Dovolená Sarti - Chalkidiki

Spolehlivá cestovní kancelář již 26 let

CHALKIDIKI - SARTI - letadlo, kombi a vlastní doprava

Ideální dovolená pro rodiny s dětmi i mladé páry hledající zábavu a aktivní odpočinek. To vše nabízí letovisko Sarti v oblasti Chalkidiki. Sarti je proslulé krásou místní přírody a bohatstvím tradiční kultury i architektury, které můžete na dovolené v Řecku objevovat.

 

Zobrazit nabídku zájezdů

       

       LETECKÉ ZÁJEZDY:                                    PENZION EVROS,  VILA FILIPOSHOTEL STEFANI***, HOTEL SARTI PLAZA***

 

       KOMBINOVANÉ ZÁJEZDY:                         PENZION EVROS   

 

Sarti je často označováno jako alternativa Sardinie. Sarti je lemované horskými hřebeny s charakteristickým porostem borovic. Najdete zde klasické strmé bílé výběžky skal vnikající do křišťálově čisté vody Egejského moře. Slunit a procházet se po 3,5 km dlouhé pláži s pozvolným vstupem do moře je ideálním odpočinkem pro každého. Pokud však zatoužíte po aktivním sportovním vyžití, pak si v letovisku Sarti Chalkidiki můžete půjčit vodní skútry, kajaky anebo vyzkoušet parasailing.

Centrum městečka Sarti si oblíbí především milovníci nakupování a zábavy. Můžete navštívit obchůdky se suvenýry, taverny a bary.

Chalkidiki je ztělesněním historie i mytologie

Poloostrov je podle jedné řecké báje nazýván často také jako Poseidonův trojzubec. Rozzuřený Poseidon prý hodil po místních obyvatelích svůj trojzubec, a tak vznikl tento poloostrov. Taktéž názvy jednotlivých „prstů“ poloostrova mají původ v antické mytologii. Oblast Sithonia byla pojmenována podle Poseidonova syna, Athos zase podle kamene, který po bozích hodil jeden z místních obrů, a z kterého se nakonec stala hora Athos. U Kassandry není jisté, jestli byla pojmenována po makedonském králi nebo po starověké věštkyni stejného jména.

Vydejte se s námi do zajímavých krajů, kde se historie snoubí s možností aktivního odpočinku a relaxace na prosluněných plážích. Objevte lokalitu Sarti Chalkidiki – bude to vaše nová dovolenková láska!

 

 

POSKYTOVANÉ SLUŽBY v letovisku Sarti Chalkidiki

 

• STRAVOVÁNÍ v Sarti Chalkidiki (VILA STELITSA) - řecká restaurace ARGIRIS

snídaně  (servírovaná - výběr z 12 druhů snídaňových menu)   

 

160 Kč / osoba / den

večeře (výběr z 20 druhů menu - hlavní jídlo včetně přílohy, salát a pečivo)  

 

260 Kč / osoba / den

polopenze    

 

420 Kč / osoba / den

 

• STRAVOVÁNÍ v Sarti Chalkidiki (PENZION EVROS) - řecká restaurace EVROS

snídaně  (servírovaná - výběr z několika druhů snídaňových menu)  

 

120 Kč / osoba / den

večeře (výběr z několika druhů menu - hlavní jídlo včetně přílohy, salát a pečivo)  

 

260 Kč / osoba / den

polopenze    

 

380 Kč / osoba / den

 

• PLÁŽOVÝ SERVIS v Sarti Chalkidiki bez poplatku za konzumaci

• PŮJČOVNY

Auta   

 

od 30 € / den

Motorky  

 

od 20 € / den

 

POČASÍ NA POLOOSTROVĚ CHALKIDIKI

Řecko je nejjižněji zasahující evropský stát. Počasí na poloostrově Chalkidiki je typické středozemní s horkými a suchými léty a mírnými, převážně deštivými zimami. Vzhledem k severnější poloze jsou teploty celkově trochu nižší a rozdíly mezi maximem a minimem jsou větší. Například v letních měsících  dosahují průměrné teploty přes 30ºC, v lednu a únoru je průměrná nejnižší teplota jen 1 ºC. Stejně tak jsou větší rozdíly mezi dnem a nocí. Letní počasí v Řecku se dá charakterizovat slovy „horko a jasno“. Pokud v létě prší, jedná se převážně o odpolední bouřku, která trvá maximálně několik hodin a osvěží vzduch. Delší období deště v Řecku v létě téměř neexistuje. Statistiky uvádějí cca 300 slunečních dní v roce. Například v létě roku 2017 bylo přes noc 31ºC a přes den až 42 ºC.
Nejkrásnější je Chalkidiki na jaře, kdy vše kvete a vzdych je prosycen krásnou vůní a ještě není oblast plná turistů. Daní za to je však poněkud studenější moře a chladnější teploty ve večerních hodinách.

 

POBYTOVÁ TAXA v letovisku Sarti

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to u delegátky nebo u majitele ubytování. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:  0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií

 

LETOVÝ ŘÁD (Sarti) - klikněte zde

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY v lokalitě Chalkidiki Sarti - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
7 položek, 1 stránka
7 položek, 1 stránka
Vytvářím objednávku...