ID: 373623

ZÁMKY NA LOIŘE - Ile de France a Paříž - autobusem

Termín: 24.07. (Út) - 29.07. (Ne) 2018

Délka pobytu: 6 dní, 5 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 8 990 Kč

Poloha
ORLÉANS • CHAMBORD • CHEVERNY • BLOIS • CHAUMONT • AZAY LE RIDEAU • CHINON • FONTEVRAUD • USSÉ • VILLANDRY • MONTLOUIS • TOURS • BOURRÉ • CHENONCEAU • AMBOISE • CLOS LUCÉ • FONTAINEBLEAU • PAŘÍŽ
Program

1. den
1. DEN: Odjezd z Brna, Prahy v brzkých ranních hodinách (další nástupní místa trasy 1, 2, 3, 4, 5) přes Německo do Francie. Večer ubytování v blízkosti Paříže.
2. den
2. DEN: Po snídani se vydáme do kraje zámků na Loiře. Naše putování začneme v srdci Francie, ve městě Orléans, kde si prohlédneme katedrálu St. Croix, považovanou Francouzi za památník národní státnosti. Podél Loiry budeme pokračovat ke krátké zastávce u zámku Chambord, který možná projektoval sám Leonardo da Vinci. Po prohlídce klasicistního zámku Cheverny s psincem a trofejním sálem přejedeme do bývalého královského města Blois, k zámku několika historických slohů, a s králem Františkem I. prožijeme jeho spory s architekty. Ani králové si své sny neplní bez obtíží! Kolem zámku Chaumont, nad údolím Loiry, dorazíme na nocleh v blízkosti města Tours.
3. den
3. DEN: Po snídani zavzpomínáme na setkání Jany z Arcu s budoucím francouzským králem Karlem VII. u zřícenin hradu Chinon, předtím se ale ještě na chviličku zastavíme u zámku Azay le Rideau. Další historii stoleté války budeme objevovat v opatství Fontevraud s náhrobky anglických králů. Při prohlídce na zámku Ussé možná potkáme i Šípkovou Růženku. V zahradách zámku Villandry nás zdejší zahradníci přesvědčí, že nádherné ornamenty je možné vysázet i z obyčejné zeleniny. V podvečer se zastavíme na skleničku místního vína v městečku Montlouis a den zakončíme procházkou městem Tours s kouzelným náměstním Place Plumerau a bazilikou sv. Martina. Návrat na ubytování u Tours.
4. den
4. DEN: Po snídani se v bývalých dolech v městečku Bourré seznámíme s historií dolování zdejšího stavebního kamene, tufu, bez něhož by nevznikly nádherné loirské zámky a další honosné budovy. S překvapením zjistíme, že ani vytěžené štoly nezůstaly bez užitku a dnes se v nich pěstuje několik druhů hub, které jsou součástí mnohých specialit připravovaných ve francouzských restauracích. Krásná králova milenka Diana z Poitiers, ještě s dalšími pěti slavnými obyvatelkami, nás přivítá na vodním zámku Chenonceau. V městečku Amboise se setkáme s geniálním Leonardem da Vincim. Modely jeho vynálezů budeme obdivovat na zámečku Clos Lucé, kde tento všestranný člověk strávil několik let na konci svého života. Návrat na ubytování u Tours.
5. den
5. DEN: Po snídani se začneme přesouvat do oblasti Ile de France. Naše cesta povede k zámku ve Fontainebleau, sídlu francouzských králů a císaře Napoleona I. Poté přejedeme do Paříže a podnikneme krátkou okružní jízdu městem. Program Vychutnáme si atmosféru tohoto kouzelného velkoměsta, můžeme spatřit nejvýznamnější památky, při procházkách Latinskou čtvrtí ochutnáme i něco z pařížských dobrot. S hlavním městem Francie se rozloučíme pohledem z Eiffelovy věže nebo kouzelným rozhledem z mrakodrapu na Montparnassu a jízdou lodí po Seině. Noční přejezd Německem.
6. den
6. DEN: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 2900,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 290,- Kč
Slevy za včasný nákup
Všem klientům, kteří si do 28. 2. 2018 koupí zájezd, bude poskytnuta sleva ve výši: 8% do 31. 12. 2017 6% do 31. 01. 2018 4% do 28. 02. 2018 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.
Slevy pro stálé zákazníky
Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň dvakrát zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva při zakoupení zájezdu ve výši: 10% do 31. 12. 2017 8% do 31. 01. 2018 6% do 28. 02. 2018 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka.
Doprava autobus - cena zahrnuje
dopravu autobusem
4x ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
4x snídani
průvodcovské služby
Nástupní místa
Břeclav - 250 Kč
Frýdek-Místek - 400 Kč
Hodonín - 250 Kč
Hranice na Moravě - 400 Kč
Jihlava - 250 Kč
Jihlava - Pávov
Kroměříž - 350 Kč
Lipník nad Bečvou - 400 Kč
Nový Jičín - 400 Kč
Olomouc - 350 Kč
Ostrava - 400 Kč
Plzeň
Praha
Přerov - 350 Kč
Prostějov - 200 Kč
Strážnice - 250 Kč
Uherské Hradiště - 300 Kč
Velká Bíteš - 150 Kč
Velká Bíteš - dálnice
Velké Meziříčí - 250 Kč
Velké Meziříčí - dálnice
Veselí nad Moravou - 250 Kč
Vyškov - 150 Kč
Žďár nad Sázavou - 250 Kč
Zlín - 350 Kč
Prijezdy
Brno
Praha
Plzeň
Jihlava - Pávov
Velké Meziříčí - dálnice
Velká Bíteš - dálnice
Odjezdy
Brno
Praha
Plzeň
Jihlava - Pávov
Velké Meziříčí - dálnice
Velká Bíteš - dálnice
24.07. (Út) - 29.07. (Ne) 2018 - 6 dní, 5 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Č. zájezdu: ZLB0724; Doprava: Autobusem; lůžko dospělý; Cena - osoba ve 2lůžkovém pokoji
Snídaně
Autobus
-8 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměFrancie
MístoFrancie
HotelZÁMKY NA LOIŘE - Ile de France a Paříž - autobusem
Č. zájezdu: ZLB0724; Doprava: Autobusem; lůžko dospělý; Cena - osoba ve 2lůžkovém pokoji
Termín24.07.2018 - 29.07.2018
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Travel 2002, s. r. o. IČO: 46980211
Vytvářím objednávku...