OSTROV PAXOS, dovolená Řecko letecky

Spolehlivá cestovní kancelář již 26 let

OSTROV PAXOS

Ačkoliv jeho rozloha činí jen 20 km2 (max. délka 11 km, max. šířka 4,8 km), tolika krásnými zátokami s křišťálově čistou vodou, tajuplnými jeskyněmi, zajímavými skalními útvary, jiskřivými plážemi, které zde defilují jedna za druhou, zelení se kam jen oko dohlédne, svým poklidem, harmonií a pohodou vydá ostrov Paxos za celé prefektury.

Pohodový ostrov Paxos vás zbaví stresu

Při vašich toulkách po tomto malém ráji, kdy projíždíte háji stříbrných olivovníků, voňavými piniovými lesíky, kráčíte od jedné úžasné vyhlídky ke druhé, užíváte si koupání v některé z nepřeberného počtu poklidných zátok, při posezení v malé taverně na pobřeží, najednou zjistíte, jak vás pohltila pohoda, která dýchá ze všech koutů ostrova Paxos.

Domorodci s pýchou v hlase říkají, že dovolená na ostrově Paxos je nejlepším lékem na stres. Podle mytologie byl ostrov Paxos kdysi součástí Korfu. Bůh moře Poseidon však hledal krásné a klidné místo, kde by mohl žít s krásnou a milovanou Amfitrítou, kterou si vzal za manželku. A tak svým mocným trojzubcem oddělil nejjižnější část Korfu.

Od těch dob je Poseidonův trojzubec znakem ostrova Paxos. Na Paxu žije trvale 3 000 obyvatel, z toho cca. 500 v hlavním městě Gaios. Hlavním předmětem jejich obživy je výroba a prodej olivového oleje, který je považován za jeden z nejlepších v Řecku, dále rybolov a cestovní ruch.

Ostrov Paxos je velmi rozmanitý

Východní pobřeží ostrova Paxos je pozvolné a velmi členité. V dlouhé řadě malých i větších zátok s plážemi od severu až k jihu snad každý najde to pravé místo jen pro sebe. Směrem na západ krajina dále stoupá a zhruba v polovině ostrova Paxos, severozápadně od hlavního města, se vypíná nejvyšší vrchol Agios Isavros, který dosahuje nadmořské výšky necelých 250 m. Na celém ostrově Paxos je mnoho vesnic a usedlostí. Bylo by hříchem si některé během vašeho pobytu neprohlédnout.

Při dovolené na ostrově Paxos si nenechte ujít:

  • Hlavní město Gaios se 2 ostrůvky Panagia a Agios Nikolaos, které střeží vjezd do malebného přístavu.

  • Dále město Lakka na severu ostrova, či Loggos, kde se 2x ročně pořádají hudební festivaly vážné hudby a jazzu. V blízkosti Loggosu stojí starý větrný mlýn, od kterého je překrásný výhled na okolní krajinu ostrova Paxos.

  • Nádherný pohled do krajiny nabízí také kostel Ag. Apostoli v samém středu ostrova Paxos .

Hlavní město ostrova Paxos – typicky řecká atmosféra

Městečko Gaios, ve kterém se nachází ubytování Faros, je hlavním městem i přístavem ostrova Paxos, ležícím na východním pobřeží ostrova. Terasy zdejších taveren a restaurací u přístavu nabízí příjemné posezení s pohledem na zakotvené luxusní jachty a korzující návštěvníky ostrova.

V křivolakých uličkách Gaiosu naleznete bezpočet obchůdku se suvenýry, potravinami či řeckými produkty. Hlavní městečko ostrova Paxos na vás dýchne svou nezapomenutelnou, typicky řeckou, atmosférou.

 

UVEDENÉ CENY U JIŽ ZAHRNUJÍ AKTUÁLNÍ ČASOVOU SLEVU. 

NAVÝŠENÍ SLEVY O 2 % PRO VĚRNÉ KLIENTY VÁM PŘI REZERVACI PŘIPOČÍTÁ PRACOVNÍK CK.

I. záloha při objednání zájezdu 30 % splatná ihned
II. doplatek celkové ceny splatný 30 dní před odjezdem

 

LETOVÉ ŘÁDY  - klikněte zde

Řadit dle:
1 položka, 1 stránka
1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...