OSTROV KRÉTA

KRÉTA Svět sám pro sebe...

Kréta...nádherný ostrov nekonečných záhad a pradávných civilizací je místem spojení klasické středozemní civilizace a tisíciletých kultur Egypta a Malé Asie.

Na ostrově najdete jak hory, tak strže, pláže, minojská archeologická naleziště, benátské a turecké památky a přes 600 byzantských kostelů. Avšak síla a krása ostrova Kréty spočívá hlavně v jejich nádherných pobřežích. Profil, který otevírá nekonečnou sérii zálivů, přístavů a malých přírodních zátok, které nabízejí snadný přístup díky přítomností výšin, které někdy vypadajíc hrozivě, sestupují až do modrých vod Lybijského a Krétského moře. 

Kréta je ostrov bájemi opředený. Stala se rodištěm největšího z olympských bohů - boha Dia. Odtud vzlétl k nebesům Ikaros, zde střežil netvor Minotaurus labyrint krále Minoa a byla to opět Kréta, kam unesl Zeus Evropu, na jejíž počest byl pojmenován náš kontinent.

Kréta je svou rozlohou 8288 km2 největším ze všech řeckých ostrovů a současně nejjižněji položeným místem evropského kontinentu. Přibližně 300 km dlouhý a 12-56 km široký ostrov má asi půl milionu obyvatel. Zatímco jižní pobřeží ponejvíc spadá příkře do moře a je málo obydlené, severní pobřeží, díky malebným a převážně písčitým plážím, soustřeďuje velká města Kréty jako jsou Chania, Rethymno, Sitia, Agios Nikolaos i hlavní město Heraklion.

Užijte si příjemnou dovolenou na proslulém řeckém ostrově Kréta! Severovýchodní Kréta láká nejen nádhernými plážemi s křišťálově čistou vodou, ale také mnoha historickými památkami a krásnou přírodou. Podívejte se na bližší informace o pohodových letoviscích severovýchodní Kréty - Stalida a Malia.

 

 

Letovisko ANISSARAS / ANALIPSIS

HOTEL STELLA VILLAGE****   HOTEL ANTHOULA VILLAGE****

Letoviska jsou součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Anissaras i Analipsis nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

 

Letovisko STALIDA - MALIA

APARTHOTEL MEROPI****    HOTEL AKTIA LOUNGE*****      APARTMÁNOVÝ DŮM SUNSET

HOTEL MALIA BAY BEACH & BUNGALOWS****    HOTEL NIKO ELEN***   STUDIA ELECTRA   

HOTEL MALIA BAY***

Původně dvě samostatná letoviska dnes tvoří jedno živé turistické letovisko asi 35 km východně od hlavního města ostrova Kréta. Hlavní předností jsou nádherné, široké pláže se zlatým pískem s průzračně čistou vodou, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Ve středisku dýchajícím typicky řeckou atmosférou najdete vše - restaurace, taverny a bary, kde si můžete v klidu vypít sklenku ouza nebo šálek silné řecké kávy, diskotéky, obchody se suvenýry, které mají otevřeno dlouho do noci. V blízkosti se nachází vykopávky mínojského města Malia, po kterém je letovisko také pojmenováno. Dobré autobusové spojení zajistí kontakt s širokým okolím.

 

Letovisko HERSONISSOS

HOTEL EVELYN BEACH***   HOTEL STAR BEACH VILLAGE****   HOTEL ROYAL BELVEDERE RESORT****   

HOTEL MANOS MARIA****

Hersonissos je jedním z nejstarších a největších turistických letovisek na Krétě. Rozkládá se na severním pobřeží podél písečných i oblázkových pláží, 30 km východně od Heraklionu. Je součástí velkého turistického komplexu, který zahrnuje střediska Stalida a Malia. Hersonissos je velmi živé městečko s řadou restaurací, kaváren, pizzerií, diskoték a nočních klubů. V Hersonissu si můžete zajezdit na koni, navštívit vodní park, sportovní centrum či využít širokou nabídku vodních sportů. Za návštěvu stojí i muzeum v přírodě – skanzen tradiční lidové architektury Lychnostatis. Z malebného přístavu odplouvají lodě s výletníky do okolních přístavních městeček.

 

Letovisko GERANI

HOTEL VENUS BEACH***

Je kombinací klidu a pohody staré romantické vesničky s ruchem plně vybaveného turistického letoviska. Nachází se 14 km západně od historického města Chania. Je tvořeno jak hotelovými komplexy umístěnými přímo u 2 km dlouhé a 50 m široké písečné pláže, tak i rodinnými penziony a bungalovy. Na pláži najdete veškeré turistické zázemí, ale zároveň vzhledem ke své rozloze nebývá nikdy přeplněná, vždy si zde můžete najít místo, kde budete sami. Pro ty, kteří nevyhledávají turistický ruch, nabízí klid a atmosféru pravých krétských vesniček s možností návštěvy dalších turismem nedotčených vesniček v okolí s krásnou přírodou a krásným výhledem na pobřeží a nedaleký ostrůvek S. Teodora. Naopak ti co potřebují společenský život a zábavu ocení dostupnost taveren, barů, zábavních podniků a diskoték v Gerani. Také sousední letovisko Platanias je nabídkou zábavy a nočního života vyhlášené.

 

Letovisko GOUVES

HOTEL ST. CONSTANTIN****+   HOTEL GOUVES WATER PARK****   HOTEL KALIA BEACH***

Letovisko jsou součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Letovisko Gouves nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

 

Letovisko BALI

APARTMÁNOVÝ DŮM BLUE HORIZON   APARTHOTEL ATHINA***   HOTEL BALI BEACH & VILLAGE***

Původní rybářská vesnička, která se rozrostla a změnila ve velmi příjemné turistické letovisko, zachovala si však původní vesnický duch. Nad samotným městečkem se tyčí rozsáhlé pohoří, ze kterého se naskytne nádherný pohled na celou oblast. Převládají zde písečné pláže (místy s oblázky), které se nacházejí v menších zálivech. Bali je vhodné také pro milovníky rybaření a šnorchlování. V centru letoviska najdete řadu kaváren, barů, diskoték, půjčoven aut a motorek. Letovisko má velmi výhodnou polohu mezi hlavním městem Heraklion (45 km) a historickým městem Rethymno (30 km) - dobré autobusové spojení do obou měst. Bali je v porovnání s ostatními letovisky menší a klidné, velmi příjemné místo pro odpočinek s dobrou polohou pro výlety po Krétě a hezkým koupáním. Pobyt v tomto letovisku doporučujeme klientům, kteří dávají přednost klidné dovolené, relaxaci v přírodě, dlouhým procházkám, členitým plážím s mnoha zákoutími a útesy (vhodné pro potápění). Je zde možné věnovat se vodním sportům, cykloturistice, podnikat výlety turistickým vláčkem či zapůjčeným autem.

 

Letovisko KOLYMBARI

HOTEL CHRYSSANA BEACH***

Kolymbari je klidnější letovisko doposud nezasažené nadměrným turistickým ruchem. Leží na severním pobřeží, v místech kde začíná jižní část poloostrova Rodopou, cca 25 km západně od historického města Chania. Dlouhá rovná pláž je oblázkovo-písečná, udržovaná umělým přidáváním písku a ohraničená přístavem pro malé rybářské lodě. Za přístavem se nachází skalnaté pobřeží s řadou malých zátok, kde naleznou klid a pohodu ti, kdo mají rádi soukromí. V letovisku najdete menší množství taveren, barů a obchůdků; pro ty, kdo mají rádi turistický ruch a noční život, doporučujeme si zajet do některého z okolních letovisek.

 

Letovisko AGIA MARINA

APARTHOTEL EPIMENIDIS***   APARTHOTEL THODOROU***

Agia Marina je moderní turistické letovisko ležící na západ od historické Chanie (10 km) a na východě těsně sousedící s letoviskem Platanias. Místo bylo pojmenováno podle kostela v původní vesničce, která leží na kopci nad letoviskem. Lákadlem pro turisty je krásná, 2,5 km dlouhá pláž s jemným zlatavým pískem, ale také spousta zeleně, kteá dosahuje až k pobřeží. Z každého místa zahlédnete ostrov svatého Theodora, který je od pláží vzdálen pouhých 400 m. Agia Marina, která má plnou vybavenost (obchody, taverny, bary, lékarna), zůstává i dobrým výchozím bodem pro výlety do okolních horských vesniček nebo na známé pláže zádadní Kréty - Gramvousa, Balos, Elafonissi.

 

Letovisko KATO GALATAS

HOTEL PANORAMA*****

Menší letovisko na severním pobřeží Kréty leží 6 km západně od malebného města Chania. Dlouhá, členitá pláž má velmi jemný písek s občasným výskytem oblázků. Nabízí kldnější moře, což ocení především rodiny s dětmi. Přímo na pláži najdete i několik stánků s občerstvením. Kato Galatas leží blízko pláže Kalamaki a letoviska Agioi Apostoloi.

 

Letovisko KALAMAKI

APARTHOTEL SEA BREEZE***  

Letovisko Kalamaki leží na severozápadním pobřeží Kréty a je vzdáleno asi 5 km od centra města Chania. Se sousedním letoviskem Kato Daratso má společnou mělkou zátoku s písečnými plážemi a množstvím zeleně. Na klidné plážové promenádě se nachází malé taverny s tradičními řeckými pokrmy, další taverny, restaurace, bary a obchůdky najdete v centru letoviska Kalamaki. Do okolním středisek se dostanete procházkou po písečné pláži během pár minut. Starobylé město Chania je dostupné frekventovanou autobusovou dopravou nebo taxi.

 

Letovisko AGIOI APOSTOLOI

HOTEL ELOTIA***

Menší klidnější letovisko Agioi Apostoloi leží 4 km západně od krásného historického města Chania. Najdete zde čtyři pláže ležící v různém směru, což umožňuje v případě větrného počasí zvolit pláž - s vlnami nebo nez nich. Vzdálenost mezi nejvýchodnější a nejzápadnější pláží je pouze 1 km, všechny mají postpný vstup do vody, proto jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Letovisko poskytuje návštěvníkům dostatek obchůdků, taveren, restaurace a barů. Je také výborným výchozím místem pro poznávání západní části ostrova. 

 

 

Letovisko AGIOIS NIKOLAOS

HOTEL MISTRAL BAY****     HOTEL MISTRAL MARE****    HOTEL NAIADES ALMIROS RIVER***

Středisko kraje Lasithi - se nachází v romantické poloze nad zátokou Mirabello, s vynikajícím klimatem a krásnými plážemi v okolí. Pláže v Agios Nikolaos jsou užší, písčité, oblázkové i kamenné. Jeho název, Svatý Mikuláš, pochází od zasvěcení byzantské kapličky ze 14. století, v níž jsou překrásné fresky. Zvláštností města je někdejší sladkovodní jezero Voulisméni u přístavu, ve kterém se podle pověsti koupávala bohyně Athéna. Jezero ztratilo sladkou vodu v 19. století, kdy jej dal turecký paša propojit s mořem. Dnes je na jeho březích hlavní turistická zóna s řadou restaurací, barů a diskoték. Poblíž města leží ostrov Agi Pantés, na němž je rezervace divokých koz. Vzdálenost od letiště Heraklion je 65 km.

 

Letovisko KOUTSOURAS

HOTEL SOUTH COAST***   HOTEL SOUTH COAST***- rodinné pokoje    STUDIA BLUE SEA

Když turisté poprvé objevili Koutsouras na jihovýchodě Kréty, bylo to zcela utajené místo s obrovskou nezalidněnou pláží. Původně malá vesnička se rozrostla do velmi pěkného letoviska, kde se můžete dobře najíst nebo pobavit v několika barech. Očekává především ty, kteří chtějí objevovat, poznávat a vychutnávat klidnou atmosféru původní Kréty. Okouzlí vás krásný zlatavý písek, pozvolný vstup do vody a teplé moře nabízející skvělé koupání. Ideální výchozí poloha pro poznávání jihovýchodní Kréty.

 

 

Letovisko MAKRIGIALOS

STUDIA CORALI

Když turisté poprvé objevili Makrigialos na jihovýchodě Kréty, bylo to zcela utajené místo s obrovskou nezalidněnou pláží. Původně malá vesnička se rozrostla do velmi pěkného letoviska, kde se můžete dobře najíst nebo pobavit v několika barech. Očekává především ty, kteří chtějí objevovat, poznávat a vychutnávat klidnou atmosféru původní Kréty. V řečtině znamená "makri" dlouhý a "yalos" pobřeží, takže vás okouzlí krásný zlatavý písek, pozvolný vstup do vody a teplé moře nabízející skvělé koupání pro všechny.

 

 

POBYTOVÁ TAXA na ostrově KRÉTA

Upozorňujeme, že v Řecku do ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu, majitele ubytování či u delegáta. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:        0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
                                      0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
                                      1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
                                      3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
                                      4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely

 

 

 

LETOVÉ ŘÁDY CHANIA - klikněte zde

 

• LETOVÉ ŘÁDY HERAKLION - klikněte zde

 

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
12
16 položek, 2 stránky

cena od: 10 990.00 Kč

Apartmány SUNSET

Pláž: 190 m | ZDARMA: lednice, kuchyňský kout, Wi-Fi, lehátka a slunečníky u bazénu

cena od: 12 890.00 Kč

Řecko, Kréta, Makrigialos

Studia CORALI

Pláž: 50 m | ZDARMA: kuchyňský kout, TV/SAT, Wi-Fi | Možnost klimatizace | Cenově výhodné ubytování

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 12 990.00 Kč

Hotel NIKO ELEN ***

Pláž: 100 m | ZDARMA: Wi-Fi, lehátka a slunečníky u bazénu | Klimatizace, lednice

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 12 990.00 Kč

Řecko, Kréta, Analipsis

Hotel ANTHOULA VILLAGE ****

Pláž: 290 m | ZDARMA: lednice, TV, Wi-Fi, kuchyňský kout, lehátka a slunečníky u bazénu | Klimatizace

cena od: 14 990.00 Kč

Hotel KALIA BEACH **

Pláž: 100 m | ZDARMA: lednice, TV, Wi-Fi, lehátka a slunečníky u bazénu | Klimatizace, internet

cena od: 14 990.00 Kč

Řecko, Kréta, Hersonissos

Hotel MANOS MARIA ****

Pláž: 120 m | ZDARMA: klimatizace, lednice, TV, Wi-Fi, slunečníky a lehátka u bazénu

cena od: 15 990.00 Kč

Řecko, Kréta, Hersonissos

Hotel ERI BEACH & VILLAGE ***

Pláž: 0 m | ZDARMA: klimatiace, lednice, TV, Wi-Fi, lehátka a slunečníky u bazénu | Internet

12
16 položek, 2 stránky
Vytvářím objednávku...