Dovolená Sivota – Epirus: letadlo a vlastní doprava

EPIRUS - SIVOTA - letadlo a vlastní doprava

Objevte letovisko Sivota se skvělými plážemi. Pro milovníky Řecka je dovolená v letovisku Sivota opravdovým zážitkem, místem odpočinku a poznávání místních krás. Pokud budeme zájemcům o dovolenou u moře popisovat řeckou Sivotu, pak vždy budeme mluvit jen v superlativech. Téměř celoročně se díky skvělému počasí na Sivotě můžete oddávat hřejivým paprskům a teplé mořské vodě. Sivota má rozsáhlé, precizně upravené a čisté pláže, které jsou opravdovým lákadlem pro vyznavače dlouhého opalování a odpočinku na pohodlných lehátkách.

 

↓ Zobrazit nabídku zájezdů 

 

Letovisko Sivota pod drobnohledem

Sivota je menší přímořské letovisko nacházející se na západním pobřeží Řecka. Sivota leží 26 km od přístavu Igoumenitsa a 33 km od města Parga, naproti řeckému ostrovu Korfu. Pláže Sivoty se pyšní tzv. „Modrou vlajkou", která je přidělována jen místům s perfektně čistými a udržovanými plážemi. Kamkoliv se na Sivotě vydáte, vždy naleznete větší či menší pláž s vynikajícím výhledem na moře a okolní hory. V letovisku Sivota a blízkém okolí můžete osobně vyzkoušet celkem 27 pláží. Rozmanitost a množství pláží v tomto počtu nenajdete v podstatně na žádných jiných místech či ostrovech. Pláže Sivoty jsou opravdu unikátní. Příjemné koupání je i na přilehlých ostrůvcích letoviska Sivota, kam se můžete snadno vydat zapůjčeným člunem nebo díky výletní lodi.

Hlavním orientačním bodem v Sivotě je nábřeží, kde můžete u frapé v kavárně pozorovat odplouvání a připlouvání lodí, prodejce ryb, případně se procházet a užívat si dovolenou na Sivotě při západu slunce v doprovodu vlnobití.

V letovisku Sivota je vám k dispozici půjčovna aut, skútrů a motorových člunů. Kouzlo dovolené na Sivotě je ukryto v pohostinnosti, jedinečné atmosféře a kráse pevniny a ostatních ostrovů, které jsou na dohled.

Na plážích Sivoty vás určitě zaujme samotné moře, respektive jeho neuvěřitelně blankytně modrá barva. Velké množství pláží Sivoty s nádhernými barevnými kamínky a oblázky, jsou rájem pro malé sběrače.

Dovolená Sivota

Krása přírody Sivoty, ale i veškerá dostupnost infrastruktury, dělá ze Sivoty ideální místo pro odpočinkovou dovolenou. Na nezapomenutelnou atmosféru letoviska Sivota má vliv nejen místní podnebí, ale i dobrosrdečnost a přátelskost místních lidí. Jestliže si chcete odpočinout u moře (aktivně či pasivně), Sivota je pro takovou dovolenou ideálním místem. A věřte, že vás v letovisku příjemní Řekové uvidí rádi, protože si váží turistů a jsou právem hrdi na toto nádherné místo, které přes veškerou moderní dovolenkovou vybavenost zůstává nadále malým poklidným městečkem.

Na dovolené v Sivotě máte příležitost poznat řadu nových věcí. Sivota je ideální výchozí místo pro jednodenní výlety za historií:

  • Dodoni
  • Meteora - soustava středověkých klášterů na skalách
  • Nekromanteion - věštírna mrtvých aj.

Ti, kteří na dovolené v Sivotě chtějí objevit přírodní krásy, se mohou těšit na:

  • Vikos - nejhlubší propast v Evropě,
  • horské vesničky Monodendri, Kipi,

nebo na klenuté kamenné horské mosty z dob turecké nadvlády. A samozřejmě je tu i loannina - hlavní město oblasti Epirus, které má orientální ráz. Při výletu k řece Acheron si užijete dokonalé spojení bájné historie a přírody. Zajímavý celodenní výlet spojený s dokonalým koupáním můžete uskutečnit rychlostním člunem na pláže vzdálenějších ostrovů Paxi a Antipaxi. 

Počasí Sivota

Počasí na Sivotě je téměř celý rok slunečné a s minimem srážek. V zimním období klesá teplota k 10 stupňům a nejvíce srážek je soustředěno do tohoto období.

 

Pobytová taxa v letovisku Sivota

Upozorňujeme, že je v Řecku, tedy i na Sivotě od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to u delegátky nebo u majitele ubytování. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení: cca 0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií

 

Ubytování: dovolená Sivota - Řecko

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...