CK APOLLON - DOVOLENÁ LÉTO 2022

Spolehlivá cestovní kancelář již 27 let

Kalábrie

Dovolená na jihu Itálie – oblast Kalábrie je ideálním místem pro nové zážitky i odpočinkovou dovolenou. Kalábrie je oblast nacházející se v tzv. „špičce italské boty“. Hornaté území Kalábrie dává dobré možnosti pro aktivní turistiku. Avšak pro ty, co rádi na dovolené spíše odpočívají, má Kalábrie připraveny krásné pláže Tyrhénského moře na západě. Na jihu a východě jsou to neméně úchvatné pláže Jónského moře. Kalábrie je věhlasná nejen množstvím pláží (800 km2), ale je o ní známo, že přináší nejvíce slunečních dní v roce, neboť skvělé počasí plné slunce tu zažijete od dubna do října, proto je ideálním místem pro dovolenou téměř po celý rok.

Díky levným cenám můžete na dovolené v Kalábrii ochutnat řadu místních specialit – především pak vyhlášená vína a sýry. Doslova si „smlsnete“ také na přírodních krásách tohoto kraje. Kalábrie je v dnešní době stále místem opuštěných zátok, romantických pláží a národních parků.

K dovolené v Kalábrii patří i návštěva Tropea

Tropea patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším místům Kalábrie. Tropea se nachází na rozhraní zálivu Sv.Eufemia a Gioia Tauro. Toto místo je právem nazýváno „Perlou Kalábrie“. Z období řecko-románské doby se dochovalo množství historických památek – kostel Sv. Marie, kostel Sv. Františka z Assisi, a řada dalších kapliček i paláců, které spolu s úzkými uličkami dotvářejí jedinečný charakter městečka. Místní restaurace lákají návštěvníky na kulinářské lahůdky. Rušný noční život máte možnost poznat v některém z místních barů.

Řadit dle:
123456789
více než 100 stránek
123456789
více než 100 stránek
Vytvářím objednávku...