OSTROV PAXOS, dovolená Řecko letecky

OSTROV PAXOS

Ačkoliv jeho rozloha činí jen 20 km2 (max. délka 11 km, max. šířka 4,8 km), tolika krásnými zátokami s křišťálově čistou vodou, tajuplnými jeskyněmi, zajímavými skalními útvary, jiskřivými plážemi, které zde defilují jedna za druhou, zelení se kam jen oko dohlédne, svým poklidem, harmonií a pohodou vydá ostrov Paxos za celé prefektury.

Pohodový ostrov Paxos vás zbaví stresu

Při vašich toulkách po tomto malém ráji, kdy projíždíte háji stříbrných olivovníků, voňavými piniovými lesíky, kráčíte od jedné úžasné vyhlídky ke druhé, užíváte si koupání v některé z nepřeberného počtu poklidných zátok, při posezení v malé taverně na pobřeží, najednou zjistíte, jak vás pohltila pohoda, která dýchá ze všech koutů ostrova Paxos.

Domorodci s pýchou v hlase říkají, že dovolená na ostrově Paxos je nejlepším lékem na stres. Podle mytologie byl ostrov Paxos kdysi součástí Korfu. Bůh moře Poseidon však hledal krásné a klidné místo, kde by mohl žít s krásnou a milovanou Amfitrítou, kterou si vzal za manželku. A tak svým mocným trojzubcem oddělil nejjižnější část Korfu.

Od těch dob je Poseidonův trojzubec znakem ostrova Paxos. Na Paxu žije trvale 3 000 obyvatel, z toho cca. 500 v hlavním městě Gaios. Hlavním předmětem jejich obživy je výroba a prodej olivového oleje, který je považován za jeden z nejlepších v Řecku, dále rybolov a cestovní ruch.

Ostrov Paxos je velmi rozmanitý

Východní pobřeží ostrova Paxos je pozvolné a velmi členité. V dlouhé řadě malých i větších zátok s plážemi od severu až k jihu snad každý najde to pravé místo jen pro sebe. Směrem na západ krajina dále stoupá a zhruba v polovině ostrova Paxos, severozápadně od hlavního města, se vypíná nejvyšší vrchol Agios Isavros, který dosahuje nadmořské výšky necelých 250 m.

Na celém ostrově Paxos je mnoho vesnic a usedlostí. Bylo by hříchem si některé během vašeho pobytu neprohlédnout.

Při dovolené na ostrově Paxos si nenechte ujít:

  • Hlavní město Gaios se 2 ostrůvky Panagia a Agios Nikolaos, které střeží vjezd do malebného přístavu.

  • Dále město Lakka na severu ostrova, či Loggos, kde se 2x ročně pořádají hudební festivaly vážné hudby a jazzu. V blízkosti Loggosu stojí starý větrný mlýn, od kterého je překrásný výhled na okolní krajinu ostrova Paxos.

  • Nádherný pohled do krajiny nabízí také kostel Ag. Apostoli v samém středu ostrova Paxos .

Hlavní město ostrova Paxos – typicky řecká atmosféra

Městečko Gaios, ve kterém se nachází ubytování Faros, je hlavním městem i přístavem ostrova Paxos, ležícím na východním pobřeží ostrova. Terasy zdejších taveren a restaurací u přístavu nabízí příjemné posezení s pohledem na zakotvené luxusní jachty a korzující návštěvníky ostrova.

V křivolakých uličkách Gaiosu naleznete bezpočet obchůdku se suvenýry, potravinami či řeckými produkty. Hlavní městečko ostrova Paxos na vás dýchne svou nezapomenutelnou, typicky řeckou, atmosférou.

Řadit dle:
123456789
202 položek, 21 stránek

Řecko, Chalkidiki, Sarti

Vila Stelitsa (Chalkidiki, Sarti) - vlastní doprava

Vila Stelitsa se nachází na začátku letoviska jen 50m od překrásné písečné pláže s částečně členitým pobřežím. V bezprostřední blízkosti najdete centr...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 5 950.00 Kč

Řecko, Zakynthos, Laganas

Studia Vasso

Na první pohled jednoduchá budova, která ale v oblíbenosti a spokojenosti mezi našimi klienty vyhrává na plné čáře. Po návratu z pláže najdete své stu...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 5 950.00 Kč

Řecko, Zakynthos, Kypseli

Apartmány Marietta

Pokud toužíte po vysloveně klidném prostředí a rodinné atmosféře na kosmopolitním ostrově Zakynthos, oblast Kypseli a dům Marietta je pro vás tím prav...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 5 980.00 Kč

Řecko, Chalkidiki, Fourka

Penzion Venus ***

Pojeďte s námi v roce 2019 na dovolenou do letoviska Fourka, které leží v kouzelné zátoce uprostřed západního pobřeží výběžku řeckého poloostrova Kass...

cena od: 5 980.00 Kč

Řecko, Chalkidiki, Sarti

Penzion Evros **+

Pojeďte s námi v roce 2019 na dovolenou do řeckého letoviska Sarti, které objevíte na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Sithonie - Chalkidiki...

Penzion Zpáteční letenka, Praha-Chania-Praha ***

Zpáteční letenka, Praha-Chania-Praha

cena od: 5 990.00 Kč

Studia PELAGIA

Pláž: 0 m | ZDARMA: klimatizace, lednice, kuchyňský kout, TV/SAT, Wi‑Fi

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 5 990.00 Kč

Studia GELA ***

Pláž: 100 m | ZDARMA: lednice, kuchyňský kout, TV/SAT, lehátka a slunečníky u bazénu

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 5 990.00 Kč

Řecko, Zakynthos, Argassi

Hotel CHRYSSI AKTI ***

Pláž: 0 m | ZDARMA: lednice, TV, Wi-Fi, lehátka a slunečníky u bazénu

123456789
202 položek, 21 stránek
Vytvářím objednávku...