CK APOLLON - DOVOLENÁ LÉTO 2021

Spolehlivá cestovní kancelář již 26 let

Norsko - krásy jihozápadních fjordů - autobusem

kufr pdf

Termín:14.07. (St) - 24.07. (So) 2021

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

ID hotelu:780260

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 21 990 Kč

Poloha
HIRTSHALS • GRIMSTAD • LINDESNES • FLEKKEFJORD • LYSEFJORD • PREIKESTOLEN • STAVANGER • BERGEN • TVINDEFOSS • SOGNERFJORD • JOSTEDALSBREEN • DALSNIBBA • GEIRANGER • ORLÍ STEZKA • CESTA TROLŮ • ROMSDALNEN • GUDBRANDSDALEN • LILLEHAMMER • OSLO
Program

1. den
Odjezd z Brna, další nástupní místa: Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Praha (vše zdarma), Ostrava 500 Kč, Hranice 500 Kč, Olomouc 250 Kč, Zábřeh na Moravě 500 Kč. Noční přejezd přes Německo do Dánska.
2. den
Cesta Jutským poloostrovem, kolem poledne přijedeme do Hirtshals, před naloděním na trajekt do Norska krátká prohlídka městečka, ev. návštěva jedinečného akvária Severního moře. V podvečer přejezd trajektem do Skandinávie, vylodění v Norsku, ubytování v Kristiansand nebo okolí.
3. den
Poznávání jižního pobřeží Norska s nespočtem bílých přístavních městeček s barevnými rybářskými čluny, usazených ve skalnatých zátokách a zálivech – město Grimstad, historické centrum plné úzkých uliček, muzeum Henrika Ibsena Ibsenhuset. Maják Lindesnes najdeme na nejjižnějším cípu Norska. Od r. 1915 signalizuje lodím vjezd do průlivu Skagerrak, spojujícího Severní a Baltské moře. Správní centrum kraje Agder, město Flekkefjord se známým flekkefjordským kostelem. Jednou z nejkrásnějších cest jižního Norska s nespočtem příkrých skal a vodopádů příjezd na ubytování do Stavangeru.
4. den
Poznávání krásy Lysefjordu. Supermoderním podmořským tunelem Ryfast odjedeme ze Stavangeru na středně náročný výšlap k legendární skalní vyhlídkové plošině Preikestolen – Pulpit rock (Kazatelna). Strmé stěny tohoto jedinečného žulového skalního útvaru spadají 604 m do fjordu ležícího pod ním. Odpoledne nás čeká prohlídka zachovalého historického centra města Stavanger s pitoreskními bílými dřevěnými domy, gotickým kostelem a strážní věží nad městem. Večer návrat do hotelu.
5. den
Stavanger, ranní nalodění na trajekt podél členitého západního pobřeží Norska. Po poledni vylodění ve městě a přístavu Bergen. Ubytování v hostelu na okraji města. Odpoledne možnost pěšího výstupu na horu Ulriken (643 m). Odměnou je fantastický výhled na Bergen a okolní fjordy.
6. den
V Bergenu si prohlédneme historické centrum zapsané na Seznam UNESCO, vychutnáme si neopakovatelnou atmosféra trhu, budeme obdivovat hanzovní domy Bryggen, středověké kostely, projdeme se starou čtvrtí dřevěných domů Gamle Bergen a také mít možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Fløyen, ze které je vidět centrum města jako na dlani. Dle časových možností návštěva známého akvária. Odjezd na ubytování do oblasti Vossu.
7. den
Zastávka u kaskádovitého vodopádu Tvindefoss. Přejedeme nádhernými scenériemi k rameni největšího norského fjordu Sognefjordu (délka 200 km), toto legendární údolí plné jezer a vodopádů je často přirovnáváno k americkému Grand Canyonu. Vycházka horským údolím k největšímu ledovci v Evropě Jostedalsbreen, resp. k jeho nádhernému ledovcovému splazu Brigsdalsbreen.
8. den
Zlatá cesta severu – Vyjedeme na horské sedlo s vyhlášenou vyhlídkou Dalsnibba (1 440 m n. m.) s úchvatnými pohledy na fjord Geiranger, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů, z nichž nejznámější jsou Sedm sester, Nápadník a Naděje. Dále na nás bude čekat městečko Geiranger, ležící v romantických scenériích Geirangerfjordu (UNESCO). Jeho krásy nejlépe vychutnáte při vyhlídkové plavbě. Pokračujeme Orlí stezkou, překonáme Nordalsfjord a vyjedeme věhlasnou Cestou Trolů - Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl 800 m a prochází překrásnými horskými scenériemi. Příjezd na ubytování do oblasti Andalsnes.
9. den
Zastávka u pověstné převislé Stěny Trollů. Pokračujeme podél divoké řeky Rauma do monumentální soutěsky Romsdalen a dále mohutným údolím Gudbrandsdalen. Navštívíme olympijský Lillehammer, ležící u největšího norského jezera Mjösa. K večeru příjezd do Osla na ubytování, fakultativně večerní prohlídka města.
10. den
Dokončení prohlídky Osla – světoznámá budova radnice, budova Opery, Vigeland park. V poledne odjedeme do Švédska na noční trajekt.
11. den
Přes území Německa pokračujeme do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Příplatky
2lůžkový pokoj / 5 nocí (os/pobyt) - 2500,- Kč | 8x večeře (os/pobyt) min. 10 os. - 4650,- Kč | 4lůžková kabina na zpátečním trajektu (os/pobyt) - 800,- Kč | Komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 590,- Kč | Předpokládaná částka na vstupy cca 1 200 NOK. | Připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa (os/pobyt) - 290,- Kč
Slevy za včasný nákup
Všem klientům, kteří si do 28. 2. 2021 koupí zájezd, bude poskytnuta sleva ve výši: 6% do 31. 12. 2020 4% do 31. 01. 2021 2% do 28. 02. 2021 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.
Slevy pro stálé zákazníky
Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň dvakrát zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva při zakoupení zájezdu ve výši: 8% do 31. 12. 2020 6% do 31. 01. 2021 4% do 28. 02. 2021 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka.
Doprava autobus - cena zahrnuje
dopravu autobusem tam i zpět
trajekty do Skandinávie a zpět
trajekt Stavanger – Bergen
vnitrostátní trajekty
8× ubytování - 3x 2lůžkové pokoje v hotelu, 5x 4lůžkové pokoje nebo chatky
8x snídani převážně bufetovou formou
ložní prádlo
průvodcovské služby
Nástupní místa
Hranice na Moravě - 500 Kč
Olomouc - 250 Kč
Ostrava - 500 Kč
Zábřeh na Moravě - 500 Kč
Prijezdy
Brno
Svitavy
Litomyšl
Vysoké Mýto
Pardubice
Hradec Králové
Poděbrady
Praha
Odjezdy
Brno
Svitavy
Litomyšl
Vysoké Mýto
Pardubice
Hradec Králové
Poděbrady
Praha

Podobné zájezdy

Norsko - krásy jihozápadních fjordů - autobusem

destinace: Norsko, Poznávací zájezdy - Norsko, Norsko

termín:14.07. (St) - 24.07. (So) 2021 (11 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Norsko - krásy jihozápadních fjordů - autobusem
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Travel 2002, s. r. o. IČO: 46980211
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...