OSTROV RHODOS, dovolená Řecko letecky

OSTROV RHODOS

Dovolená na Rhodosu je ideální pro milovníky antických památek. Vyberte si pro svou dovolenou ostrov Rhodos – ostrov slunce, kde stával sedmý div světa. Ibiškový nebo růžový ostrov, jak je také někdy Rhodos nazýván, patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím.

 

Detailní informace o dovolené na ostrově Rhodos

Ostrov Rhodos má neuvěřitelně rozmanitý charakter. Zbytky starověkých svatyní spolu s rozpadajícími se křižáckými hrady udávají tón celému řeckému ostrovu. Rhodos v sobě spojuje orientální kouzlo Damašku s romantičností Malagy. Rhodos je největším ostrovem souostroví Dodekanes a místem, kde se klidné Středozemní moře setkává s mořem Egejským.

 

Ostrov Rhodos je svou rozlohou 1 398 km2 čtvrtým největším řeckým ostrovem s nejmírnějším klimatem a dnes zde žije více než 100 000 obyvatel. Legenda říká, že když Zeus rozděloval Zemi, byl bůh slunce Helios na své každodenní cestě po nebi, a tak se na něj nedostalo. Vydal se tedy za Diem, aby napravil tuto nespravedlnost. Najednou se z moře vynořil nádherný ostrov, který Zeus Heliovi daroval - Rhodos.

 

Ostrov Rhodos je vyhledávaný pro svoji bohatou minulost, moderní současnost, rozmanitost přírody a průzračné moře s krásnými plážemi. Ať chcete trávit svoji dovolenou jakýmkoliv způsobem, kosmopolitní ostrov Rhodos, který byl již v minulosti křižovatkou různých kultur a civilizací, vás zcela jistě uspokojí. Na Rhodosu naleznete jeden z největších aquaparků v Evropě, 18-ti jamkové golfové hřiště, skvělé podmínky pro windsurfing, již zmiňované historické památky i nádherné pláže s romantickými zálivy. Z Rhodu můžete podnikat výlety na sousední řecké ostrovy a také do Turecka.

 

 

Letovisko FALIRAKI

 

STUDIA MOSCHA   STUDIA ANEMONI   STUDIA ELPIDA    

 

Z řeckého městečka Faliraki se v posledních letech stalo atraktivní a živé řecké letovisko. V centru řeckého městečka Faliraki naleznete mnoho obchodů, barů a restaurací. Několikakilometrová písečná pláž většinou s pozvolným vstupem do moře je ideálním místem pro vyznavače slunění a vodních sportů. Pro nudisty je vyhrazena pláž na jižním okraji letoviska Faliraki. Na mysu Ladiko , 45 minut z Faliraki na jih, se skrývá malebná zátoka Anthonyho Queena. Ve Faliraki je jeden z největších aquaparků v Řecku (jediný na ostrově Faliraki), a také lunapark pro děti a mládež. V asi 8 km vzdáleném Afandou se nachází osmnácti jamkové golfové hřiště. V noci je letovisko Faliraki plné rušných barů, restaurací, obchodů a diskoték. Významná je i poloha letoviska Faliraki. Nachází se pouhých 15 km od hlavního města, se kterým je spojeno dokonale fungující autobusovou a lodní dopravou. Stejné spojení je i opačným směrem se starobylým městečkem Lindos. Pro svou úchvatnou atmosféru, kvalitní služby, možnosti četných výletů a nádherné koupání patří Faliraki k nejoblíbenějším letoviskům na řeckém ostrově.

 

 

 

Letovisko IALYSSOS

 

HOTEL D´ANDREA MARE BEACH RESORT****      HOTEL SUNSHINE RHODES****

 

Letovisko Ialyssos, nazývané též Trianda, nabízí krásné oblázkové pláže a styl moderního prázdninového letoviska v kombinaci s historickou částí městečka seskupeného kolem starobylého náměstí. Ialyssos se nachází na úpatí hory Filerimos, odkud je nádherný výhled na západní pobřeží a na byzantský klášter. Letovisko je také ideálním místem pro milovníky vodních sportů, hlavně pro surfaře. Od hlavního města je Ialyssos vzdálen 5 km (velmi dobré autobusové spojení). Letiště je vzdáleno cca 4 km, proto je třeba počítat s občasným hlukem z přelétávajících letadel.

 

 

 

Letovisko KALITHEA

 

HOTEL VIRGINIA***     HOTEL EDEN ROC RESORT****

 

Menší letovisko ležící stranou od rušných turistických center v blízkosti menších písečných zátok a skalnatých zálivů. Pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do moře, vhodné především pro rodiny s dětmi. Potěšení z koupání navíc umocní prameny bývalých termálních lázní ve skalnatém zálivu, ležící uprostřed nádherných zahrad. V městečku najdete několik obchůdků, kaváren a taveren. Kalithea leží stranou od velkých turistických center, ale v jejich těsné blízkosti, což je její velkou výhodou. Do hlavního města Rhodos (8 km) či letoviska Faliraki (4 km) se pohodlně dostanete místní autobusovou linkou.

 

 

 

Letovisko KOLYMBIA 

 

HOTEL ANAVADIA****  

 

Menší turistické letovisko je nejmalebnější částí východního pobřeží ostrova Rhodos. Rozprostírá se mezi dvěma skvosty: historickým hlavním městem Rhodos a čarokrásným Lindosem. Díky členitému pobřeží nabízí ideální podmínky pro koupání a jeho pláže patří mezi nejpůvabnější na ostrově. Městečku dominuje 3 km dlouhá eukalyptová alej, která prochází jeho středem a zpříjemňuje posezení v místních tavernách a kavárničkách nebo nakupování v místních obchůdcích. Kolymbia je ideálním místem pro strávení klidné a romantické dovolené na ostrově Rhodos.

 

                                

 

Letovisko LARDOS

 

 HOTEL SUN BEACH LINDOS***   HOTEL STAFILIA***  HOTEL KAMARI BEACH****    

 

Lardos je místo oblíbené především díky své poloze, která je vhodná pro výlety do okolí. Letovisko známé svými krásnými písečnými plážemi se rozprostírá mezi dvěma pahorky v jihovýchodní části ostrova. Zhruba 2 km od turistického letoviska se nachází původní malebná vesnička s typicky řeckou atmosférou, řadou taveren, kaváren a obchůdků. Historicky zajímavé město Lindos s antickými a byzantskými památkami leží cca 5 km od Lardosu. Hlavní město Rhodos je vzdáleno cca 60 km.

 

 

 

Letovisko PEFKI

 

  HOTEL SUNRISE****   APARTHOTEL PALM BAY***   

 

Klidné letovisko s písečnými a oblázkovými plážemi se nachází v krásné krajině jihovýchodního pobřeží ostrova Rhodos. Náměstí s kašnou, které mimo jiné slouží jako místo setkávání vesničanů během svátků, slavností, svateb nebo křtin, je obklopeno tradičními tavernami, stylovými kavárnami i bary. Ve staré části Pefki stojí za návštěvu kostel Agios Taxiarchas. Asi 7 km od Pefki je vzdáleno jedno z nejkrásnějších starověkých měst v Řecku – Lindos, k dalším výletům vybízí i 2 km vzdálená původně rybářská vesnička Lefkos, 4 km vzdálená vesnička Lardos nebo nádherná písečná pláž Glystra Beach (3 km). Doporučujeme všem, kdo vyhledávají tradiční řeckou atmosféru a klidné prostředí.

 

 

 

Letovisko STEGNA

 

APARTHOTEL STEGNA STAR***

 

Menší letovisko Stegna s krásnými plážemi leží na východním pobřeží ostrova a nabízí klidnou romantickou dovolenou. Centrem Stegny je malý přístav s 800 m dlouhou oblázkovo-písečnou pláží vhodnou pro vodní a plážové sporty. Je zde několik tradičních taveren, restaurací, barů a obchůdků. V okolí letoviska se dají najít také malé pláže poskytující dostatek soukromí. Městečko Archangelos je vzdáleno cca 3 km a hlavní město Rhodos zhruba 30 km.

 

 

 

 

 

POBYTOVÁ TAXA  na ostrově RHODOS

Upozorňujeme, že v Řecku do ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu, majitele ubytování či u delegáta. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:        0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
                                      0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
                                      1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
                                      3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
                                      4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

 

 

 

 LETOVÉ ŘÁDY - klikněte zde

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
1 položka, 1 stránka

cena od: 11 859.00 Kč

Řecko, Rhodos, Faliraki

Studia Anemoni

Atraktivní živé letovisko nabízí svým návštěvníkům četné restaurace, kavárny, bary, diskotéky a obchůdky. Faliraki leží na několik kilometrů dlouhé pí...

1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...