nebo-li Thira) je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Romantické bílé domky s modrými okenicemi vystavené v příkrém svahu s růžovými květy - to je Santorini, které se řadí k nejromantičtějším místům světa a je velkým lákadlem pro fotografy a malíře. Tento ostrov sopečného původu o rozloze pouhých 76 km² patří do skupiny Kykladských ostrovů. Hlavním městem je Fira, které leží v severní části ostrova. Jedná se o krásné město tyčící se nad kráterem a je proslulé svými typickými krásnými bílými domy či kostelíky s modrými střechami. Do města vede klikatá cesta s 587 schody z malého přístavu Skala. Můžete vystoupat pešky nebo na hřbetech mul či využít kabinovou lanovku.

 

Velkým lákadlem ostrova Santorini jsou zajímavé pláže, které mají díky vulkanické činnosti neobvyklé zbarvení. Na jihovýchodě ostrova Santorini u letoviska Perissa nebo Kamari najdete široké pláže s tmavým pískem, který s jasně modrým mořem tvoří pozoruhodný kontrast. Na jihozápadě ostrova stojí za návštěvu Bílá a Červená pláž, které vás okouzlí svým zbarvením.

 

Nynější souostroví 4 ostrovů je zbytkem velkého sopečného ostrova Théra, jež byl v 17. st. př. n. l. zničen mohutným výbuchem. Tato erupce byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, která náhle zmizela ze světa. Podle legendy tuto vzkvétající zemi ležící na místě dnešního ostrova Santorini zničil právě výbuch sopky.

 

 

 

Letoviska KAMARI

 

HOTEL AFRODITI VENUS BEACH & SPA****      HOTEL KAMARI BLU BOUTIQUE***

HOTEL ARMONIA***

 

KAMARI patří k nejvyhledávanějším letoviskům jihovýchodní částí ostrova Santorini. Nabízí širokou 2 km dlouhou pláž s tmavým hrubším pískem vulkanického původu, podél které se táhne promenáda plná obchůdků, restaurací a taveren. Milovníci historie se mohou vydat do hlavního města Thira, které je z Kamari vzdáleno pouhých 11 km a kam se pohodlně dopravíte místním autobusem. Toto letovisko s tradičním kostelem a řadou úzkých uliček s romantickými zákoutími vytváří ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené v Řecku.

 

 

 

POBYTOVÁ TAXA  na ostrově SANTORINI

Upozorňujeme, že v Řecku do ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu, majitele ubytování či u delegáta. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:        0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
                                      0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
                                      1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
                                      3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
                                      4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

 

• LETOVÉ ŘÁDY - klikněte zde

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...