ITÁLIE dovolená letecky i busem

Spolehlivá cestovní kancelář již 27 let

ITÁLIE

 

 

TARVISIO - letní Alpy

 

Apartmány GIORGIA   Rezidence ITALIA   Sport hotel BELLAVISTA 

 

Navštivte jeden z nejkrásnějších koutů Alp na pomezí 3 států Itálie, Slovinska a Rakouska i v létě. Tarvisio a okolí je pravým místem pro vysokohorskou turistiku a relaxační dovolenou na čistém vzduchu italského regionu Friuli . Vyznavače turistiky nadchne jeden z nejkrásnějších vrcholů v Alpách - poutní místo Monte Lussari s dominantním kostelíkem a nádherným výhledem. Oblast Tarvisia je díky své poloze ideálním bodem pro tranzitní ubytování při cestě do vzdálenějších koutů Itálie nebo Chorvatska. Dále je zde možno využít některou z nepřeberného množství aktivit nebo relaxace a samozřejmostí je tradiční italská kuchyně, spousta útulných kaváren a obchůdků.


Region nabízí: horskou turistiku, horolezectví, cykloturistiku, golf, jízdu na koni, bruslení v kryté hale, tenis, rybaření, rafting, nordic walking, adventure lanový park Tarzan na Sella Nevee, nová bobová dráha v Tarvisiu, paragliding, zážitkový let na rogalu, relaxace v lázních Warmbad ve Villachu. Legendární sjezdy Giro d´Italia na horských kolech z Monte Zoncolanu a mnoho dalších.

 

Nabídka se připravuje.

 

 

 

BIBIONE

 

Víkend u moře  /  Apartmánový dům LANDORA / ATOLLO / BILOBA   Apartmánový dům LORENZON   Rezidence ITACA Apartmánový dům SEQUOIA

 

Jedno z nejoblíbenějších italských letovisek na pobřeží Jaderského moře mezi Terstem a Benátkami je ideálním místem určeným k odpočinku. Pláž je tvořena výhradně velmi jemným pískem a je vyhlášená zejména díky pozvolnému a bezpečnému vstupu do moře, absolutně ideální je především pro malé děti, zdravotně postižené a neplavce. Moře je čisté a klidné, není však příliš vhodné pro potápění V Bibione najdete klidnou část Bibione Lido del Sole a Pineda, ale i živé turistické centrum s diskotékou, restauracemi, bary a nákupní promenádou v části Bibione Spiaggia. Místní moře je čisté, u břehu však může být zkaleno zvířeným pískem.
Po převážnou většinu roku je i zcela klidné, není však vhodné pro potápění. Pláž je tvořena velmi jemným světlým pískem, je dlouhá 11 kilometrů a místy široká až 200 metrů. Pláž je jak veřejná, tak i soukromá, za poplatek si lze pronajmout plážový servis.

 

Nabídka se připravuje.

 

 

 

RIMINI

 

Hotel DEL VECCHIO

 

Rimini leží v kraji Romagna přibližně 200 kilometrů jižně od Benátek na samém úpatí Apenin pod dominantním vrcholem Monte Titano s miniaturní republikou San Marino, je bezkonkurenčně nejrušnějším, nejznámějším a nejpopulárnějším přímořským letoviskem Adriatické riviéry. Ideální volbou je tak především pro ty, kteří hledají živější letovisko. Rimini svým návštěvníkům nabízí oddych na písečných plážích, které jsou díky své šířce a pozvolnému vstupu do moře ideální i pro rodiny s dětmi.

 

Nabídka se připravuje.

 

 

 

PALMOVÁ RIVIÉRA

 

Rezidence ALEXANDER   Rezidence BOOMERANG   Rezidence HOLIDAY HOUSE

 

Východní pobřeží střední Itálie má příznivé klimatické podmínky, které umožňují příjemné prožití dovolené od května do konce září. Palmovou riviérou je nazýván úsek adriatického pobřeží kolem města San Benedetto del Tronto, asi 100 km jižně od Ancony, na dohled od nejvyššího italského hřebene Gran Sasso di Italia. Největší koncentrace palem propůjčuje tomuto pobřeží exotický ráz a spolu se širokými písečnými plážemi a blankytným mořem nesrovnatelně čistším než v severních letoviscích je zárukou příjemně a aktivně strávené dovolené. Turistické město San Benedetto del Tronto nacházející se ve vinařské a rybářské oblasti je srdcem palmové riviéry. Několikakilometrové promenády lemují tisíce vzrostlých palem. Množství plážových barů, rybářský přístav, dvakrát týdně pořádané trhy, stadion, dráhy pro jízdu na kolečkových bruslích, kolech a možnosti společenského a sportovního vyžití zpestřují prosluněnou dovolenou. Pláže jsou z jemného písku s mírným vstupem do moře, což je optimální především pro dětské radovánky. 

 

Nabídka se připravuje.

 

 

 

POLOOSTROV GARGÁNO

 

Gargano je poloostrov a stejnojmenný horský masiv v provincii Foggia na severu Apulie tvořící pomyslnou „ostruhu“ italské „boty“ vybíhající, s rozlohou zhruba 2000 km, z východního pobřeží Itálie do Jaderského moře. Místní krajina je nesmírně mnohotvárná, když od okolních přímořských oblastí se nápadně liší svou hornatostí (nejvyšší vrchol Monte Calvo dosahuje nadmořské výšky 1056 metrů), lesnatým vnitrozemím a členitým pobřežím tvořeným místy strmými skalami s jeskynními systémy, jinde malými i velkými zátočinami s romantickými plážemi. Nalezneme zde však i dlouhé písčité pláže a to zejména u San Menaia a Vieste.

 

Nabídka se připravuje.

 

 

 

KALÁBRIE

 

Hotel Rezidence GREEN GARDEN CLUB***+

 

Kalábrie aneb „Perla Itálie“ jak se jí dnes s oblibou říká, patří k výjimečným krajům Itálie hlavně díky své panenské nedotčené přírodě, průzračně čistému moři a kouzelným plážím. Kalábrie se rozkládá v nejjižnější části Itálie, je to převážně hornaté území obklopené z obou stran mořem (Jónským a Tyrhénským) jen na severu sousedí s oblastí Basilicata. Kalábrie musí zaručeně nadchnout každého, kdo má rád opuštěné písčité zátoky, skvělou italskou kuchyni nebo nekonečné možnosti v objevování antických památek. Kalábrie je toho plná. Poznejte i vy tento nádherný kousek Itálie, kde slunce svítí nejvíce dní v roce a kde najdete nejčistší moře Itálie.

 

 

 

OSTROV SICÍLIE

 

Sicílie je největší a nejznámější italský ostrov na jihu Itálie s 5 miliony obyvatel. Od pevniny a Kalábrie je oddělen úžinou Messina. Ostrov je omýván třemi moři: ze severu Tyrhénským, z jihovýchodu Středozemním a ze západu Jónským. Hlavní město Palermo nabízí pro každého něco – počínaje přístavem, krásnými starými uličkami a konče kostely plnými uměleckých děl. Sicílie je poměrně hornatý ostrov, kterému dominuje sopka Etna. Výstup na její vrchol patří k nejoblíbenějším výletům. Z celé Itálie se nikde nesklízí tolik citrusových plodů jako právě zde. Najdeme zde přírodní rezervace, 2 národní parky, olivové a cypřišové háje, piniové lesíky a ovocné sady.

Sicílie vyniká nádhernými plážemi s čistým mořem, horami a dalšími přírodními krásami. Od afrických břehů je vzdálena pouhých 140 km, tomu odpovídá suché, horké léto a mírná zima. Sicílie je plná pamětihodností, antických měst (Selinunte, Agrigento, Syrakusy) a historických staveb. Na východním pobřeží leží dva hlavní sicilské klenoty – propojená městečka Taormina a Giardini Naxos, které vybízejí k procházkám malebnými uličkami. Ostrov je z ekonomického hlediska sice chudý, ale pro milovníky historie a kultury hotový ráj na zemi. Přitahuje návštěvníky rovněž výbornou kuchyní a skvělými víny. Je třeba zmínit také pohostinnost, kterou Vás Italové zahrnou.

 

 

Letovisko GIARDINI NAXOS

 

Hotel BAIA DEGLI DEI***   Hotel VILLA LINDA*** 

 

Malebné prázdninové středisko Giardini Naxos ležící na východním pobřeží Sicílie nabízí jednu z nejkrásnějších pláží ostrova. Můžete odsud pozorovat stále činnou majestátní sopku Etna. Giardini Naxos je historicky důležité místo, jelikož bylo první řeckou kolonii na území Sicílie. Město je proslulé světoznámými vykopávkami, některé z nálezů je možné zhlédnout v místním muzeu. Veřejná autobusová doprava zajišťuje spojení s městem Taormina (5 km). Příjemné chvíle můžete strávit procházkou po promenádě, posezením v některé z restaurací nebo využitím sportovních zařízení. Letovisko je vyhledáváno především pro krásné koupání a také rybaření.

 

 

Letovisko LETOJANNI

 

Hotel DA PEPPE***   Hotel SAN PIETRO***

 

Jedním ze znaků tohoto městečka jsou barevné rybářské loďky. Dovolená v Letojanni je skvělým místem pro příznivce společenského života, neboť zde najdete nepřeberné množství restaurací, pizzérií, barů, rychlého občerstvení a obchůdky s turistickým zbožím. Objevíte zde také spoustu archeologických památek, které určitě stojí za pozornost. Letovisko Letojanni se stalo vyhledávaným místem pro letní rekreaci také díky pláži s bílým pískem a nádherné přírodě vybízející k romantickým procházkám.

 

 

 

 

• LETOVÝ ŘÁD SICÍLIE - klikněte zde

 

 

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

Upozorňujeme, že některá italská města mohou vybírat místní pobytové taxy (cca 1 - 3 €/den) za osoby starší 14 let. V případě, že bude pobytová taxa vybírána, je placena klienty přímo v místě pobytu, a to na recepci hotelu. Tuto skutečnost CK nemůže ovlivnit, vždy záleží na konkrétních místních podmínkách.

 

 

Řadit dle:
123
64 položek, 3 stránky
123
64 položek, 3 stránky
Vytvářím objednávku...