CK APOLLON - DOVOLENÁ LÉTO 2021

Spolehlivá cestovní kancelář již 26 let

Norsko - zlatá cesta severu - autobusem

kufr pdf

Termín:02.07. (Pá) - 10.07. (So) 2021

změnit termín

Délka pobytu:9 dní, 8 nocí

ID hotelu:778443

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 17 490 Kč

Poloha
OSLO • GJOVIK • LILLEHAMMER • DOMBAS • CESTA TROLLŮ • GEIRANGER • SOGNEFJORD • BERGEN • GEILO • HOLMENKOLLEN
Program

1. den
V dopoledních hodinách odjezd z Brna, další nástupní místa: Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha (vše zdarma), Ostrava 500 Kč, Hranice 500 Kč, Olomouc 250 Kč, Zábřeh na Moravě 500 Kč. Přejezd přes Německo na noční trajekt do Skandinávie. Fakultativně možnost ubytování ve 4lůžkových kajutách.
2. den
Podél západního pobřeží Švédska zamíříme k úžině Svinesund, tvořící přírodní hranici mezi Švédskem a Norskem. Příjezd do Osla, první část prohlídky města – světoznámá budova radnice, budova Opery na břehu Oslofjordu. Ubytování v hotelu v Oslu.
3. den
Po snídani odjíždíme do Gjoviku – Hala Fjellhalen, Gjovik Kirke. Navštívíme olympijský Lillehammer, ležící u největšího norského jezera Mjösa a „srdce Norska“ údolí Gudbrandsdalen. Dojedeme do Dombasu a podél divoké řeky Rauma do soutěsky Romsdalen, na úpatí nejvyšší převislé skalní stěny v Evropě. Nocleh.
4. den
„Zlatá cesta severu“ – divoké údolí Romsdalen, jež lemují strmé rozeklané vrcholy a vodopády. Zastávka u převislé Stěny Trollů – Trollveggen. Výjezd věhlasnou cestou Trollů, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Překonáme NStorfjord a Orlí stezkou dojedeme do městečka Geiranger, ležícího v romantických scenériích Geirangerfjordu (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pak vyjedeme na horské sedlo s vyhlídkou Dalsnibba (1.440 m n. m.) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů, z nichž nejznámější jsou vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. Ubytování.
5. den
Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen resp. k jeho splazu Brigsdalsbreen. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni nejdelšího norského fjordu Sognefjordu (délka 200 km), toto legendární území plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Po zastávce u vodopádu Tvindefoss odjedeme na ubytování.
6. den
Navštívíme druhé největší město Norska Bergen, prohlídka historického centra (UNESCO), návštěva rybího trhu, hanzovní domy, středověké kostely, stará čtvrť dřevěných domů, možnost výjezdu lanovkou nebo pěšího výstupu na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani nebo návštěva známého akvária. Návrat na ubytování.
7. den
Pokračujeme podél impozantních vodopádů Voringfossen do Geilo, středisko zimních sportů. Přejedeme největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda a zbytek dne věnujeme prohlídce Osla – Vigelandův park, výjezd do dějiště zimní olympiády v Holmenkollenu, zastávka u nově postaveného skokanského můstku, překrásný panoramatický výhled na Oslo. Ubytování v Oslu.
8. den
Dokončení prohlídky Osla, poloostrov muzeií Bygdoy, návštěva Muzea polárních výprav, s polární lodí Fram, na které se plavil Amundsen k severnímu a jižnímu pólu, muzeum Kon-Tiky, Vikingské muzeum. V poledních hodinách odjedeme do Švédska na noční trajekt. Přes území Německa pokračujeme do ČR.
9. den
Příjezd v odpoledních hodinách.
Příplatky
6x večeře min. 10 osob (os/pobyt) - 3600,- Kč | 2lůžkový pokoj / 4 noci (os/pobyt) - 1600,- Kč | 4lůžková kabina na trajektu tam i zpět (os/pobyt) - 1600,- Kč | Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 590,- Kč | Předpokládaná částka na vstupy cca 1 300 - 1 400 NOK. | Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa (os/pobyt) - 290,- Kč
Slevy za včasný nákup
Všem klientům, kteří si do 28. 2. 2021 koupí zájezd, bude poskytnuta sleva ve výši: 6% do 31. 12. 2020 4% do 31. 01. 2021 2% do 28. 02. 2021 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.
Slevy pro stálé zákazníky
Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň dvakrát zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva při zakoupení zájezdu ve výši: 8% do 31. 12. 2020 6% do 31. 01. 2021 4% do 28. 02. 2021 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka.
Doprava autobus - cena zahrnuje
dopravu autobusem tam i zpět
trajekty do Skandinávie a zpět
dopravu autobusem v Norsku
6x ubytování - 2x 2lůžkové pokoje v hotelu, 4x 4lůžkové pokoje nebo chatky
6× snídani převážně bufetovou formou
ložní prádlo
vnitrostátní trajekty
průvodcovské služby
Nástupní místa
Hranice na Moravě - 500 Kč
Olomouc - 250 Kč
Ostrava - 500 Kč
Zábřeh na Moravě - 500 Kč
Prijezdy
Brno
Svitavy
Litomyšl
Vysoké Mýto
Pardubice
Hradec Králové
Poděbrady
Praha
Odjezdy
Brno
Svitavy
Litomyšl
Vysoké Mýto
Pardubice
Hradec Králové
Poděbrady
Praha

Podobné zájezdy

Norsko - zlatá cesta severu - autobusem

destinace: Norsko, Poznávací zájezdy - Norsko, Norsko

termín:02.07. (Pá) - 10.07. (So) 2021 (9 dní, 8 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Norsko - zlatá cesta severu - autobusem
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Travel 2002, s. r. o. IČO: 46980211
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...