FAKULTATIVNÍ VÝLETY - POLICHRONO

FAKULTATIVNÍ VÝLETY - POLICHRONO

WATERLAND

Tato zábavní atrakce nejen pro děti, ale i pro dospělé leží přibližně 20 km od Thessaloniki směrem na Chalkidiki. Je to malebné vodní město se 7500 stromy a spoustou různých druhů květin, které jsou rozmístěny na rozloze asi 150 000 metrů čtverečních. Město má 6 bazénů, z toho jsou dva dětské, 3 skluzavky různých tvarů a výšek, dvě umělé řeky, bazény s umělými vlnami, hydro masáž a dále malé kasino, obchody, tenisové kurty, restaurace a hřiště na košíkovou. Všechny bazény se denně čistí a filtrují. Téměř každý den se zde pořádají různé soutěže o ceny. To je zajisté ten správný výlet pro Vás a Vaše děti.

 

THESSALONIKI

Zavezeme Vás do centra města Thessaloniki, druhého největšího města Řecka. Dopoledne se můžete věnovat nákupům a nebo návštěvě archeologického muzea, kde jsou vystaveny památky starobylé Makedonie (vstup není zahrnut v ceně). V odpoledních hodinách se všichni sejdete u Archeologického muzea, odkud Vás autobus zaveze do staré části Thessaloniki. Uvidíte staré hradby Akropolis, nádherné panorama města a zastavíte se také v kostele svatého Dimitra, patrona města. Odpolední program se bude konat za účasti profesionálního průvodce a našeho delegáta, který Vám bude vše překládat. 

 

TORONEROS - LODNÍ VÝLET

Ráno se nalodíte na výletní loď, se kterou poplujete mezi poloostrovy Kassandra a Sithonia. Mezi běloučkými vlnami křišťálově čistého moře, pod zářícím sluncem, se nadýcháte čerstvého mořského vzduchu. Můžete se schovat ve stínu lodi a vychutnat si Váš oblíbený drink u baru, nebo se vyhřívat na sluníčku a chytat bronz. Zastavíme Vám také v okouzlujícím přístavu Neos Marmaras, který je vyhledávaným turistickým místem druhého poloostrova Sithonia. Po krátké přestávce, během níž se můžete projít po městečku a nebo se osvěžit v jedné z kaváren se opět vrátíte na loď, kde Vám bude připraven oběd. Během této plavby se budete moci koupat v zálivu, skákat z lodi, nebo se potápět a objevovat podmořský život. 

 

ŘECKÝ VEČER

Asi 2,5 kilometru od Polichrona se nachází hotel Kassandra Palace, kde se můžete v nádherném prostředí zahrady pobavit na řeckém večírku. K tanci a poslechu Vám bude hrát "na živo" řecká hudební skupina. Tanečníci Vám představí řecké lidové tance z různých krajů. Čekají zde na Vás také vynikající speciality řecké kuchyně, ze které budete moci ochutnat. Vše je pro Vás připraveno formou švédských stolů – saláty, řecké speciality, ovoce a sladkosti. V ceně je také zahrnuta neomezená konzumace bílého či červeného vína. 

 

METEORA

Brzy ráno vyjedete z Chalkidiki, pojedete přes Thessaloniky a dále podél Olympského pobřeží. Zde budete moci obdivovat horu Olymp, nejvyšší z celého Řecka, horu která byla považována za sídlo starověkých bohů. Během cesty bude krátká zastávka na občerstvení. Dále budete pokračovat krásným údolím do historického Tempi, směrem na Larisu a Kalambaku. Další zastávka je přímo v Kalambace, která se rozkládá přímo na úpatí pohoří Meteora. Aby jste uvěřili, musíte tento unikátní geologický zázrak nejdříve spatřit na vlastní oči. Na vrcholu skal se ve výšce, jako přízrak, vznášejí kláštery, stavěné kámen po kameni po mnoho století. Meteora bylo od 11. století mocné klášterní sídlo a je nejen poutním místem, kde se odedávna hlásala poddanost, bičovala vůle a kalila víra, ale i pólem, který díky kamennému lesu – jedinečnému přírodnímu útvaru, ročně přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa. Z původních 21 klášterů se do dnešní doby zachovalo jen šest a jejich návštěva se pro Vás stane jedinečným zážitkem. Dva z nich si můžete prohlédnout a obdivovat nádherné nástěnné malby a ikony a dozvědět se mnohé o životě mnichů, trávících tam svůj život doposud. Vstup do klášterů není povolen mužům v krátkých kalhotách a ženám v kalhotách či krátkých sukních a s odhalenými rameny.

 

ATHOS

Náš autobus Vás zaveze do malého přístavu na poloostrově Sithonia – tzv. druhém prstu, kde nastoupíte na loď. Plavbu směrem k nejjižnější části poloostrova Athos tzv. třetího prstu si můžete zpříjemnit občerstvením v baru. Loď popluje podél západního pobřeží poloostrova jehož název je odvozen od stejnojmenné hory, která se tyčí do výšky 2033 metrů a vy budete moci obdivovat velkolepé kláštery. Na území poloostrova se rozkládá samosprávná mnišská republika Agios Oros, neboli Svatá Hora, na jejíž území už téměř tisíc let nevstoupila žena. Nyní zde žije přibližně 1700 mnichů ve dvaceti klášterech. Během plavby podél břehu vás náš průvodce seznámí s historií a způsobem tamního klášterního života. Loď poté zakotví v přístavu u městečka Amouliany, kde se budete moci buď vykoupat nebo si dát oběd. Plavba končí zpátky v přístavu, odkud Vás náš autobus zaveze zpět do Vašich letovisek.
 

Vytvářím objednávku...