Chalkidiki Toroni (Řecko)

CHALKIDIKI - TORONI - vlastní doprava

Dovolená v Řecku? To je krásné letovisko Toroni (Chalkidiki) s nádhernými plážemi. Pokud hledáte klidnou a romantickou letní dovolenou, pak vsaďte na poloostrov Chalkidiki s letoviskem Toroni, kde se budete cítit jako v ráji.

 

 

        VLASTNÍ DOPRAVA:                                     BLUE SEA HOTEL

 

      

Letovisko Toroni – Chalkidiki (Řecko) dostalo název podle jména manželky Protea, syna boha Poseidona. Malebné místo Toroni - Chalkidiki (Řecko) se nachází v jihovýchodní části výběžku Sithonie jižně od letoviska Sarti.

Toroni je letovisko, které vás uchvátí nádhernými písečnými plážemi patřícími mezi nejkrásnější nejen na poloostrově Chalkidiki, ale v celém Řecku. Pláž s pozvolným vstupem a zlatavým pískem se táhne podél městečka Toroni v délce téměř dvou kilometrů. Členité pobřeží poloostrova Chalkidiki je vhodné ke šnorchlování a rybaření. Pobřežní promenáda láká k romantickým procházkám. Toto nejoblíbenější letovisko poloostrova Chalkidiki (Řecko) zažívá v posledních letech nebývalý rozkvět a v současnosti nabízí řadu typických taveren, obchůdků, přičemž si však stále zachovalo ráz menšího prázdninového letoviska. Celá turistická oblast Toroni je ideální k relaxaci i aktivnímu odpočinku. Na své si přijdou také pěší turisté, kteří mohou obdivovat přírodní krásy této části poloostrova Chalkidiki v úchvatné části Řecka. Do Toroni se budete chtít určitě vrátit, neboť budete vzpomínat na místní nezapomenutelnou atmosféru, vynikající gastronomické speciality poloostrova Chalkidiki a teplé prozářené dovolenkové dny v Řecku.

 

POČASÍ NA POLOOSTROVĚ CHALKIDIKI

 

Řecko je nejjižněji zasahující evropský stát. Počasí na poloostrově Chalkidiki je typické středozemní s horkými a suchými léty a mírnými, převážně deštivými zimami. Vzhledem k severnější poloze jsou teploty celkově trochu nižší a rozdíly mezi maximem a minimem jsou větší. Například v letních měsících  dosahují průměrné teploty přes 30ºC, v lednu a únoru je průměrná nejnižší teplota jen 1 ºC. Stejně tak jsou větší rozdíly mezi dnem a nocí. Letní počasí v Řecku se dá charakterizovat slovy „horko a jasno“. Pokud v létě prší, jedná se převážně o odpolední bouřku, která trvá maximálně několik hodin a osvěží vzduch. Delší období deště v Řecku v létě téměř neexistuje. Statistiky uvádějí cca 300 slunečních dní v roce. Například v létě roku 2017 bylo přes noc 31ºC a přes den až 42 ºC.
Nejkrásnější je Chalkidiki na jaře, kdy vše kvete a vzdych je prosycen krásnou vůní a ještě není oblast plná turistů. Daní za to je však poněkud studenější moře a chladnější teploty ve večerních hodinách.

 

 

POBYTOVÁ TAXA v letovisku Toroni

 

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to u delegátky nebo u majitele ubytování. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:  0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY v lokalitě Chalkidiki (Řecko) - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...