Dovolená Polichrono - Chalkidiki

CHALKIDIKI - POLICHRONO, letadlo, bus a vlastní doprava

Na jih od města Thessaloniki (Soluň) se rozprostírá poloostrov Chalkidiki. Tato oblast se stala velmi vyhledávanou turisty, kteří zde nacházejí krásné, klidné, písečné pláže, porosty borovic a malebné vesničky. Poseidonův trojzubec - to je tradiční označené tohoto poloostrova. Je tvořen třemi výběžky: Kassandra, Sithonia a Athos

 

Zobrazit nabídku zájezdů

 

Polichrono se rozprostírá na prvním výběžku Kassandra. Okouzlí Vás krásná více než 2 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Letovisko nabízí příjemné posezení ve spoustě tradičních taveren, velké množství obchůdků a plážových barů. Ti, kteří dávají přednost aktivní dovolené, jistě ocení možnost vodních sportů, půjčovny skútrů a aut. Na vypůjčeném skútru si můžete zajet na nádherné opuštěné pláže, které nabízejí klid a soukromí.

Chalkidiki je ztělesněním historie i mytologie

Poloostrov je podle jedné řecké báje nazýván často také jako Poseidonův trojzubec. Rozzuřený Poseidon prý hodil po místních obyvatelích svůj trojzubec, a tak vznikl tento poloostrov. Taktéž názvy jednotlivých „prstů“ poloostrova mají původ v antické mytologii. Oblast Sithonia byla pojmenována podle Poseidonova syna, Athos zase podle kamene, který po bozích hodil jeden z místních obrů, a z kterého se nakonec stala hora Athos. U Kassandry není jisté, jestli byla pojmenována po makedonském králi nebo po starověké věštkyni stejného jména.

Vydejte se s námi do zajímavých krajů, kde se historie snoubí s možností aktivního odpočinku a relaxace na prosluněných plážích. Objevte lokalitu Polichrono Chalkidiki – bude to vaše nová dovolenková láska!

 

POSKYTOVANÉ SLUŽBY v letovisku Polichrono Chalkidiki

 

• STRAVOVÁNÍ v Polichrono Chalkidiki - řecká restaurace na pláži

večeře (výběr ze 2 druhů jídel, salát, pečivo a voda)  

 

260 Kč / dospělá osoba / den

180 Kč / dítě 4-15 let / den

 

polopenze - snídaně (servírovaná kontinentální rozšířená)

                      + večeře  

 

320 Kč / dospělá osoba / den

240 Kč / dítě 4-15 let / den

 

• PLÁŽOVÝ SERVIS v Polichrono Chalkidiki bez poplatku za konzumaci

 

• PŮJČOVNY

Auta   

 

od 30 € / den

Motorky  

 

od 20 € / den

 

POČASÍ NA POLOOSTROVĚ CHALKIDIKI

 

Řecko je nejjižněji zasahující evropský stát. Počasí na poloostrově Chalkidiki je typické středozemní s horkými a suchými léty a mírnými, převážně deštivými zimami. Vzhledem k severnější poloze jsou teploty celkově trochu nižší a rozdíly mezi maximem a minimem jsou větší. Například v letních měsících  dosahují průměrné teploty přes 30ºC, v lednu a únoru je průměrná nejnižší teplota jen 1 ºC. Stejně tak jsou větší rozdíly mezi dnem a nocí. Letní počasí v Řecku se dá charakterizovat slovy „horko a jasno“. Pokud v létě prší, jedná se převážně o odpolední bouřku, která trvá maximálně několik hodin a osvěží vzduch. Delší období deště v Řecku v létě téměř neexistuje. Statistiky uvádějí cca 300 slunečních dní v roce. Například v létě roku 2017 bylo přes noc 31ºC a přes den až 42 ºC.
Nejkrásnější je Chalkidiki na jaře, kdy vše kvete a vzdych je prosycen krásnou vůní a ještě není oblast plná turistů. Daní za to je však poněkud studenější moře a chladnější teploty ve večerních hodinách.

 

POBYTOVÁ TAXA v letovisku Polichrono

 

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to u delegátky nebo u majitele ubytování. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:  0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
                                0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
                                1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely

                              

 

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY v lokalitě Chalkidiki Polichrono - klikněte zde

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...