Dovolená Nea Vrasna (Chalkidiki)

Spolehlivá cestovní kancelář již 26 let

CHALKIDIKI - NEA VRASNA - doprava - letadlo, bus, kombi a vlastní doprava

 

Hledáte-li ideální dovolenou v prosluněné oblasti s krásnou přírodou a průzračně čistým mořem, zvolte vyhlášené přímořské letovisko Nea Vrasna. Rozkládá se na březích Strimonského zálivu spojujícího poloostrov Chalkidiki s pevninou Řecka. Historie Staré Vrasny, která se rozkládá na úpatí pohoří Veriskos 3km od moře, sahá až do doby antické, kdy zde vojevůdce Vrasidas odrážel útoky Peršanů.

 

↓ Zobrazit nabídku zájezdů 

 

    LETECKÉ ZÁJEZDY:            VILA VOULA  VILA VASILIS , VILA CHRISTOS II. ,  HOTEL ALBATROS luxury living APARTMÁNY DIMITRIS

                             STAVROS - HOTEL ALEXANDER INN RESORT

    AUTOBUSOVÉ ZÁJEZDY:    VILA MARIETAVILA CHRISTOS II. VILA CHRISTOS,  APARTMÁNY DIMITRIS

  

    VLASTNÍ DOPRAVA:            VILA CHRISTOS II. VILA CHRISTOSAPARTMÁNY DIMITRIS VILA MARIETA,  

                                                   STAVROS - HOTEL ALEXANDER INN RESORT

    KOMBI DOPRAVA:               VILA VOULA   VILA VASILIS , APARTMÁNY DIMITRIS

                             STAVROS - HOTEL ALEXANDER INN RESORT                                

 

Proč na dovolenou do letoviska Nea Vrasna?

letovisku Nea Vrasna se tradice snoubí s tepem současného života stejně přirozeně, jako se modrá plocha Egejského moře protíná se zalesněným horstvem pohoří Kerdilionu. Široké, nepřelidněné, kilometry dlouhé pláže v Nea Vrasna, kde se prolínají oblázky s jemným pískem, nabízejí ideální pozvolný vstup do moře. Vaše lenošení u moře v letovisku Nea Vrasna vám zpříjemní restaurace a bary s plážovým servisem bez poplatku (pouze za konzumaci). Možnost zahrát si plážový volejbal, využít fotbalové a basketbalové hřiště, tenisové kurty nebo motokárovou dráhu potěší všechny příznivce aktivního odpočinku. Dětská hřiště s houpačkami, nafukovací hrad a další atrakce zase rozradostní ty nejmenší. Střed letoviska Nea Vrasna láká k příjemným procházkám a prázdninovým nákupům. Najdete zde řadu minimarketů, taveren s řeckými specialitami a obchůdky se suvenýry i oblečením. Každé pondělí se v Nea Vrasně pořádají místní trhy (Laiki), kde najdete řecké produkty včetně čerstvého ovoce, zeleniny, ryb, koření a samozřejmě i stánky s oblečením, obuví, kabelkami aj.

 

Možnosti vyžití v letovisku Nea Vrasna

Pěšky, na kole či skútru můžete prozkoumat sousední rušná letoviska Asprovaltu a Stavros. Pro individuální turistiku využijte místní půjčovnu aut nebo skútrů a navštivte blízké rodiště Aristotela Stagiru nebo antický městský stát Amfipolis s muzeem a obřím mramorovým lvem. V roce 2014 zde byla objevena hrobka pocházející zřejmě z doby Alexandra Velikého a spekuluje se, že by v hrobce mohl být pohřbený člen z rodiny Alexandra Makedonského nebo některý z jeho generálů. 

Pro všechny, kteří chtějí poznat Řecko více, je připravena široká nabídka fakultativních výletů realizovaných zkušeným průvodcem. Letovisko Nea Vrasna má také dobré autobusové spojení s okolními městy (Stavros, Kavala, Thessaloniki).

Využijte skvělé a cenově dostupné dovolené v Nea Vrasna. Nebudete litovat. Ideální pro rodiny a milovníky aktivní dovolené v klidné lokalitě.

 

POSKYTOVANÉ SLUŽBY v letovisku Nea Vrasna

• STRAVOVÁNÍ v Nea Vrasna - řecká restaurace ZINON 

snídaně  09:00-10:00 (servirovaná rozšířená kontinentální)   

120 Kč / osoba / den

oběd nebo večeře 13:00-21:00 (výběr z 20 druhů jídel, hlavní jídlo, pečivo, salát nebo ovoce a nápoj)  

280 Kč/ dospělá osoba / den

180 Kč / dítě do 12 let / den

polopenze    

360 Kč / dospělá osoba / den

240 Kč / dítě do 12 let / den

• PLÁŽOVÝ SERVIS bez poplatku, za konzumaci

 

 

• PŮJČOVNY v Nea Vrasna

Auta   

od 30 € / den

Motorky  

od 20 € / den

Kola 

200 Kč / den


• DALŠÍ PLACENÉ SLUŽBY - Nea Vrasna

Výměna ložního prádla v polovině pobytu 

  80 Kč / osoba

Zapůjčení ručníku a osušky (zahrnuje 1x výměnu)

120 Kč / osoba

Zapůjčení slunečníku

200 Kč / pobyt

 

POČASÍ NA POLOOSTROVĚ CHALKIDIKI

Řecko je nejjižněji zasahující evropský stát. Počasí na poloostrově Chalkidiki je typické středozemní s horkými a suchými léty a mírnými, převážně deštivými zimami. Vzhledem k severnější poloze jsou teploty celkově trochu nižší a rozdíly mezi maximem a minimem jsou větší. Například v letních měsících  dosahují průměrné teploty přes 30ºC, v lednu a únoru je průměrná nejnižší teplota jen 1 ºC. Stejně tak jsou větší rozdíly mezi dnem a nocí. Letní počasí v Řecku se dá charakterizovat slovy „horko a jasno“. Pokud v létě prší, jedná se převážně o odpolední bouřku, která trvá maximálně několik hodin a osvěží vzduch. Delší období deště v Řecku v létě téměř neexistuje. Statistiky uvádějí cca 300 slunečních dní v roce. Například v létě roku 2017 bylo přes noc 31ºC a přes den až 42 ºC.
Nejkrásnější je Chalkidiki na jaře, kdy vše kvete a vzdych je prosycen krásnou vůní a ještě není oblast plná turistů. Daní za to je však poněkud studenější moře a chladnější teploty ve večerních hodinách.

 

POBYTOVÁ TAXA v letovisku Nea Vrasna

Upozorňujeme, že je v Řecku od ledna 2018 nově zavedena místní pobytová taxa. Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to u delegátky nebo u majitele ubytování. Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:  0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
                           

• LETOVÝ ŘÁD (Nea Vrasna) - klikněte zde

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY pro lokalitu Nea Vrasna - klikněte zde

 

 

 

 

číst více

Detailní informace o Nea Vrasna (Chalkidiki)

Nea Vrasna je velmi oblíbené přímořské letovisko, které se rozkládá na březích Strimonského zálivu. Nea Vrasna (Chalkidiki) leží přibližně 75 km od Thessaloniky (Soluň), což je hlavní město severního Řecka. Letovisko Nea Vrasna je oblíbené mezi turisty především díky prostorným písečným plážím, čistě průzračnému moři a příjemné typicky řecké atmosféře. Tady opravdu víte, že jste v Řecku.

Krásu oblasti Nea Vrasna podtrhávají upravené pláže a pobřeží lemované palmami. V letovisku Nea Vrasna najdete řadu plážových barů , restaurací, taveren a různých obchůdků s občerstvením. Nejznámější a nejvíce vyhledávaný je našimi turisty gyros. Na pláži můžete využít lehátka a slunečníky za konzumaci a také sprchy se sladkou vodou.

Strimonský záliv je doslova pokladnicí přírodních krás. Mnoho světla a stínu, divočiny a klidu, hor a nížin, historie i současnosti. Oblast Nea Vrasna (Chalkidiki) je ideální ke strávení dovolené jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří touží zažít zábavu a bohatý noční život , který poskytují blízká městečka Stavros nebo Asprovalta. Pro milovníky potápění doporučujeme navštívit městečko Olympiáda ležící necelých 13 km od Nea Vrasny. Celá oblast je vhodná pro pěší i cyklo turistiku a můžete zde využít také půjčovny kol, motorek a aut. K objevování krás oblasti letoviska Nea Vrasna přispějí i místí autobusové linky, které vás dopraví do okolních městeček Stavros, Kavala, Thessaloniki.

 

 


 

Řadit dle:
23 položek, 1 stránka
23 položek, 1 stránka
Vytvářím objednávku...