Dovolená Stavros (Chalkidiki)

Spolehlivá cestovní kancelář již 27 let

CHALKIDIKI - STAVROS - vlastní dopravou

Vyhledávané přímořské letovisko Stavros najdete na pobřeží Egejského moře v oblasti Strimonského zálivu spojujícího poloostrov Chalkidiki s pevninou Řecka. 

Hlavním turistickým lákadlem Stavrosu je široká a několik kilometrů dlouhá pláž, která byla pro svou čistotu oceněna Moudrou vlajkou EU. Kolem se zvedá bohatě zalesněné pohoří, které společně s mořem dává letovisku jedinečný vzhled. Na pláži najdete stylové beach bary se slunečníky a lehátky za konzumaci. Můžete využit sprchy se sladkou vodou a vyzkoušet celou řadu nejrůznějších vodních sportů.

Stavros je jedinečný tím, že zde můžete strávit jak klidnou dovolenou s relaxací na pláži, tak také dostatečně rušný a společenský život. Letovisko nabízí pestrý výběr nejrůznějších obchodů se suvenýry, oblečením, koženými výrobky a řeckými produkty. Stavros je živé letovisko, kam přijížději za zábavou lidé z širokého okolí. Mládež ocení diskotéky, lunapark, kluby a noční bary. Milovníci romantiky se mohou vydat na procházku podél pobřeží, přístavu, anebo po večerním městě. V letovisku Stavros najdete také velký výběr restaurací, taveren, kaváren, pizzerií a cukráren, kde si můžete vychutnávat typicky řecké speciality. Každý čtvrtek se ve Stavrosu koná tradiční řecký trh, jehož návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Sportovně založení návštěvníci Stavrosu jistě ocení fotbalové, volejbalové, basketbalové hřiště a tenisové kurty. Kurty však můžete využívat pouze s vlastními tenisovými raketami. Ostatní sportovní potřeby je možné si v letovisku zapůjčit. Celé pobřeží táhnoucí se od Stavrosu přes sousední Nea Vrasnu až po Aspovaltu má ideální terén pro cyklistiku. Na své si zde přijdou i vášniví rybáři. K rybaření v Řecku totiž nepotřebujete žádné zvláštní povolení.

Stavros je skvělým výchozím místem pro individuální turistiku. Autem můžete navštívit například městečko Olympiáda s písečnými plážemi, které patří mezi  nejkrásnější v oblasti. Moře je zde ideální pro šnorchlování. Asi 11 km od městečka Olympiáda se nachází vodopády Varvara. Tyto dva nádherné vodopády jsou ukryté v bujné vegetaci olší, jasanů, buků a divokých lísek. Od nejbližšího parkoviště jsou vzdáleny 10-minutovou procházkou. Dalším zajímavým místem, které stojí určitě za návštěvu, je Aristotelův park, jež je situován na nádherném místě jen 33 km od Olympiády. Můžete si odtud užívat krásný výhled na moře a poloostrov Áthos. Jak už název parku napovídá, je zasvěcen známému antickému řeckému filozofu Aristotelovi. V parku můžete zkoumat a zkoušet spoustu zajímavý fyzikálních nástrojů souvisejících se samotnými přírodními jevy, kterými se zabýval i sám Aristoteles. Jedná se například o kyvadlo, sluneční hodiny, kompas a mnoho dalších. V rámci fakultativních výletů je pro Vás připravena návštěva Thessalonik, kláštery Meteora, výlet na nedaleký ostrov Thassos nebo rodiště Aristotela v městečku Stagira. Letovisko Stavros má také dobré autobusové spojení s okolními městy (Asprovalta, Nea Vrasna, Kavala, Thessaloniki).

 

 

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY pro lokalitu Stavros - klikněte zde

Řadit dle:
1 položka, 1 stránka
1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...