ID: 568331

Termín: 23.11. (So) - 23.11. (So) 2019

Délka pobytu: 1 den

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Bez stravy

Cena: 690 Kč

 • Romantic
 • Pro rodiny
 • Sleva za včasný nákup
 • Dovolená pro nezadané
Popis

Zažijte tu pravou adventní atmosféru v alpské malebné krajině na poutním místě Mariazell.

Uvidíte vánoční trhy, živé jesličky, obrovskou perníkovou chaloupku a největší adventní věnec v Rakousku. Pro romantiky je tu možnost vyjížďky lanovkou na Bürgeralpe,

na jejímž vrcholu se můžete pokochat zasněženou krajinou.

Program je obohacen národní tradici Krampuslauf – průvod čertů, který prochází  přes centrum Mariazzelu a tím nabízí pohodové sledování průvodu   

Program

Odjezd z ČR v raních hodinách. Olomouc 6:00 hod, Prostějov 6:20 hod, Vyškov 6:40, Brno 7:00 hod přes Pohořelice 7:20 a Mikulov 8:10. Dopoledne příjezd do poutního městečka Mariazell. Nejznámější památkou je nádherná a mohutná bazilika, která patří mezi nejvýznamnější mariánské stavby v Evropě. Uchovává sošku Panny Marie ze 13. století, jenž je označována jako Magna Mater Austriae (neboli Velká Martka Rakouska). Na tradičním adventním trhu před bazilikou jsou u stánků nabízeny pravé vánoční produkty z jedlového dřeva. Je zde vystaven největší adventní věnec v Rakousku, který má průměr 12 metrů a váží 6 tun. Dále uvidíte pohyblivé jesličky zabudované do skalního výklenku s vyobrazením města Jeruzalém a celého Kristova života a také obrovskou perníkovou chaloupku, která měří 5 metrů a na kterou bylo spotřebováno celých 1000 kg perníku!. Město je proslulé výrobou tradičních medových perníků Pirker a svíček z včelího vosku. Také se zde vyrábí nápoj Arzberger ve stejnojmenné malé likérce. Likér je vyráběn tajnou recepturou z 33 druhů bylinek. Proto neváhejte navštívit likérku, pivovar i muzeum perníků. Příznivci krásných zasněžených vyhlídek a romantické krajiny mohou absolvovat vyjížďku lanovkou na Bürgeralpe, kde se Vám naskytne nádherný výhled na okolní zasněženou krajinu. Můžete zde také ochutnat jäggertee - místní nápoj, který obsahuje extrakt čaje, jamajský rum a ovocné brandy. Pije se horký jako svařák a obsahuje 12 - 15 % alkoholu. V 18 hodin začíná přímo na náměstí v Mariazellu průvod čertů, který začíná na Wiener Straße, poté přejde průvod na Hauptplatz a odtud se vydává po Grazer Straße. Individuálně si můžete užít tento pravý čertovský rej doprovázený alegorickými vozy s ozářenými světelnými efekty a za zvuků pekelné hudby se setkáte s těmi nejstrašidelnějšími čerty ve strašidelných kostýmech, děděných z generace na generaci. Předpokládaný odjezd je v 19:30 hod. Přesný čas odjezdu vám na místě sdělí průvodce. Návrat do ČR je naplánován v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje
 • dopravu zahraničním busem (WC, klimatizace, DVD, bar-teplé a studené nápoje za Kč)
 • služby průvodce
 • pojištění CK  ve smyslu zákona 159/99 Sb
Cena nezahrnuje
 • fakultativní vstupy: likérka s degustací 3 €, muzeum perníků 3,5 €, mechanické jesličky 1,5 €, lanovka na Bürgeralpe 12 €.
Možné příplatky
 • Komplexní cestovní pojištění 30 Kč / osoba / zájezd
 • Místenka v buse 100 Kč / osoba
Nástupní místa zdarma
 •  Brno, Pohořelice, Mikulov
Nástupní místa za příplatek

Olomouc, Prostějov, Vyškov                 100 Kč / osoba / obousměrně

23.11. (So) 2019 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus/Více odjezdových míst
-First minute690 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRakousko
MístoŠtýrsko - ostatní
HotelAdventní MARIAZELL
Cena za osobu
Termín23.11.2019 - 23.11.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: APOLLON, s.r.o. IČO: 29226996
Vytvářím objednávku...