OSTROV KORFU, dovolená Řecko letecky

OSTROV KORFU

 


Nejsevernější ostrov Iónského souostroví Korfu (řecky Kerkyra) má plochu 592 km², přes 100 000 stálých obyvatel a nejvyšší horou ostrova je Pantokrator (906 m n. m.).

Hlavní město nese stejný název jako ostrov – Korfu (Kerkyra). Ostrovu se nejčastěji přezdívá Smaragdový ostrov či perla Iónského moře nebo ostrov císařovny Sissi. Připomíná kvetoucí zahradu – je porostlý olivovníky, cypřiši, jalovci, borovicemi, pistáciovníky a oleandry. Skutečnou vzácností je na 50 druhů orchideí.

Severní část ostrova má hornatý charakter – zde se nachází nejvyšší pohoří Pantokrator, které je tvořeno vápenci a dolomity. Na ostrově najdete nádherné písečné pláže, ale i malé plážičky, které poskytují vyhledávaný klid a soukromí. Korfu vybízí k návštěvě mnoha zajímavých míst: klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissi, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, letovisko Sidari s bizarními skalními útesy, vesničku Lakones s vyhlídkou Bella Vista. V hlavním městě Kerkyra se můžete projít po travnatém náměstí Esplanadu, odkud se přes most dostanete na krásnou benátskou pevnost.


V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Paxos, Antipaxos, Lagudia, Lazareto, Vidos, Gravia, Pontikonissi – známý Myší ostrov. Podle řeckých mýtů bylo Korfu místem zastávky hrdiny Odyssea a Myší ostrov, který se nachází nedaleko, má být jeho zkamenělou lodí proměněnou rozhněvaným Poseidonem. Odysseus se přes všechny nástrahy vrátil domů v pořádku a překrásný ostrov mu stál za návštěvu. A stejně tak bude i Vám.


 

Letovisko AGIOS GEORGIOS

HOTEL ATHENA***   HOTEL ALKYON***    HOTEL BELLE HELENE***   APARTMÁNY LEONIDAS   

STUDIA ELEANA   

Agios Georgios leží na severozápadě ostrova v ústí širokého zeleného údolí, po jehož celé délce se táhne překrásná písečná pláž, která byla za čistotu vody oceněna Modrou vlajkou. Po stranách je údolí lemováno vysokými kopci zalesněnými starými olivovníky a cypřiši. Letovisko je velmi klidné a doposud není turisticky hojně navštěvované. Přesto zde naleznete taverny, restaurace, minimarkety, tradiční obchůdky. Noční ruch zde však příliš nehledejte; Agios Georgios doporučujeme všem těm, kteří hledají klid a romantiku. Široká písečná pláž s pozvolným vstupem do vody je vhodná pro rodiny s dětmi, délka pláže však zajistí klid párům a dává možnost využití vodních sportů mladším generacím. Vzdálenost od letiště je 30 km.

 

Letovisko AGIOS STEFANOS

PENZION MARIA**     PENZION MARIA** s polopenzí

Na severozápadě ostrova se nachází letovisko Agios Stefanos, poklidné městečko, které vyrostlo na základech původní rybářské osady. Hlavním lákadlem je široká a více než kilometr a půl dlouhá písečná pláž, na které není těžké najít klidné místo a to i pro příznivce koupání bez plavek. Pláž má pozvolný vstup do moře a je proto vhodná pro rodiny s dětmi. Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou. Navíc se vám odtud nabízí pohled na tři málo obydlené ostrůvky Mathraki, Othoni a Erikoussa a navečer na romantické západy slunce. Hned vedle letoviska najdete rybářský přístav, z něhož vyjíždějí lodě na ostrovy Dhiapóndia. Stezka vás dovede k mysu, který je nejzápadnějším bodem nejen na Korfu, ale i v celém Řecku. 

V městečku naleznete vše potřebné, od půjčoven aut, motocyklů, horských kol a dnes stále více oblíbených čtyřkolek. Obchůdky s nejrůznějšími suvenýry, rybí obchod a pekárny, až po klasické řecké taverny, herny, bary a diskotéku. Na pláži jsou vám k dispozici sprchy, lehátka, slunečníky, plážové bary a půjčovny sportovních potřeb (čluny, šlapadla, vodní skútry, gumové čluny, kanoe a populární banány pro děti). Z vodních sportů můžete provozovat paragliding a windsufring, z ostatních plážový volejbal, basketbal, tenis nebo malou kopanou. Letovisko doporučujeme klientům všech věkových kategorií, zvláště rodinám s dětmi.

Letovisko ARILLAS

HOTEL BARDIS**    STUDIA KAPITAN    STUDIA GRACIELA***

Oblíbené letovisko Arillas leží na severozápadním pobřeží ostrova u stejnojmenné pláže a je zasazeno do krajiny plné zeleně, obklopeno olivovými a cypřišovými háji. Arillas patři mezi klidnější letoviska, která však zároveň nabízí dostatek obchodů se suvenýry, supermarkety, pekárny, kavárny, bary, restaurace i typicky řecké taverny. Na své si zde ale přijdou i ti, kteří  si chtějí na dovolené užívat především klidu, odpočinku a pohody. Veškerý ruch se totiž soustředěn v centru letoviska, jeho okraje ale zůstávají oázami klidu. Písečná pláž s pozvolným vstupem do vody se skvěle hodí i pro malé děti a neplavce. Pláž pro svou čistotu získala v minulosti ocenění "modré vlajky". V blízkosti Arillas se nachází také malebné vesničky, v níchž je možné poznat to pravé Řecko. Přímo z Arillas je vidět na skalnatý ostrůvek Gravia, který je společně s dalšími ostrůvky v blízkosti Korfu považován za Odysseovu zkamenělou loď. Vzdálenost od letiště je 34 km.

 

Letovisko ACHARAVI

 STUDIA PELAGIA   

Turisticky oblíbené a známé prázdninové letovisko leží v severní části ostrova Korfu a je určeno všem, kteří uvítají krásnou a dlouhou písčitě-oblázkovou pláž a průzračné moře s pozvolným vstupem do vody, které přímo vybízí ke koupání a odpočinku. Acharavi je také oblíbeným místem potápěčů a milovníků podmořského světa. Na jeho poznávání se můžete vydat s obyčejným šnorchlem nebo využít místních potápěčských škol. Na své si zde přijdou i příznivci jiných vodních sportů, z nabídky lze vyzkoušet vodní lyžování, windsurfing nebo se můžete projet na zapůjčeném motorovém člunu. V letovisku také naleznete dlouhou promenádu se spoustou obchůdků, restaurací, kaváren, barů a obchůdků se suvenýry. Doporučujeme posezení v typicky řeckých tavernách, kde se můžete oddat velkolepé hostině smyslů potvrzující zvěsti o pověstné řecké kuchyni. Vzdálenost od letiště je 36 km.

 

 

Letovisko SIDARI

STUDIA GELA***

Na severozápadní části ostrova leží jedno z nejkrásnějších letovisek Korfu. Toto romantické a zároveň rušné místo je ideální pro všechny generace návštěvníků. Z původních dvou klidných rybářských vesniček se rozrostlo v rušné, turisticky rozvinuté středisko. Jedinečné pískovcové útvary nabízejí nezapomenutelný výhled na pobřeží. Rodiny s dětmi jistě ocení písečnou, pozvolně klesající dlouhou pláž, milovníci aktivního sportu pak budou nadšeni nepřeberným množstvím vodních aktivit - potápěním, vodním lyžováním, jízdou na pronajatém člunu, ale i dalšími méně tradičními sporty. Velké množství obchůdků, taveren, restaurací a barů, jsou zárukou zábavy během celého dne. Vzdálenost od letiště je 34 km.

 

 

 

 

POBYTOVÁ TAXA na ostrově KORFU

 

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to u delegátky nebo u majitele ubytování. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:  0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
                                0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
                                1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
                            

 

• LETOVÉ ŘÁDY - klikněte zde

 

           • FAKULTATIVNÍ VÝLETY pro ostrov KORFU - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...