Dovolená Nea Vrasna (Chalkidiki)

Spolehlivá cestovní kancelář již 27 let

CHALKIDIKI - NEA VRASNA - letecky, busem a vlastní dopravou

 

Hledáte-li ideální dovolenou, zvolte vyhlášené přímořské letovisko Nea Vrasna. Rozkládá se na březích Strimonského zálivu spojujícího poloostrov Chalkidiki s pevninou Řecka. Nea Vrasna (Chalkidiki) leží přibližně 75 km od Thessaloniky (Soluň), což je hlavní město severního Řecka. Letovisko Nea Vrasna je oblíbené mezi turisty především díky prostorným písečným plážím, čistě průzračnému moři a příjemné typicky řecké atmosféře. Tady opravdu víte, že jste v Řecku.

Strimonský záliv je doslova pokladnicí přírodních krás. Mnoho světla a stínu, divočiny a klidu, hor a nížin, historie i současnosti. Oblast Nea Vrasna (Chalkidiki) je ideální ke strávení dovolené jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří touží zažít zábavu a bohatý noční život, který poskytují blízká městečka Stavros nebo Asprovalta.

 

↓ Zobrazit nabídku zájezdů 

 

    LETECKÉ ZÁJEZDY:            VILA VOULA,  VILA VASILIS, VILA STAVROS (dříve Christos II.),  APARTMÁNY DIMITRIS,   

                                                                   HOTEL ALBATROS LUXURY LIVING

    AUTOBUSOVÉ ZÁJEZDY:    VILA CHRISTOS,  VILA MARIETA

 

    VLASTNÍ DOPRAVA:             VILA CHRISTOS,  VILA MARIETAAPARTMÁNY DIMITRISHOTEL ALBATROS LUXURY LIVING

 

 

 NABÍDKA PRO SKUPINY NA ROK 2022 - AUTOBUSOVÁ DOPRAVA - klikněte zde

                                                                         

Proč na dovolenou do letoviska Nea Vrasna?

letovisku Nea Vrasna se tradice snoubí s tepem současného života stejně přirozeně, jako se modrá plocha Egejského moře protíná se zalesněným horstvem pohoří Kerdilionu. Krásu oblasti Nea Vrasna podtrhávají upravené prostorné pláže a pobřeží lemované palmami. Vaše lenošení u moře v letovisku Nea Vrasna vám zpříjemní restaurace a bary s plážovým servisem bez poplatku (pouze za konzumaci). K dispozici jsou sprchy se sladkou vodou a převlékárny. Možnost zahrát si plážový volejbal, využít fotbalové a basketbalové hřiště, tenisové kurty nebo motokárovou dráhu potěší všechny příznivce aktivního odpočinku. Dětská hřiště s houpačkami a další atrakce zase rozradostní ty nejmenší. Střed letoviska Nea Vrasna s promenádou láká k příjemným procházkám a prázdninovým nákupům. Najdete zde řadu minimarketů, fastfoodů, pizzerie a taverny s řeckými specialitami a také obchůdky se suvenýry i oblečením. Nejznámější a nejvíce vyhledávaný je našimi turisty gyros. Každé pondělí se v Nea Vrasně pořádají místní trhy (Laiki), kde nakoupíte za skvělé ceny řecké produkty včetně čerstvého ovoce, zeleniny, ryb, koření a samozřejmě i stánky s oblečením, obuví, kabelkami aj. Na své si zde přijdou i vášniví rybáři. K rybaření v Řecku totiž nepotřebujete žádné zvláštní povolení.

 

 

Možnosti vyžití v letovisku Nea Vrasna

Pěšky, na kole či skútru můžete prozkoumat sousední rušná letoviska Asprovaltu a Stavros. Pro individuální turistiku využijte místní půjčovnu aut nebo skútrů a navštivte blízké rodiště Aristotela Stagiru nebo antický městský stát Amfipolis s muzeem a obřím mramorovým lvem. V roce 2014 zde byla objevena hrobka pocházející zřejmě z doby Alexandra Velikého a spekuluje se, že by v hrobce mohl být pohřbený člen z rodiny Alexandra Makedonského nebo některý z jeho generálů. Pro milovníky potápění doporučujeme navštívit městečko Olympiáda ležící 18 km od Nea Vrasny směrem na Stavros. Asi 11 km od městečka Olympiáda se nachází vodopády Varvara. Tyto dva nádherné vodopády jsou ukryté v bujné vegetaci olší, jasanů, buků a divokých lísek. Od nejbližšího parkoviště jsou vzdáleny 10-minutovou procházkou. Dalším zajímavým místem, které stojí určitě za návštěvu, je Aristotelův park, jež je situován na nádherném místě jen 33 km od Olympiády. Můžete si odtud užívat krásný výhled na moře a poloostrov Áthos. Jak už název parku napovídá, je zasvěcen známému antickému řeckému filozofu Aristotelovi. V parku můžete zkoumat a zkoušet spoustu zajímavý fyzikálních nástrojů souvisejících se samotnými přírodními jevy, kterými se zabýval i sám Aristoteles. Jedná se například o kyvadlo, sluneční hodiny, kompas a mnoho dalších.

Pro všechny, kteří chtějí poznat Řecko více, je připravena široká nabídka fakultativních výletů realizovaných zkušeným průvodcem. Letovisko Nea Vrasna má také dobré autobusové spojení s okolními městy (Stavros, Kavala, Thessaloniki).

Využijte skvělé a cenově dostupné dovolené v Nea Vrasna. Nebudete litovat. Ideální i pro rodiny a milovníky aktivní dovolené v klidné lokalitě.

 

POSKYTOVANÉ SLUŽBY v letovisku Nea Vrasna

• STRAVOVÁNÍ v Nea Vrasna - řecká restaurace ZINON 

snídaně  09:00-10:00 (servirovaná rozšířená kontinentální)   

120 Kč / osoba / den

oběd nebo večeře 13:00-21:00 (výběr z 20 druhů jídel, hlavní jídlo, pečivo, salát nebo ovoce a nápoj)  

280 Kč/ dospělá osoba / den

180 Kč / dítě do 12 let / den

polopenze    

360 Kč / dospělá osoba / den

240 Kč / dítě do 12 let / den

 

• PLÁŽOVÝ SERVIS bez poplatku, za konzumaci

 

• PŮJČOVNY v Nea Vrasna

Auta   

od 30 € / den

Motorky  

od 20 € / den

Kola 

200 Kč / den


• DALŠÍ PLACENÉ SLUŽBY - Nea Vrasna

Zapůjčení ručníku a osušky (zahrnuje 1x výměnu)

120 Kč / osoba

Zapůjčení slunečníku

200 Kč / pobyt

 

POČASÍ NA POLOOSTROVĚ CHALKIDIKI

Řecko je nejjižněji zasahující evropský stát. Počasí na poloostrově Chalkidiki je typické středozemní s horkými a suchými léty a mírnými, převážně deštivými zimami. Vzhledem k severnější poloze jsou teploty celkově trochu nižší a rozdíly mezi maximem a minimem jsou větší. Například v letních měsících  dosahují průměrné teploty přes 30ºC, v lednu a únoru je průměrná nejnižší teplota jen 1 ºC. Stejně tak jsou větší rozdíly mezi dnem a nocí. Letní počasí v Řecku se dá charakterizovat slovy „horko a jasno“. Pokud v létě prší, jedná se převážně o odpolední bouřku, která trvá maximálně několik hodin a osvěží vzduch. Delší období deště v Řecku v létě téměř neexistuje. Statistiky uvádějí cca 300 slunečních dní v roce. Například v létě roku 2017 bylo přes noc 31ºC a přes den až 42 ºC.
Nejkrásnější je Chalkidiki na jaře, kdy vše kvete a vzdych je prosycen krásnou vůní a ještě není oblast plná turistů. Daní za to je však poněkud studenější moře a chladnější teploty ve večerních hodinách.

 

POBYTOVÁ TAXA v letovisku Nea Vrasna

Pobytová taxa je placená klienty přímo v místě pobytu, a to u delegátky nebo u majitele ubytování. 

Výše poplatku se liší pro jednotlivá ubytovací zařízení:  0,50 € za noc ve studiích či apartmánech všech kategorií
                           

• LETOVÝ ŘÁD (Nea Vrasna) - klikněte zde

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY pro lokalitu Nea Vrasna - klikněte zde

 

 

 

 

 

Řadit dle:
10 položek, 1 stránka
10 položek, 1 stránka
Vytvářím objednávku...