FAKULTATIVNÍ VÝLETY OSTROV KRÉTA

Spolehlivá cestovní kancelář již 27 let

FAKULTATIVNÍ VÝLETY OSTROV KRÉTA

Výlety se objednávají v místě pobytu u delegáta a platí se v hotovosti v EUR. Program, popis a ceny výletů uvedené u jednotlivých destinací jsou orientační a mohou se během sezóny měnit. O přesném programu a cenách výletů informuje klienty zástupce/delegát. V ceně není zpravidla zahrnuta strava, nápoje a vstupy do památek. Stravu zajištěnou v hotelu a nevyužitou z důvodu účasti na výletu nelze nahradit, hotely nemají povinnost připravovat pro klienty balíčky. Výlety mohou být zrušeny z důvodů, jakými jsou například nepřízeň počasí, nedostatečný počet účastníků či vyšší moc.

 

Palác Knossos - Heraklion / cena: cca 43 € + cca 16 € vstup

Říká se, že kdo nenavštívil palác Knossos, nenavštívil Krétu. Palác Knossos byl největším palácem minojské civilizace. Před 4 000 lety byl ekonomickým, administrativním, náboženským a kulturním centrem této jedinečné civilizace. Po prohlídce paláce navštívíte hlavní město Heraklion založené v roce 828 arabskými piráty, začnete zde prohlídkou archeologického muzea. V závěru výletu bude osobní volno k prohlídce města Heraklion.

Elounda - ostrov Spinalonga - Agios Nikolaos / cena: cca 52 € + cca 8 € vstup

Celodenní výlet, při kterém navštívíte přímořské městečko Elounda, odkud se výletní lodí přeplavíte na malebný ostrov Spinalonga s benátskou pevností ze 16. století. Tato pevnost sloužila jako léčebna pro malomocné. Poté poplujete lodí na poloostrov Kolokitha, kde je v kouzelné laguně čas na koupání a barbeque. Z Eloundy se autobusem dopravíte do města Agios Nikolaos, jež světlými plážemi lemuje okraj Mirabelského zálivu. Zde bude volno na prohlídku města a na posezení v jedné z mnoha kavárniček u jezera Voulismeni.

Ostrov Chrissi / cena: cca 60 €

Plavba na nejjižnější místo Evropy tzv. Oslí ostrov s unikátním cedrovým lesem, křišťálově čistou vodou Libyjského moře a proslulou pláží s bílým pískem přezdívanou Karibikem Kréty. Můžete si zde najít svou vlastní pláž, protože jich je tu opravdu mnoho. Na ostrově strávíte 4-5 hodin, poté se vracíte zpět.

Krétský večer / cena: cca 45 €

Večer plný tradičních krétských jídel, chutného místního vína a spoustu tance, prožijete v horské vesničce, kterou si ještě před zahájením celého programu prohlédnete a kde budete mít čas ochutnat i krétskou pálenku rakii. Během programu se seznámíte s krétským folklórem a jelikož vína můžete vypít kolik budete chtít, jistě si rádi i některé tance zkusíte.

Santorini / cena: cca 162 €

Po několika hodinách plavby Krétským mořem vás loď doveze k největšímu ostrovu souostroví Santorini – k ostrovu Thira. Celý den strávíte projížďkou tohoto ostrova, který byl kolem roku 1 500 př. n. l. zničen obrovským výbuchem vulkánu. Část ostrova se propadla do moře a zanechala ohromný kráter. Snad právě kvůli tomu panují domněnky, že se může jednat o bájnou Atlantidu. Na vrcholku kráteru jsou postavená modrobílá městečka s nezapomenutelnou atmosférou, která budete projíždět během vašeho výletu. Návrat ve večerních hodinách.

Vodní park / cena: cca 36 €

Výlet vhodný jak pro děti, tak i pro dospělé, kteří mají rádi vodní radovánky. Budete potěšeni nejenom množstvím skluzavek, tobogánů a bazénů, ale i vynikajícím servisem služeb.
 
Neznámá Kréta / cena: cca 39 €
Den začnete návštěvou největšího tržiště v Heraklionu, dále budete pokračovat vnitrozemím Kréty, kde nejdříve navštívíte vinařský závod v Peza, ve kterém shlédnete dokument v češtině o pěstování vína a oliv, následně začnete s ochutnávkou krétských vín. Další zastávka vás zavede do kláštera Moni Agaratho, poté pojedete do keramické dílny. Tam vám majitel předvede, že tradice keramiky pochází z minojských dob. Závěrem se ještě zastavíte v malém podniku, kde se zpracovávají krétské bylinky.
Vytvářím objednávku...