Dovolená Sarti - Chalkidiki

Spolehlivá cestovní kancelář již 27 let

CHALKIDIKI - SARTI - letecky, busem a vlastní dopravou

Sarti objevíte na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Chalkidiki - na Sithonii cca 120 km od Thessaloniki. Jeto oblast s nádhernou přírodou, kterou lze připodobnit k Sardinii. Horské hřebeny porostlé borovicemi, strmé bílé výběžky skal padající do křišťálově čisté vody Egejského moře, kouzelné malé pláže se třpytícím se zlatým pískem dotvářejí atmosféru klidu a pohody přírody, která je civilizací téměř nedotčená.

 

Zobrazit nabídku zájezdů

LETECKÉ ZÁJEZDY:  VILA RENA'S HOUSE,  VILA PIROFANI,  PENZION MICHALIS HOTEL STEFANI***,  HOTEL SARTI PLAZA***

                                     VILA ASTRA LUXURY SUITE

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA: PENZION MICHALIS

 

VLASTNÍ DOPRAVA:  VILA RENA'S HOUSE,  VILA PIROFANI,  PENZION MICHALIS

 

Letovisko nabízí jedinečnou 3,5 km dlouhou písečnou pláž s pozvolným vstupem do moře, příjemné sluníčko a hezké koupání v průzračně modrém moři. Sarti patří k nejvyhledávanějším místům na Chalkidiki. Přímo naproti letovisku Sarti se nachází třetí prst poloostrova Chalkidiki - Athos. Dominantou městečka Sarti je náměstí s kavárnami a restauracemi, z kterého vedou úzké uličky stoupající k místnímu kostelíku. Naleznete zde i bohatý výběr obchodů, taveren, restaurací, fastfoodů a supermarketů. Milovníci sportů zde naleznou potápěčské centrum, vodní lyže, windsurfing, jízdu na koni, katamarány, parasailing, kajaky. Malebné letovisko Sarti je ideálním místem pro pobyt u moře a strávení hezké rodinné dovolené. Vychutnat si můžete místní speciality jako je musaka, pastizio, souvlaki, tzatziki, řeckou pizzu nebo oblíbený gyros. Velký výběr je i rybích taveren. Při odpolední siestě si nenechte ujít speciálně upravovanou ledovou kávu frappé. Zapůjčit si můžete auto i motorku.

Chalkidiki je ztělesněním historie i mytologie

Poloostrov je podle jedné řecké báje nazýván často také jako Poseidonův trojzubec. Rozzuřený Poseidon prý hodil po místních obyvatelích svůj trojzubec, a tak vznikl tento poloostrov. Taktéž názvy jednotlivých „prstů“ poloostrova mají původ v antické mytologii. Oblast Sithonia byla pojmenována podle Poseidonova syna, Athos zase podle kamene, který po bozích hodil jeden z místních obrů, a z kterého se nakonec stala hora Athos. U Kassandry není jisté, jestli byla pojmenována po makedonském králi nebo po starověké věštkyni stejného jména.

Vydejte se s námi do zajímavých krajů, kde se historie snoubí s možností aktivního odpočinku a relaxace na prosluněných plážích. Objevte letovisko Sarti – bude to vaše nová dovolenková láska!

 

 

POSKYTOVANÉ SLUŽBY v letovisku Sarti Chalkidiki

 

• STRAVOVÁNÍ v Sarti Chalkidiki - řecká restaurace ARGIRIS

snídaně  (servírovaná - výběr z 12 druhů snídaňových menu)   

 

160 Kč / osoba / den

večeře (výběr z 20 druhů menu - hlavní jídlo včetně přílohy, salát a pečivo)  

 

260 Kč / osoba / den

polopenze    

 

420 Kč / osoba / den

 

• STRAVOVÁNÍ v Sarti Chalkidiki - řecká restaurace EVROS

snídaně  (servírovaná - výběr z několika druhů snídaňových menu)  

 

120 Kč / osoba / den

večeře (výběr z několika druhů menu - hlavní jídlo včetně přílohy, salát a pečivo)  

 

260 Kč / osoba / den

polopenze    

 

380 Kč / osoba / den

 

• PLÁŽOVÝ SERVIS v Sarti Chalkidiki bez poplatku za konzumaci

• PŮJČOVNY

Auta   

 

od 30 € / den

Motorky  

 

od 20 € / den

 

POČASÍ NA POLOOSTROVĚ CHALKIDIKI

Řecko je nejjižněji zasahující evropský stát. Počasí na poloostrově Chalkidiki je typické středozemní s horkými a suchými léty a mírnými, převážně deštivými zimami. Vzhledem k severnější poloze jsou teploty celkově trochu nižší a rozdíly mezi maximem a minimem jsou větší. Například v letních měsících  dosahují průměrné teploty přes 30ºC, v lednu a únoru je průměrná nejnižší teplota jen 1 ºC. Stejně tak jsou větší rozdíly mezi dnem a nocí. Letní počasí v Řecku se dá charakterizovat slovy „horko a jasno“. Pokud v létě prší, jedná se převážně o odpolední bouřku, která trvá maximálně několik hodin a osvěží vzduch. Delší období deště v Řecku v létě téměř neexistuje. Statistiky uvádějí cca 300 slunečních dní v roce. Například v létě roku 2017 bylo přes noc 31ºC a přes den až 42 ºC.
Nejkrásnější je Chalkidiki na jaře, kdy vše kvete a vzdych je prosycen krásnou vůní a ještě není oblast plná turistů. Daní za to je však poněkud studenější moře a chladnější teploty ve večerních hodinách.

 

POBYTOVÁ TAXA v letovisku Sarti

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to u delegátky nebo u majitele ubytování. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:  0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií

 

LETOVÝ ŘÁD (Sarti) - klikněte zde

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY v lokalitě Chalkidiki Sarti - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
9 položek, 1 stránka
9 položek, 1 stránka
Vytvářím objednávku...