ID: 498987

POŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE

Termín: 17.09. (Po) - 23.09. (Ne) 2018

Délka pobytu: 7 dní, 6 nocí

Doprava: Autobus / Více odjezdových míst

Strava: Snídaně

Cena: 10 490 Kč

Popis

Již tradiční podzimní cesta za poznáním kulturních a gastronomických pokladů severní Itálie. Letos s obnoveným programem a zcela bez nočních přejezdů. Každý den možnost nákupů a čas na večeři.

SOAVE • FRANCIACORTA • LAGO d’ISEO • BERGAMO • ASTI • BARBARESCO • CHERASCO • BAROLO • ALBA • TORINO • EATALY • rýžové plantáže u VERCELLI • MILANO - dvě degustace vína • pět vinařských oblastí
 

Program

1.den - ODJEZD Z ČR - SOAVE
V časných ranních hodinách odjezd do Rakouska a Itálie, odpoledne příjezd do městečka Soave - centra stejnojmenné vinařské oblasti, prohlídka historického benátského městečka s hradem a zachovaným opevněním, možnost nákupu vína nebo posezení ve vinárně, případně večeře, odjezd na ubytování v hotelu, nocleh.

2.den - FRANCIACORTA – LAGO ISEO - BERGAMO
Snídaně, přejezd do slavné vinařské oblasti Franciacorta, kde se vyrábí šampaňskou metodou nejznámější italský sekt Franciacorta Dogg /možnost exkurze v historickém vinařství, degustace vína, možnost nákupů/, odpoledne výlet lodí po krásném jezeře Lago Iseo kolem ostrovů Monte Isola, Loreto a San Paolo, pozdě odpoledne prohlídka starobylého středověkého města Bergamo s tzv. Horním městem s unikátními středověkými a renesančními památkami, několika historickými kavárnami a světoznámou renesanční kaplí Colleoni, volno – možnost večeře, přejezd do hotelu, nocleh.

3. den - ASTI – BARBARESCO- CHERASCO
Snídaně, dopoledne prohlídka historického města Asti /možnost ochutnat a nakoupit zdější sladké šumivé víno Moscato d´Asti/, zastávka ve vinařském městečku Barbaresco s možností nákupu zdejšího slavného vína, odpoledne uvidíte centrum italského chovu šneků - půvabné Cherasco s šachovnicovým půdorysem, poutním chrámem Madonna del Popolo a skvělými čokoládovnami /pro zájemce rezervujeme v Cherascu večeři v osvědčené restauraci - menu se šneky nebo bez šneků/, přejezd na ubytování v oblasti Alby, nocleh.e pěší prohlídka historického centra Říma - Andělský hrad, Pantheon, slavná fontána di Trevi, náměstí Navona s fontánou řek, Španělské schody, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, památník V. Emanuela. Večer návrat na nocleh.

4. den - BAROLO – ALBA - TORINO
Snídaně, exkurze v manufaktuře na zpracování vzácných bílých lanýžů - ochutnávka a hledání lanýžů v lesíku s „trifulau“ a jeho psem, před polednem vyhlídková jízda proslulou vinařskou oblastí Barolo /možnost degustace vína a exkurze v rodinné vinařské firmě/, procházka malebným městečkem Barolo s možností návštěvy Muzea vína, odpoledne přejezd k prohlídce historického jádra městečka Alba - pozůstatky po starých Římanech, středověké rodové věže, katedrála aj., možnosti nákupů (místní lískové oříšky, sladkosti, likér Barolo Chinato, uzeniny a sýry..) nebo posezení v cukrárně nejznámějšího italského cukráře L. Montersina, k večeru přejezd na ubytování v hotelu v oblasti Torina, večer pro zájemce návštěva největšího gastronomického nákupního centra na světě EATALY, jehož součástí je i několik restaurací. Eataly nabízí převážně výrobky menších producentů sdružených v organizaci Slowfood, naproti stojí slavná avantgardní továrna Fiatu LINGOTTO z let 1916-23, nocleh.

5. den - TORINO
Snídaně, celodenní pobyt v Torinu - v bývalém hlavním městě Savojska, království Sardinie-Piemont a Itálie, milionové metropoli kávy a čokolády s širokými bulváry, historickými kavárnami a svéráznými barokními památkami, ráno výjezd k bazilice Superga - monumentálnímu baroknímu chrámu, v němž se nachází hrobka sardinsko-piemontských králů a z jehož terasy se naskýtá krásná vyhlídka na město, v centru prohlídka památek se zastávkami u historických podniků (možnost ochutnat nugát, karamely, zmrzlinu, tramezzini, vše podle starých receptů). Ve volném čase si budete moci prohlédnout např. Královský palác, Egyptské muzeum, Savojskou galerii nebo ochutnat piemontské sladkosti v některé ze slavných historických kaváren a cukráren, volný večer ve městě, návrat na nocleh.

6.den - VERCELLI - MILANO 
Snídaně, přejezd na rýžové plantáže v okolí Vercelli, kde se produkuje nejkvalitnější rýže na světě, exkurze v historické manufaktuře, možnost nákupu místní rýže na slavné risotto, odpoledne přejezd do Milana - prohlídka centra města, volný čas k návštěvám muzeí (obrazárna Brera, hrad, museum 20. století, Museo Poldi-Pezolli, muzeum divadla Alla Scala...), posezení v luxusních kavárnách, nákupy (slavné lahůdkářství Peck, historické cukrárny, "čtyřúhelník módy"..), večer přejezd do hotelu, nocleh.

7.den - PŘÍJEZD DO ČR
Snídaně, odjezd přes italské a rakouské Alpy do ČR, návrat v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje
 • dopravu zahraničním busem s klimatizací, WC, DVD a občerstvením za Kč
 • 6x ubytování v hotelu dle programu
 • 6x snídaně
 • služby průvodce
 • pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb. 
Cena nezahrnuje
 • Vstupné
 • Místní pobytové taxy
 • Ochutnávky a degustace
Možné příplatky
 • Komplexní cestovní pojištění včetně storna 210 Kč / osoba / den
 • Místenka v buse 200 Kč / osoba
 • Jednolůžkový pokoj 2.900 Kč / osoba
Nástupní místa zdarma

Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Svozy za příplatek obousměrně

Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín          400 Kč
Hranice, Kroměříž, Zlín                             350 Kč

Poznámka

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů. Závazná pro CK i kupujícího je pouze cena uvedena ve SMLOUVĚ O ZÁJEZDU potvrzená pracovníkem CK!

 

 

17.09. (Po) - 23.09. (Ne) 2018 - 7 dní, 6 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Snídaně
Autobus/Více odjezdových míst
-First minute10 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoCaorle
HotelPOŽITKÁŘSKÁ ITÁLIE
Cena za osobu
Termín17.09.2018 - 23.09.2018
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místoVíce odjezdových míst
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: APOLLON, s.r.o. IČO: 29226996
Vytvářím objednávku...