OSTROV KRÉTA, dovolená Řecko letecky

Spolehlivá cestovní kancelář již 27 let

OSTROV KRÉTA

KRÉTA Svět sám pro sebe...

Kréta...nádherný ostrov nekonečných záhad a pradávných civilizací je místem spojení klasické středozemní civilizace a tisíciletých kultur Egypta a Malé Asie.

Na ostrově najdete jak hory, tak strže, pláže, minojská archeologická naleziště, benátské a turecké památky a přes 600 byzantských kostelů. Avšak síla a krása ostrova Kréty spočívá hlavně v jejich nádherných pobřežích. Profil, který otevírá nekonečnou sérii zálivů, přístavů a malých přírodních zátok, které nabízejí snadný přístup díky přítomností výšin, které někdy vypadajíc hrozivě, sestupují až do modrých vod Lybijského a Krétského moře. 

Kréta je ostrov bájemi opředený. Stala se rodištěm největšího z olympských bohů - boha Dia. Odtud vzlétl k nebesům Ikaros, zde střežil netvor Minotaurus labyrint krále Minoa a byla to opět Kréta, kam unesl Zeus Evropu, na jejíž počest byl pojmenován náš kontinent.

Kréta je svou rozlohou 8288 km2 největším ze všech řeckých ostrovů a současně nejjižněji položeným místem evropského kontinentu. Přibližně 300 km dlouhý a 12-56 km široký ostrov má asi půl milionu obyvatel. Zatímco jižní pobřeží ponejvíc spadá příkře do moře a je málo obydlené, severní pobřeží, díky malebným a převážně písčitým plážím, soustřeďuje velká města Kréty jako jsou Chania, Rethymno, Sitia, Agios Nikolaos i hlavní město Heraklion.

Užijte si příjemnou dovolenou na proslulém řeckém ostrově Kréta! Severovýchodní Kréta láká nejen nádhernými plážemi s křišťálově čistou vodou, ale také mnoha historickými památkami a krásnou přírodou. Podívejte se na bližší informace o pohodových letoviscích severovýchodní Kréty - Stalida a Malia.

 

Letovisko AMOUDARA

Letovisko vzdálené 11 km od letiště a 4 km od hlavního města Heraklion, kam je možné se dopravit místními autobusovými linkami. Předností Amoudary je dlouhá písečná pláž, která ani v hlavní sezoně nebývá přelidněná, a která nabízí vodní sporty. Letovisko je lemováno obchůdky, kavárnami, tradičními řeckými tavernami i bary a diskotékami.

 

Letovisko ANISSARAS / ANALIPSIS

Letoviska jsou součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Anissaras i Analipsis nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

 

Letovisko STALIDA - MALIA

Původně dvě samostatná letoviska dnes tvoří jedno živé turistické letovisko asi 35 km východně od hlavního města Heraklion. Hlavní předností jsou nádherné, široké pláže se zlatým pískem s průzračně čistou vodou, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Ve středisku dýchajícím typicky řeckou atmosférou najdete vše - restaurace, taverny a bary, kde si můžete v klidu vypít sklenku ouza nebo šálek silné řecké kávy, diskotéky, obchody se suvenýry, které mají otevřeno dlouho do noci. V blízkosti se nachází vykopávky mínojského města Malia, po kterém je letovisko také pojmenováno. Dobré autobusové spojení zajistí kontakt s širokým okolím.

 

Letovisko HERSONISSOS

Hersonissos je jedním z nejstarších a největších turistických letovisek na Krétě. Rozkládá se na severním pobřeží podél písečných i oblázkových pláží, 30 km východně od Heraklionu. Je součástí velkého turistického komplexu, který zahrnuje střediska Stalida a Malia. Hersonissos je velmi živé městečko s řadou restaurací, kaváren, pizzerií, diskoték a nočních klubů. V Hersonissu si můžete zajezdit na koni, navštívit vodní park, sportovní centrum či využít širokou nabídku vodních sportů. Za návštěvu stojí i muzeum v přírodě – skanzen tradiční lidové architektury Lychnostatis. Z malebného přístavu odplouvají lodě s výletníky do okolních přístavních městeček.

 

Letovisko GOUVES

Letovisko jsou součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Letovisko Gouves nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

 

Letovisko BALI

Původní rybářská vesnička, která se rozrostla a změnila ve velmi příjemné turistické letovisko, zachovala si však původní vesnický duch. Nad samotným městečkem se tyčí rozsáhlé pohoří, ze kterého se naskytne nádherný pohled na celou oblast. Převládají zde písečné pláže (místy s oblázky), které se nacházejí v menších zálivech. Bali je vhodné také pro milovníky rybaření a šnorchlování. V centru letoviska najdete řadu kaváren, barů, diskoték, půjčoven aut a motorek. Letovisko má velmi výhodnou polohu mezi hlavním městem Heraklion (45 km) a historickým městem Rethymno (30 km) - dobré autobusové spojení do obou měst. Bali je v porovnání s ostatními letovisky menší a klidné, velmi příjemné místo pro odpočinek s dobrou polohou pro výlety po Krétě a hezkým koupáním. Pobyt v tomto letovisku doporučujeme klientům, kteří dávají přednost klidné dovolené, relaxaci v přírodě, dlouhým procházkám, členitým plážím s mnoha zákoutími a útesy (vhodné pro potápění). Je zde možné věnovat se vodním sportům, cykloturistice, podnikat výlety turistickým vláčkem či zapůjčeným autem.

 

Letovisko AGIOIS NIKOLAOS

Středisko kraje Lasithi - se nachází v romantické poloze nad zátokou Mirabello, s vynikajícím klimatem a krásnými plážemi v okolí. Pláže v Agios Nikolaos jsou užší, písčité, oblázkové i kamenné. Jeho název, Svatý Mikuláš, pochází od zasvěcení byzantské kapličky ze 14. století, v níž jsou překrásné fresky. Zvláštností města je někdejší sladkovodní jezero Voulisméni u přístavu, ve kterém se podle pověsti koupávala bohyně Athéna. Jezero ztratilo sladkou vodu v 19. století, kdy jej dal turecký paša propojit s mořem. Dnes je na jeho březích hlavní turistická zóna s řadou restaurací, barů a diskoték. Poblíž města leží ostrov Agi Pantés, na němž je rezervace divokých koz. Vzdálenost od letiště Heraklion je 65 km.

 

Letovisko IERAPETRA

Letovisko Ierapetra leží na jihu Kréty v nejužším místě ostrova (k severnímu pobřeží je to jen 14 km). Je největším střediskem a jediným městem na jižním pobřeží Kréty a zároveň nejjižnějším městem Evropy. Má dlouhou pobřežní promenádu, kolem které se nachází spousta taveren, barů a obchůdků. Najdete zde nedávno restaurovanou benátskou přístavní pevnost ze 13. století, ve staré čtvrti stojí Mešita Tzami a Otomanská fontána. Ierapetra má také malé Archeologické muzeum umístěné v budově bývalé turecké školy. Za návštěvu určitě stojí známá pláž Vai, kterou najdete na nejvýchodnějším cípu Kréty. Tato pláž je jediná palmová pláž na Krétě. Další zajímavá pláž je Kato Zakros. Celá oblast je tvořena malým zálivem a pláž se táhne po celé jeho délce. Díky ideálním podmínkám pro strávení klidné dovolené a pozvolnému vstupu do moře je toto místo ideální pro rodiny s dětmi a pro všechny klienty, kteří ocení ideální polohu pro poznávání východní Kréty se zajímavými výlety.

 

Letovisko KOKKINI HANI

Skvělé místo pro klidnou dovolenou, aniž byste byli odsouzeni k nudě. Letovisko leží asi 15 km od Heraklionu a nabízí bohatou historii, přírodu, hory, písečné a oblázkové pláže. Pobyt Vám zajisté zpříjemní spousta restaurací, široká nabídka sportovních aktivit a možnost nahlédnout do života starobylé minojské kultury.

 

Letovisko KOUTSOURAS

Když turisté poprvé objevili Koutsouras na jihovýchodě Kréty, bylo to zcela utajené místo s obrovskou nezalidněnou pláží. Původně malá vesnička se rozrostla do velmi pěkného letoviska, kde se můžete dobře najíst nebo pobavit v několika barech. Očekává především ty, kteří chtějí objevovat, poznávat a vychutnávat klidnou atmosféru původní Kréty. Okouzlí vás krásný zlatavý písek, pozvolný vstup do vody a teplé moře nabízející skvělé koupání. Ideální výchozí poloha pro poznávání jihovýchodní Kréty.

 

Letovisko KOUTSOUNARI     

Koutsounari je vzdáleno 10 km od města Ierapetra a rozkládá se na svahu pohoří Tripti. Nejsou zde žádné diskotéky ani kavárny, jen několik taveren, které stojí přímo na pláži. Pláž z jemného štěrku, který je při chůzi velice příjemný, se jen pozvolně svažuje do moře a má velmi příhodný název Long Beach. 

 

Letovisko MAKRIGIALOS

Když turisté poprvé objevili Makrigialos na jihovýchodě Kréty, bylo to zcela utajené místo s obrovskou nezalidněnou pláží. Původně malá vesnička se rozrostla do velmi pěkného letoviska, kde se můžete dobře najíst nebo pobavit v několika barech. Očekává především ty, kteří chtějí objevovat, poznávat a vychutnávat klidnou atmosféru původní Kréty. V řečtině znamená "makri" dlouhý a "yalos" pobřeží, takže vás okouzlí krásný zlatavý písek, pozvolný vstup do vody a teplé moře nabízející skvělé koupání pro všechny.

 

 

• LETOVÉ ŘÁDY HERAKLION - klikněte zde

 

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

 

Nejhezčí letoviska Kréty

Chystáte se na dovolenou a vybrali jste si Krétu? Pro milovníky historie je to ideální volba a unikátní možnost poznat zblízka opravdu úchvatnou kulturu, která kdysi pomáhala utvářet důležitou epochu v historii lidstva. Kréta však není jen o historii! Nejhezčí letoviska Kréty nabízí zábavu, odpočinek i zážitky. Vybrat nejhezčí letoviska na Krétě možná pro vás bude problém, neboť jich není málo a každé má svou unikátní nabídku. Pokusíme se vám představit několik z těch nejoblíbenějších. V každém letovisku jsou standardem veškeré hotelové služby, možnosti sportovního i zážitkového vyžití. Letoviska Kréty se nejvíce odlišují spíše blízkostí a přístupností historických památek.

Kréta - nejhezčí letoviska se člení do 4 základních oblastí. Jedná se o:

  • Letoviska jihozápadní Kréty (Matala + západ).

  • Letoviska jihozápadní Kréty (Matala + východ).

  • Letoviska severovýchodní Kréty (Heraklion + východ).

  • Letoviska severozápadní Kréty (Heraklion + západ).

 

Mezi nejhezčí letoviska Kréty bezesporu patří: Damnoni, Plakias, Hora Sfakion, Makrigialos, Ferma, Matala, Analipsi, Malia, Sissi, Istro, Agios Nikolaos, Heraklion, Amoudara, Bali, Panormos, Kavros, Chania, Kalamaki, Rapaniana, Kissamos. Samozřejmě míst k dokonalému dovolenkovému pobytu je více, než zde uvádíme. Důležitou roli hrají vaše individuální preference. Tudíž musíte zvážit, zda chcete strávit dovolenou spíše v bezprostřední blízkosti pamětihodností, kde je však také větší koncentrace ostatních turistů na dovolené. Naopak letoviska mimo hlavní památky poskytují dostatek klidu a menší turistický ruch. Kvalita služeb je však obdobná, jako v nejvytíženějších letoviscích typu Heraklion či Matala.

Pro lenošení u moře, odpočinku na pláži a relaxaci doporučujeme oblast tzv. krétské riviéry v oblasti Heraklionu. Doslova rájem pro výlety a poznávání přírodních krás je západní krétská riviéra (západně od Chanie).

Při návštěvě Kréty nezapomeňte uskutečnit výlet do nejhezčích městeček Rethymno a Chania.

Drsná a zároveň romantická selská krajina je spíše doménou vnitrozemí a jižního pobřeží. V tamních vesničkách se doslova zastavil čas, jsou to místní malé usedlosti s pokračující historií kdysi proslulé krétské kultury. Popsané lokalitě může odpovídat i nižší kvalita hotelových služeb, přičemž ceny mohou být paradoxně vyšší.

Letoviska nabitá poznáním pro milovníky archeologie hledejte na východě (od středu na východ), tj. v pravé části Kréty. Mimo středového Heraklionu doporučujeme paláce Malia a Knossos. Nezapomeňte na Festos, Zakros a Gortys.

 

Severní Kréta

Dovolená na Severní Krétě vám otevře zcela jiný svět – plný historických památek, tradiční krétské kultury a přírodních krás. Severní Kréta je doslova proslulá množstvím památek a jedinečnou atmosférou místní kultury, která na vás dýchne takřka na každém kroku. Objevte krásy Severní Kréty s námi!

Za kulturou Severní Kréty

Civilizace Kréty měla v antických dobách velký vliv na umění, filozofii i kulturu. Tato bohatost je stále patrná i v současnosti a vy na své dovolené máte možnost proniknout do tajů této kultury a objevovat krásy pradávné krétské civilizace.
Dovolená na Severní Krétě dává možnost návštěv minojských archeologických nalezišť, putování po více jak 600 byzantských kostelích i jiných starověkých památkách. Pokud však toužíte spíše po odpočinku, pak je dovolená na Krétě ideální volbou. Čekají zde na vás překrásné pláže, hornatý terén, členité zálivy a malé přírodní zátoky „zakusující se“ do Krétského a Lybijského moře.

Řadit dle:
123456789
206 položek, 9 stránek
123456789
206 položek, 9 stránek
Vytvářím objednávku...