FAKULTATIVNÍ VÝLETY ITÁLIE - BIBIONE

FAKULTATIVNÍ VÝLETY ITÁLIE - BIBIONE

 

 

BENÁTKY – po příjezdu autobusem do přístavu Punta Sabbioni se dále pokračuje lodí. Po následujícím příjezdu do Benátek probíhá pěší procházka po historických památkách, které končí na nám. Sv. Marka. Zde následuje cca 2 hodinový rozchod na individuální prohlídku a odpočinek. Cesta zpět je opět lodí do přístavu Punta Sabbioni, pak autobusem do Vašeho pobytového místa. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem. 

BENÁTSKÉ OSTROVY + NÁMĚSTÍ SV. MARKA – po příjezdu autobusem do přístavu Punta Sabbioni se pokračuje lodí do Benátek. Začíná se prohlídkou náměstí Svatého Marka, pak krátký individualní program. Nástup zpět na loď, dále prohlídka nejznámějších benátských ostrovů: Murano, Burano a kolem Torcella se proplouvá. Poslední zastávka je na ostrově Burano, na kterém je i 1 - 1,5 hodinový rozchod na individuální prohlídku a odpočinek. Cesta zpět je opět lodí do přístavu Punta Sabbioni a pak autobusem do Vašeho pobytového místa. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem. 

TERST + MIRAMARE + AQUILEA – po příjezdu autobusem do centra Terstu následuje pěší procházka po historických památkách (např. vrch San Gusto, amfiteátr,aj.). Po této procházce následuje osobní volno a posléze skupina přejíždí autobusem na začátek města, kde se nachází zámek Miramare obklopený rozlehlým překrásným parkem, ve kterém je možnost navštívit i exotickou výstavu živých motýlů. Při zpáteční cestě se zastavuje ve starém římském městečku Aquilea na prohlídku basiliky p.Marie a svatých Hermagora a Fortunata.Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem. 

VERONAa - malebné středověké město, proslavené shakespearovskou tragédii Romea a Julie. Můžete zde obdivovat např. slavný Juliin balkon, starý hrad rodu Scaligerů, piazza Erbe s typickými veronskými renesančními domy s freskami, ale i obrovskou Arénu, kterou podle legendy postavili ďáblové, kde se dodnes hrají velká divadelní představení např. Verdiho Aida. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem. 

PADOVA - po příjezdu autobusem přímo do centra města následuje pěší procházka po nejznámějších památkách, které proslavili Padovu jako město Sv.Antonína (např.basilika Sv.Antonína) a je cílem poutníků z celého světa. Město se pyšní i universitou, na které studoval Galileo Galilei. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem. 

AQUILEA + GRADO – návštěva dvou přilehlých historických městeček. Grado je známé jako rybářsko-lázeňské město ležící na ostrově mezi lagunou a mořem. Bylo postaveno jako aquileiské předměstí a mořské lázně. Město Aquilea bylo založeno již starými Římany jako říční přístav na řece Natisone. Kromě pozůstatků z římského období můžete obdivovat i basiliku P.Marie a svatých Hermagora a Fortunata, kde se nachází největší mozaiková podlaha ve střední Evropě. Celý výlet probíhá v doprovodu českého průvodce s výkladem.V Gradu podle zajmu možnost plavby výletní lodí(platba v místě). 

PORTOGRUARO – dopolední výlet do nedalekého města s benátskou architekturou. Pěší procházka po historické malebné části centra s následným přejezdem do nákupní zóny. 

CAORLE – odpolední prohlídka historického městečka, kde největší zajímavostí jsou vytesané kameny na břehu moře a dva kostely, z nichž jeden je tzv. Vytopený kostel, ke kterému se váže legenda o Madoně, která varovala před zatopením města. 

LAGUNA – dopolední výlet lodí po laguně Valle Vecchia - mezi Bibione a Caorle. Během cesty uvidíte typické rybářské chýše – casone, panorama letoviska Caorle a usedlost, kde žil a psal Ernst Hemingway. Kouzelné je v dáli panorama hor. Na lodi je možnost zakoupit malé občerstvení. 


ITINERÁŘ VÝLETŮ

 

PONDĚLÍ - TY PRAVÉ BENÁTKY, OSTROV SAN GIORGIO A LODĚNICE SQUERO - cena 34 €

7:30 odjezd z Bibione do přístavu Punta Sabbioni, 9:30 loď do Benátek (cca 35 min). panoramatická projížďka po kanále Guidecca se zastávkou na ostrově San Giorgio Maggiore. Jako jedni z mála budete mít možnost navštívit dílnu Squero - místo, kde se staví a opravují gondoly. Po prohlídce ve Squero Vás bude čekat procházka s průvodcem, které se zakončuje na náměstí sv. Marka a následuje individuální volno. V 16:30 plavba z Benátek zpět do přístavu Punta Sabbioni, kde bude přistaven autobus, který Vás odveze zpět do Bibione (příjezd kolem 19:00 hod.).


ÚTERÝ - POZNEJTE KOUZKO BENÁTEK A OSTROVŮ MURANO, BURANO A TORCELLO - cena 37 €
 

7:30 odjezd z Bibione do přístavu Punta Sabbioni, 9:30 loď do Benátek. Panoramatická projížďka se zastávkou na náměstí San Marco. Ve 13:00 přesun na ostrovy. 16:30 plavba zpět do přístavu Punta Sabbioni, kde bude přistaven autobus, který Vás odveze zpět do Bibione (příjezd kolem 19:00 hod.).


STŘEDA - SPECIÁLNÍ PLAVBA S OBČERSTVENÍM NA POLUBĚ - cena 40 €

7:30 odjezd z Bibione do přístavu Punta Sabbioni, 9:30 loď vyplouvá. Čeká Vás panoramatický výlet na lodi kolem ostrovů Benátské Laguny. Plavbu zakončíte na náměstí sv. Marka kolem 13:00, kde si užijete individuální program. V 16:30 plavba z Benátek zpět do přístavu, kde bude přistaven autobus, který Vás odveze zpět do Bibione (příjezd kolem 19:00 hod.).
BĚHEM PLAVBY SE PODÁVÁ TYPICKÉ BENÁTSKÉ OBČERSTVENÍ A POPÍJÍ SE SLAVNÉ PROSECCO!ČTVRTEK - NEZAPOMENUTELNÉ VEČERNÍ BENÁTKY S OBČERSTVENÍM NA PALUBĚ - cena 40 €

14:30 odjezd z Bibione do přístavu Punta Sabbioni, loď směr Benátky v 16:30. V Benátkách Vás čeká prohlídka náměstí sv. Marka a individuální program. Ve 20:30 je plánován odjezd do přístavu Punta Sabbioni a panoramatický okruh večerní Benátskou lagunou s občerstvením na palubě. Předpokládaný příjezd do Bibione kolem 22:30 hod.
BĚHEM PLAVBY SE PODÁVÁ TYPICKÉ BENÁTSKÉ OBČERSTVENÍ A POPÍJÍ SE SLAVNÉ PROSECCO!


 

Vytvářím objednávku...