LETECKÁ doprava - prodej LETENEK, Řecko

LETECKÁ DOPRAVA

Je zajištěna charterovými lety leteckou společností TRAVEL SERVICE a její dceřinou společnosti SMARTWINGS. Lety jsou uskutečňovány z BRNA, OSTRAVY a PRAHY. Letecká společnost již nevyžaduje letenky a klienti jsou odbavováni pouze na základě elektronických seznamů a cestovního dokladu.

 

Upozorňujeme, že u kombinované dopravy je místem ukončení služeb letiště, nikoliv místo odjezdu busem.

 

Pro letní sezónu 2019 je na linkách TRAVEL SERVICE / SMARTWINGS poskytován tzv. servis Buy On Board (BOB). Občerstvení je možné na těchto letech zakoupit dle aktuální nabídky uvedené v palubním magazínu.

 

Nabídka občerstvení na linkách TRAVEL SERVICE / SMARTWINGS - klikněte zde

 

 

 

TAXY A PALIVOVÉ PŘÍPLATKY:

 

V ceně leteckých zájezdů jsou zahrnuty veškeré letištní taxy a poplatky. Cena zájezdů vychází z maximální ceny leteckého paliva 600 USD/MT. Upozorňujeme klienty, že letecká společnost může na základě změny kurzu USD či změny ceny leteckého paliva (převýší-li uvedenou limitní cenu) zvýšit palivový příplatek, který může CK klientům doúčtovat. 

 

 

 

 

PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ BRNO, PRAHA, OSTRAVA

 

Pro klienty, kteří se přihlásí na zájezd do 31.03.2019 je připravena nabídka zajištění parkování u letiště v Brně / Praze / Ostravě zcela ZDARMA. Službu parkování zdarma lze uplatnit pouze při koupi zájezdu a nelze ji nárokovat dodatečně. Voucher na parkování zdarma obdrží klient spolu s komplexním odbavení k odletu cca 7 dnů před odletem. Pro klienty, kteří se přihlásí na zájezd po 31.3.2019, bude parkování účtováno dle ceníku viz. PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ. Platba parkování bude hrazena hotově při předání vozu provozovateli.

 

 

I. J. M – TRANSPORT – 5 km od leti ště Brno Tuřany v oploceném areálu s fyzickou ostrahou 24 hodin denně. Doprava na letiště k odletu a po návratu k vozu je zajištěna včetně zavazadel. Provozovatelem této služby je společnost I. J. M. – TRANSPORT, s. r. o. Adresa parkoviště: Kaštanova 70, 620 00 Brno, GPS: 49° 9’ 32.57”N, 16° 38’ 24.37”E.

 

 

LETIŠTĚ OSTRAVA – parkoviště P3 u terminálu Letiště Ostrava – Mošnov je součásti areálu letiště a je nestřežené. Nachází se přibližně 3 minuty pěší chůze od odletové haly. Provozovatelem je společnost Letiště Ostrava a.s. Adresa parkoviště: Letiště Ostrava – P3, 401, 742 51 Mošnov, GPS: 49° 41’ 43.85”N, 18° 7’ 15.28”E.

 

 

GO PARKING PRAHA – 3 km od Leti ště Václava Havla s fyzickou ostrahou 24 hodin denně. Doprava na letiště k odletu a po návratu k vozu je zajištěna včetně zavazadel. Provozovatelem této služby je společnost Go parking, s.r.o. Adresa parkoviště: Ke Kopanině 406, 252 67 Tuchoměřice, GPS: 50° 7’ 16”N, 14° 17’ 16”E.

 

 

Podrobné informace o možnostech parkování u letiští včetně ceníků naleznete v sekci PARKOVÁNÍ U LETIŠTĚ Brno, Ostrava, Praha.

 

Důležité upozornění: CK APOLLON nenese odpovědnost za poskytované služby parkování a případné reklamace je nutné řešit s provozovatelem této služby.

 

 

 

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL

 

Pro zájezdy organizované CK APOLLON platí váhový limit odbaveného zavazadla 23 kg / osoba.

 

Odbavené zavazadlo

Max. počet

Max. hmotnost

 

1

23 kg *

 

Příruční zavazadlo

Max. počet

Max. hmotnost

Rozměr (d x š x v)

1

8 kg **

55 cm x 45 cm x 25 cm

 

 

* nelze ,,poolovat“ (nelze sčítat váhu zavazadel v rámci rodiny/rezervace), bude povolen jeden kus zavazadla 23 kg na osobu

** navíc si cestující může vzít na palubu následující věci pro osobní použití: dámskou kabelku, kabát, šál nebo přikrývku, deštník, vycházkovou hůl, malý fotoaparát, kameru nebo dalekohled, malý přenosný počítač, četbu na dobu letu, jídlo pro dítě na dobu letu, berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla).


Infanti (INF) = děti do 2 let mají nárok na bezplatnou přepravu zavazadla o max. hmotnosti 10 kg - součet délky, výšky a šířky max 115 cm (případná nadváha bude účtována doprovodné osobě).

 

 

POPLATKY ZA NADVÁHU – UVEDENÁ CENA JE VŽDY ZA 1 ÚSEK

 

 

Nabízíme Vám možnost zakoupení si navýšení hmotnosti zavazadla, a to za zvýhodněnou cenu oproti zakoupení na letišti . Zakoupení navýšení hmotnosti či další zavazadlo je možné jak jednosměrně, tak na oba lety tam i zpět.

 

 

Navýšení hmotnosti zavazadla z 23 do 32 kg:

 • 780 Kč bude-li zaplaceno v CK nejpozději však 7 dnů před odletem

 

 

Navýšení hmotnosti zavazadla z 23 do 32 kg - na letišti při odbavení:

 • 945 Kč nebo 35 €

 

 

Další odbavené zavazadlo (do 23 kg):

 • 780 Kč bude-li zaplaceno v CK nejpozději však 7 dnů před odletem

 

 

Další odbavené zavazadlo (do 23 kg) - na letišti při odbavení

 • 945 Kč nebo 35 €

 

 

PRO VAŠI SPRÁVNOU INFORMOVANOST UVÁDÍME TAKÉ INFORMACE O DALŠÍCH POPLATCÍCH - UVEDENÁ CENA JE VŽDY ZA 1 ÚSEK

 

 

 

Nadrozměrné zavazadlo: (rozměr zavazadla nad 150 cm nepřesahující max. povolený rozměr 300 cm)

 • 1.500 Kč bude-li zaplaceno v CK nejpozději však 7 dnů před odletem

 

 

Sportovní vybavení do 32 kg: (kolo, potápěčská výzbroj, padák, golfový bag, surfovací prkno, kiteboard, rybářské pruty apod.)

 • 1.250 Kč bude-li zaplaceno v CK nejpozději však 7 dnů před odletem
 • 1.500 Kč nebo 59 na letišti při odbavení

 

 

 

Přeprava dětských kočárků

Dětské kočárky se přepravují bez poplatků, pokud nejsou odbaveny jako zapsané zavazadlo. V případě, že požadujete kočárek přepravit jako zapsané zavazadlo, je nutné zabalit kočárek do ochranného obalu. Za poškození nezabalených kočárků a sportovních vybavení nenese letecká společnost odpo­vědnost. 

 

Přeprava slunečníků

Slunečníky zdarma nelze přepravit (pouze jako dokoupené zavazadlo), nelze přepravit ani připevněné k zavazadlům!

 

REZERVACE MÍST V LETADLE

Místa v letadle zahrnutá v ceně zájezdu jsou v ekonomické třídě. Místa, která nemáte předplacena, jsou potvrzena na palubní vstupence a přidělena cestujícím u přepážky odbavení na letišti. Nabízíme Vám rezervaci míst na palubě dle Vaší volby. Zakoupení míst v letadle je možné jak jednosměrně, tak i na oba lety tam i zpět. Svůj požadavek míst upřesněte do smlouvy o zájezdu či zašlete požadavek na změnu smlouvy nejpozději 6 dní před odletem.

 

Nabízíme 2 typy rezervace míst:

PREMIUM SEAT: První až 6 řada + exitové řady. Jedná se o místa u nouzových východů (exitů), které mohou být obsazeny pouze osobami fyzicky přiměřeně zdatnými (tyto sedačky nesmí být obsazovány dětmi do 12 let, gravidními ženami, osobami starými či fyzicky slabými, osobami tělesně či mentálně postiženými). V případě, že si zakoupíte tato místa a cestující nebudou splňovat podmínky pro přepravu na místech u nouzových východů, mohou být personálem usazeni na jiná místa. V tomto případě nárok na reklamaci nevzniká.

Cena rezervace místa v letadle: 600 Kč/osoba/1 směr

 

STANDARD SEAT: Ostatní sedadla (mimo místa premium seat).

Cena rezervace místa v letadle: 350 Kč/osoba/1 směr

Na některých letech např. let Brno-Ostrava na letiště Kavala nelze z technických důvodů provádět závazné rezervace míst.

Poznámka: nově je výslovně zavedeno právo dopravce cestující přesadit bez ohledu na seating anebo nechat přeložit kabinová zavazadla do zavazadlového prostoru.

 

 

VAŠE ZAVAZADLA

 

 • Zavazadlový prostor: váhový limit na bezplatnou přepravu zavazadel je 23 kg / osoba, s výjimkou dětí do 2 let, které nemají nárok na sedadlo v letadle. Při nadváze má letecká společnost právo účtovat klientovi poplatek dle přepravních podmínek dané letecké společnosti. Zakoupení navýšení hmotnosti je možné jak jednosměrně, tak i na oba lety (tam i zpět) a to nejpozději 6 pracovních dnů před odle­tem, a to v CK APOLLON. Uvedené služby si může zakoupit jen jedna nebo i více osob na smlouvě o zájezdu. Nadváhy zakoupené v CK předem jsou nerefundovatelné, nepřenosné a platné pouze pro zakoupený let. Poté už jen na letišti, a to za vyšší cenu (945 Kč nebo 35 €).

 • Zavazadla na palubu letadla: s sebou na palubu si může každý cestující vzít příruční zavazadlo nepře­sahující rozměry 56 × 45 × 25 cm a nevážící více než 8 kg. Palubní zavazadla mohou být na přepážce odbavení zavazadel (check-in) zkontrolována, příp. označena štítkem „Approved cabin baggage“. Na palubu letadla doporučujeme vzít fotoaparát, videokameru, doklady, peníze a léky.

 

ZTRÁTA A POŠKOZENÍ ZAVAZADLA

 

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud při příletu do cílové destinace zjistíte, že je Vaše zavazadlo poškozeno nebo se dokonce ztratilo, ihned na letišti v reklamačním oddělení sepište protokol (P.I.R.), který budete potřebovat pro uplatnění nároku na odškodnění. Toto odškodnění budete nárokovat přímo u letecké společnosti. Kontaktní adresa: TRAVEL SERVIS, a.s. Letiště Ruzyně, P.O. 68 BOX 119, 160 08 PRAHA 6. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. 

 

PŘEPRAVA NESKLADNÝCH ZAVAZADEL

 

Přeprava neskladných zavazadel (např. jízdní kola, výbava pro potápěče, windsurfingová prkna apod.) musí být nahlášena v CK již při rezervaci zájezdu; tato přeprava se uskutečňuje v závislosti na kapacitních možnostech přepravce, a to za poplatek. Slunečník je možné přepravit zdarma, avšak bez nároku na reklamaci v případě poškození nebo ztráty.

 

BEZPEČNOSTNÍ PRAVIDLA

 

Na palubu letadla je nepřípustné brát předměty ostré povahy - nože, nůžky, žiletky, šipky, sportovní pálky (baseball), kulečníková a biliárová tága, kovové pilníčky na nehty a jiné, zbraně i imitace zbraní. Tyto předměty je nutné umístit do zavazadel určené k odbavení. Injekční stříkačky lze převážet v příručním zavazadle pouze ze zdravotních důvodů (není nutné hlásit v CK, pouze oznamte u bezpečnostní kontroly).

 

Pro Vaši ochranu před hrozbou kapalných výbušnin přijala Evropská komise dne 6. 11. 2006 přísnější bezpečnostní pravidla. Na všech letištích Evropské unie platí pravidla, kdy budou cestující při bezpečnostní kontrole jejich příručních zavazadel kromě kontroly zakázaných předmětů podrobeni také kontrole tekutin. Klienti mohou mít s sebou do kabiny letadla pouze malé množství tekutin. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném igelitovém sáčku o maximálním obsahu 1 litr na osobu. Tekutinami a gely se rozumí: voda a další nápoje, polévky, sirupy, krémy, pleťová mléka a oleje, parfémy, gely včetně šampónů a sprchových gelů, nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pěnových tužidel, dalších pěnových přípravků a deodorantů, pasty včetně zubní pasty, směsi tuhých a tekutých materiálů, všechny další materiály podobné konzistence. Nápoje, parfémy a ostatní tekutiny zakoupené v tranzitním prostoru letiště Vám budou zabaleny do zapečetěných tašek. Doporučujeme přepravovat tekutiny v zavazadlech, která se odbavují. Léky a dietologické přípravky včetně dětské výživy po dobu letu mohou být přepravovány v příručním kabinovém zavazadle.

Bezpečnosti pravidla - klikněte zde

 

DOPRAVA TĚHOTNÝCH ŽEN

 

Těhotné ženy do 25. týdne těhotenství nepotřebují potvrzení od lékaře, ale musí prokázat, v jakém týdnu těhotenství jsou, tzn. mít s sebou těhotenský průkaz. Po překročení 25. týdne těhotenství do konce 34. týdne těhotenství (u vícečetného těhotenství od 20. do konce 28. týdne) vykonává přepravce transport pouze na základě lékařského potvrzení povolující tuto přepravu. Upozorňujeme, že těhotné ženy v období od 26. jsou povinny předložit dopravci potvrzení lékaře na předepsaném formuláři. Těhotné ženy po 34. týdnu (u vícečetného těhotenství po 28. týdnu) těhotenství nejsou dopravcem k přepravě akceptovány. Těhotná žena je povinná předložit toto potvrzení při odbavení zavazadel, v opačném případě je letecká společnost oprávněna odmítnout její přepravu. Přepravce nevykoná přepravu těhotné ženy, jejíž stádium těhotenství překročilo 34 týdnů a nezodpovídá za újmu na zdraví těhotné ženy způsobené přepravou, v nevědomosti o jejím těhotenství, resp. pokud mu žena poskytla nesprávné nebo neúplné informace o svém stavu.

 

DOPRAVA CESTUJÍCÍCH SE ZDRAVOTNÍMI POTÍŽEMI, VOZÍČKÁŘI A DIABETICI

 

 • Cestující se zdravotními potížemi

U cestujícího se zdravotními potížemi, které ho mohou během letu ohrozit, uveďte, prosím při koupi zájezdu označení zdravotního problému. Každý takový cestující musí při odbavení předložit vyplněný formulář FIT TO FLY – Formulář travel clearance (ke stažení na http://www.smartwings.com/cs/cestovni-informace/cestujici-se-specialnimi-potrebami/). Pokud bude mít cestující jiné potvrzení od lékaře, musí být v takovém potvrzen vždy výslovný souhlas lékaře s leteckou přepravou pacienta. Jiná potvrzení nejsou akceptována.

 

 • Diabetici

Diabetici nemusí mít žádné potvrzení od lékaře a ani nám nemusí nahlašovat přepravu inzulinového pera. Přeprava inzulinu a inzulinového pera je již naprosto běžná. Každý diabetik je povinen mít u sebe průkazku diabetika.

 

 • Vozíčkáři

Je nutné předem nahlásit přepravu vozíčkáře v CK, a to před podpisem smlouvy o zájezdu. Klient vozíčkář nemusí vyplňovat formulář FIT TO FLY, ovšem musí být nahlášena míra pohybového omezení pro zajištění správného odbavení do letadla. U elektrických vozíků musí být odpojena baterie (suchá nebo gelová). Invalidní vozík na tzv. mokré baterie není možné přepravit. Před koupi zájezdu je vždy nutné ověřit u vybraného typu ubytování, zda je možné zajistit bezbariérový pokoj a zda hotel disponuje bezbariérovým přístupem do společných prostor.

 

 

VYLOUČENÍ Z PŘEPRAVY

 

CK si vyhrazuje právo vyloučit klienta z přepravy nebo z celého zájezdu, jestliže svým konáním narušuje jeho řád nebo bezpečný průběh, případně hrozí nebezpečí, že by tato situace mohla nastat. Vyloučená je přeprava osob v podnapilém stavu nebo pod vlivem omamných látek. Z přepravy však může být vyloučen i klient, který verbálně napadá zástupce/delegáty CK nebo se vulgárně a hrubě vyjadřuje. V případě vyloučení z přepravy nebo ze zájezdu zaniká nárok klienta na úhradu nečerpaných služeb. CK žádá o pochopení tohoto opatření, jehož smyslem a cílem je zabezpečení klidné dovolené a přepravy všech cestujících, jakož i ochrana pracovníků a smluvních partnerů CK.

 

PŘEPRAVA ZVÍŘAT (pouze psy a kočky)

 

Přeprava zvířat (pouze psů a koček do 8 kg včetně přepravky) je možná pouze po předchozím nahlášení a odsouhlasení přepravy leteckou společností. Po následném souhlasu leteckého přepravce je přeprava za poplatek (1.500 Kč). Bez zaplacení poplatku nebude uvedené zvíře převzato k přepravě. Vzhledem k tomu, že letecká společnost může přijmout k přepravě na jednom letu pouze omezený počet psů a koček, doporučujeme tuto službu vyžádat co nejdříve. Schrána musí mít pevné a nepromokavé dno a max. rozměry 43x30x27 cm. Jiná zvířata mimo psů a koček nejsou přepravována. Upozorňujeme na skutečnost, že většina hotelů neakceptuje zvířata ve svém ubytovacím zařízení, CK tuto skutečnost ověřuje individuálně. Bližší informace obdržíte v CK.

 

DĚTI - cestování s malými dětmi

 

Pokud se rozhodnete pro cestování s malými dětmi, je cesta letadlem ideální. Lety zejména do středomořských destinací netrvají dlouho a i pro ty nejmenší poskytují pohodlí. Na letištích jsou většinou k dispozici prostory určené pro maminky s dětmi, které jsou vybaveny přebalovacím pultem. S kočárkem můžete jít až k letadlu, ten Vám následně uloží pracovníci letiště do zavazadlového prostoru přímo v letadle a při výstupu z letadla jej opět dostanete zpět. Přeprava kočárku je bezplatná a jeho hmotnost se nepočítá do celkové hmotnosti zavazadel. Při cestování s miminkem je třeba mít na paměti, že Vaše dítě bude nutné při cestě letadlem zabavit, ale také ho nakrmit a přebalit. Zde najdete několik praktických rad a doporučení, co si vzít s sebou na cestu do letadla: oblíbené hračky, vlhčené ubrousky, jednorázové plenky, dětské laskominy, dudlíky, náhradní oblečení a láhev s pitím. Je velmi důležité dávat dítěti pití při vzletu a také při přistávání letadla, abyste předešli případné bolesti uší způsobené změnou tlaku. Ve Vašem odbaveném zavazadle by také neměl chybět krém na opalování s vysokým faktorem určený speciálně pro děti. Dále nezapomeňte na tělové mléko po opalování, náplasti a panthenol na případné spáleniny. Vhodné je přibalit také léky tlumící bolest a horečku.

 

Dětské ceny

Děti do 2 let neboli infanti (v den zpátečního odletu jim nesmí být 2 roky) mají zájezd zdarma. Platí pouze poplatek 650 Kč, případně pojištění léčebných a úrazových výloh v zahraničí. Nemají však nárok na sedadlo v letadle, na sedadlo v autobusu při transferu, na lůžko nebo přistýlku v ubytovacím zařízení. Dětskou postýlku lze u většiny ubytovacích kapacit zajistit zdarma, příp. za poplatek na vyžádání v CK.

Děti od 2 let - dětské ceny uvedené v katalogu a na webu se vztahují na děti od 2 let věku až do dovršení věku vyznačeného v ceníku jednotlivých hotelů, a to většinou při ubytování s minimálně dvěma dospělými osobami.

 

Upozornění: V průběhu letu není podáváno občerstvení. Na palubě je možné si zakoupit nápoje i lehké občerstvení.

 

Přepravní podmínky pro cestující a zavazadla - klikněte zde

 

Vytvářím objednávku...