CK APOLLON - DOVOLENÁ LÉTO 2021

Spolehlivá cestovní kancelář již 26 let

Petrohrad a okruh pobaltskými republikami s návštěvou Finska - autobusem ***

kufr pdf

Termín:05.08. (Čt) - 15.08. (Ne) 2021

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

ID hotelu:895763

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 19 990 Kč

Poloha
TRAKAI • VILNIUS • ŠIAULIAI • RUNDALE • TALLINN • HELSINKY • LAHTI • SAVONLINNA • OLAVINLINNA • PETROHRAD • PETRODVORCE • PUŠKIN • PSKOV • RIGA
Program

1. den
Odjezd v odpoledních hodinách z Brna, další nástupní místa: Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Olomouc, Hranice, Nový Jičín, Frýdek-Místek, Ostrava (vše zdarma). Tranzit přes Polsko.
2. den
Ráno příjezd do Litvy. Návštěva sídla litevských knížat – vodního hradu Trakai, modlitebny a muzea tajemného etnika Karaimů. Odpoledne Vilnius (UNESCO), hlavní město Litvy, prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností – Katedrální a Radniční náměstí, věž Gedimino, Pilies gatvė (Hradní ulice). Ubytování v hotelu.
3. den
Krátká zastávka v Šiauliai – Hora křížů – symbol utrpení a útlaku litevského lidu. Odpoledne Lotyšsko, zámek Rundale „Versailles Pobaltí“, letní rezidence kuronských vévodů. Večer Estonsko, oblast kouzelných pláží město Pärnu – ubytování v hotelu.
4. den
Po snídani odjedeme do Tallinu (UNESCO), hlavního města Estonska ležícího na břehu Finského zálivu. Navštívíme Staré město obehnané mohutnými hradbami s věžemi a cimbuřím připomíná malebností svých uliček Prahu. Uvidíme bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. V podvečer trajekt z Tallinnu do Helsinek. Večer ubytování v hotelu v Helsinkách.
5. den
Navštívíme hlavní finské město Helsinky, prohlédneme si okolí přístavu, Uspenskou katedrálu, spatříme i moderní kostel Skalní chrám, halu Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přemístíme se do střediska zimních sportů Lahti, které je zároveň vstupní branou do finské jezerní plošiny. Nádhernou jezerní krajinou pokračujeme na ubytování do oblasti Savonlinny.
6. den
Návštěva jednoho z nejhezčích finských měst Savonlinny, vystavěného na dvou ostrovech mezi jezery. Dále zastávka u impozantního vodního hradu Olavinlinna. V podvečerních hodinách přijedeme do Petrohradu, ubytování a osobní volno.
7. den
Dnes nás bude čekat prohlídka Petrohradu (UNESCO), města založeného r. 1703 Petrem Velikým na břehu Finského zálivu. Během okružní jízdy městem spatříme domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora, který odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin minulého století. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města: Ermitáž, jedno z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, kde se nachází bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. Zaječí ostrov, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě, během se budeme kochat úchvatnými pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.
8. den
Letní rezidence Petra Velikého – Petrodvorce, prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odpoledne náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka – z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední Admiralitu a Ermitáž. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.
9. den
Městečko Puškin, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce carevny Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s Jantarovou komnatou. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování do města Pskov, jednoho z nejstarších ruských měst, s nespočtem církevních staveb.
10. den
Brzy ráno odjezd z hotelu do hlavní město Lotyšska a největšího města Pobaltí Riga. Středověké jádro města s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, individuální volno, atmosféra města. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
11. den
Návrat do ČR v odpoledních hodinách.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 6000,- Kč | Puškin - vstup do zámeckého parku, zámku i jantarová komnata - nutná rezervace min. 1 měsíc před odjezdem (os/pobyt) - 890,- Kč | skupinové turistické vízum do Ruska (o ceně a potřebných formalitách ohledně vyřízení víza budeme včas informovat) (os/pobyt) cena cca - 1990,- Kč | zvýšení pojistného limitu - storno do 30.000 Kč (spoluúčast klienta 20%) - 250,- Kč | Připojištění COVID-19 (os/pobyt) - 330,- Kč | Předpokládaná částka na vstupy cca 140 €.
Cena zahrnuje
• dopravu autobusem • trajekt Tallinn–Helsinky • 8× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím ve 3* hotelech se snídaní • komplexní pojištění léčebných výloh a storna Uniqua (storno do 15.000 Kč) • průvodcovské služby
Slevy za včasný nákup
Všem klientům, kteří si do 28. 2. 2021 koupí zájezd, bude poskytnuta sleva ve výši: 6% do 31. 12. 2020 4% do 31. 01. 2021 2% do 28. 02. 2021 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.
Slevy pro stálé zákazníky
Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň dvakrát zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva při zakoupení zájezdu ve výši: 8% do 31. 12. 2020 6% do 31. 01. 2021 4% do 28. 02. 2021 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka.
Prijezdy
Brno
Praha
Poděbrady
Hradec Králové
Pardubice
Vysoké Mýto
Litomyšl
Svitavy
Olomouc
Hranice
Nový Jičín
Ostrava
Frýdek-Místek
Odjezdy
Brno
Praha
Poděbrady
Hradec Králové
Pardubice
Vysoké Mýto
Litomyšl
Svitavy
Olomouc
Hranice
Nový Jičín
Ostrava
Frýdek-Místek

Podobné zájezdy

Petrohrad a okruh pobaltskými republikami s návštěvou Finska - autobusem ***

destinace: Litva, Poznávací zájezdy - Litva, Litva

termín:05.08. (Čt) - 15.08. (Ne) 2021 (11 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Petrohrad a okruh pobaltskými republikami s návštěvou Finska - autobusem
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Travel 2002, s. r. o. IČO: 46980211
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...