OSTROV LEFKADA, dovolená Řecko letecky

OSTROV LEFKADA

Nezapomenutelná dovolená na ostrově zamilovaných, kde azurové moře obepíná panenskou přírodu. To je ostrov Lefkada. Dovolená v Řecku na ostrově Lefkada patří k nejvyhledávanějším pobytům rodin s dětmi i mladých párů!

 

Detailní informace o ostrově Lefkada

Vydáte-li se na ostrov Lefkada, pak se můžete spolehnout, že zažijete neopakovatelnou dovolenou plnou nevšedních zážitků.Ostrov Lefkada získal svůj název z řeckého výrazu „lefko“ – tedy bílý. Bílá skaliska jižní částí ostrova Lefkada jsou opravdu nádherná a není divu, že se podepsali pod název tohoto řeckého ostrova. Celý ostrov je oázou přírodních krás – krásné vápencové skály porostlé eukalypty, piniemi, platany, muškáty i ibišky. Bělostné pláže jsou tvořeny z vápencového písku, který krásně ladí s azurově modrým a prohřátým mořem. Řekněte, kdo by nechtěl prožít dovolenou tak pěkném prostředí ostrova Lefkada.

 

Ostrov Lefkada – dovolená plná krásných zážitků na každém kroku

Ostrov Lefkada je se svou rozlohou 305km² čtvrtým největším ostrovem ležícím v Jónském moři. Hlavní město ostrova se jmenuje taktéž Lefkada a najdete zde více jak 8000 obyvatel. Centrum města Lefkady je ideální na procházky – objevíte krásnou atmosféru úzkých uliček, navštívit můžete místní restaurace a obchůdky se suvenýry. Obdivovat budete i nově vybudovaný přístav, který je považován za nejmodernější v Řecku. V přístavu ostrovaLefkadase můžete kochat pohledem na lodě a jachty, nebo dokonce využít širokou nabídku mořských výletu s těmito loděmi. Ostrov Lefkada je spojen s řeckou pevninou umělou hrází a zvedacím mostem. Díky tomu se na ostrov velmi jednoduše dopravíte autem či autobusem.

 

Přírodní krásy ostrova Lefkada

Dovolená na ostrově Lefkada – to je především panenská příroda. Obdivujte nedotčenou přírodu – čeká na vás atmosféra poklidného středomoří s nádechem exotických krajů. Ostrov Lefkada je z převážné části hornatý a na jeho západním pobřeží najdete ty nejhezčí pláže celého Středozemí. O kráse ostrova Lefkada mluví i ocenění pláže Porto Katsikiz roku 2001, která má titul třetí nejkrásnější pláže světa. Východní část ostrova Lefkada je více osídlená a umožňuje krásný pohled na ostrůvky v okolí (Skorpios). Na jihu ostrova najdete Mys Dukato, kde původní Apollonův chrám nahradil současný maják.

 

Letovisko AGIOS NIKITAS

APARTHOTEL KALYPSO***    HOTEL ODYSSEY***    PENZION IRIS***+

Oblíbené letovisko Agios Nikitas se nachází na severozápadě ostrova asi 13 km od hlavního města Lefkas, které je dobře dostupné pravidelnými autobusovými linkami. V původně rybářské vesničce, která se rozprostírá v mírném svahu a je obklopena olivovníky, najdete hlavní dlážděnou třídu s obchůdky, kavárnami a tavernami. Dominantou letoviska je především nádherná rozlehlá pláž s průzračně čistým mořem, která je pokryta jemným štěrkem. V okolí této malebné vesničky můžete najít další krásné pláže ostrova Lefkada jako je Pefkoulia nebo Milos, jenž se nachází jen pár minut pěšky od letoviska. Na tyto pláže je možné využít dopravu formou lodního taxi.

 

Letovisko NIDRI

APARTMÁNOVÝ DŮM GARDENIA     HOTEL AVRA BEACH***     HOTEL CHRISTIANA***  

PENZION VAGELIS**+        

Městečko leží v centrální části východního pobřeží, přibližně 15 km od hlavního města Lefkada. Jedná se o moderní letovisko s řadou možností k vyžití, s mnoha obchůdky i restauracemi. Zábava pro mladé i starší milovníky relaxace a aktivního sportu tu na vás čeká na každém rohu. Najdete tu písečné i oblázkové pláže. K dispozici máte řadu fakultativních výletů – například lodí na ostrovy Kefalonia, Zakynthos, Ithaka, Paxos i Antipaxos.

 

Překrásný je pohled z pláže na malebné ostrůvky, na které je možné zajet s využitím vodních taxi. Nejvýznamnější je Sparti s mořskými jeskyněmi, Madouri - ostrov řeckého básníka Aristotelise Valaoritise, Meganisi s krásnými písečnými plážemi a především Skorpios známý díky osudu svých majitelů: rodiny rejdaře Onassise. Celosvětově proslulý řecký velkopodnikatel a miliardář celým jménem Aristoteles Sokrates Homeros Onassis je na tomto ostrově pochován stejně jako jeho dvě děti Alexander a Christina. Přímo z Nidri vede romantická procházka k vodopádům Rachi, které jsou vzdálené pouhé 2 km.

 

Letovisko PERIGIALI

APARTHOTEL LOGAN´S BEACH***

Na východním pobřeží ostrova Lefkada, zhruba 1 km před letoviskem Nidri, leží malé půvabné letovisko Perigiali, nad kterým se rozprostírá zelené pohoří. Díky kopcovité krajině a krásné přírodě v okolí tak toto místo uspokojí milovníky procházek či horských túr. Z vyvýšených míst se Vám naskytne neopakovatelný výhled na protilehlé ostrůvky, které dávají tomuto místu zvláštní kouzlo. V samotném letovisku najdete obchůdky, restaurace či kavárny. Za většími nákupy či za zábavou se můžete autobusem dopravit do letoviska Nidri nebo do 16 km vzdáleného hlavního města Lefkas.

 

Letovisko LYGIA

HOTEL PORTO LYGIA***

Městečko se nachází v malebném zálivu Lygia, s oblázkovými plážemi a krásnými výhledy na moře i pobřežní hory řecké pevniny na severozápadě ostrova. Je známé především svým rybářským přístavem a výbornými restauracemi zaměřenými na ryby a mořské plody. Od živého letoviska Nidri je Lygia vzdálena asi 11 km, od hlavního města Lefkas 5 km. Mezi těmito městy funguje velice dobře místní autobusová doprava. Toto letovisko doporučujeme všem, kteří hledají klidnější místo k trávení dovolené a do rušného Nidri nebo Lefkasu si radši dojedou. Zákazníci ubytovaní v tomto městečku se mohou zúčastnit všech autobusových výletů anebo lodních výletů, ke kterým je zajišťován transfer do letoviska Nidri.

 

POBYTOVÁ TAXA  na ostrově LEFKADA

Upozorňujeme, že v Řecku do ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu, majitele ubytování či u delegáta. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:        0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
                                      0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
                                      1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
                                      3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
                                      4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

 

• LETOVÉ ŘÁDY - klikněte zde

 

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

Last minute dovolená - Lefkada

 

Vydejte se se svou rodinou na vysněnou dovolenou u moře, kterou pořídíte za zlomek běžné ceny. Díky možnosti zakoupení last minute zájezdu do Lefkady si užijete prosluněné pláže, teplé a perfektně čisté moře. Neváhejte, neboť Lefkada last minute zájezdy jsou zpravidla velmi rychle vyprodané a extrémně žádané.

 

Nyní si můžete užít skvělý pobyt na ostrově Lefkada, poznat místní pamětihodnosti, a hlavně zažít skvělou dovolenou plnou zážitků. Vezměte celou rodinu k moři , nebo vyrazte se svými přáteli na poznávací výlet. V nabídce last minute Lefkada můžete v konkrétní termíny najít pobyty v turistických centrech Agios Ioannis, Amouso, Ligia, Lefkas, Mikris Gialos, Nidri, Nikiana, Preveza, Sivota nebo Vassiliki.

 

Milovníky historie určitě potěší návštěva místního archeologického muzea, středověké pevnosti Agia Mavra nebo muzea folkloru. Z přírodních zajímavostí určitě doporučíme vodní prameny Kerassias, vodopády Nidri, unikátní mys Dukato a maják Akratas, úchvatný kaňon Melissa či jeskyně Papanikolis a tzv. Alabastrové jeskyně.

 

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...