Dovolená Asprovalta (Chalkidiki)

Spolehlivá cestovní kancelář již 27 let

CHALKIDIKI - ASPROVALTA - LETECKY

Vyhledávané přímořské letovisko Asprovalta najdete na pobřeží Egejského moře v oblasti Strimonského zálivu spojujícího poloostrov Chalkidiki s pevninou Řecka. Výhodná poloha mezi Soluní (80 km) a Kavalou (80 km) umožňuje využití obou letišť s odlety Brno, Ostrava, Praha, Bratislava a Vídeň. Letovisko je dostupné i vlastní dopravou, což využívá hodně turistů.

Letovisko Asprovalta se pyšní širokou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře. Nabízí plážový servis za konzumaci, beach bary, vodní sporty. Taverny, fastfoody a pizzerie Vám zpříjemní Váš pobyt a seznámí Vás s místní gastronomií tak typickou pro Řecko. Centrum letoviska nabízí na hlavní třídě mnoho obchodů se suvenýry, butiky a klenotnictví za výhodné ceny. 

V letovisku Asprovalta je plná občanská vybavenost - pošta, policie, lékaři, lékárny, banky, dětské hřiště, parkoviště, půjčovna aut, motocyklů, mopedů a kol, restaurace, taverny...

Celé pobřeží táhnoucí se od letoviska Asprovalta přes sousední Nea Vrasnu až po Stavros má ideální terén pro cyklistiku. Na své si zde přijdou i vášniví rybáři. K rybaření v Řecku totiž nepotřebujete žádné zvláštní povolení.

Letovisko Asprovalta je skvělým výchozím místem pro individuální turistiku. Autem nebo skútrem můžete navštívit například městečko Olympiáda s písečnými plážemi, které patří mezi  nejkrásnější v oblasti. Moře je zde ideální pro šnorchlování. Asi 11 km od městečka Olympiáda se nachází vodopády Varvara. Tyto dva nádherné vodopády jsou ukryté v bujné vegetaci olší, jasanů, buků a divokých lísek. Od nejbližšího parkoviště jsou vzdáleny 10-minutovou procházkou. Dalším zajímavým místem, které stojí určitě za návštěvu, je Aristotelův park, jež je situován na nádherném místě jen 33 km od Olympiády. Můžete si odtud užívat krásný výhled na moře a poloostrov Áthos. Jak už název parku napovídá, je zasvěcen známému antickému řeckému filozofu Aristotelovi. V parku můžete zkoumat a zkoušet spoustu zajímavý fyzikálních nástrojů souvisejících se samotnými přírodními jevy, kterými se zabýval i sám Aristoteles. Jedná se například o kyvadlo, sluneční hodiny, kompas a mnoho dalších. V rámci fakultativních výletů je pro Vás připravena návštěva Thessalonik, kláštery Meteora, výlet na nedaleký ostrov Thassos nebo rodiště Aristotela v městečku Stagira. Letovisko Asprovalta má také dobré autobusové spojení s okolními městy (Stavros, Nea Vrasna, Kavala, Thessaloniki).

Letovisko Asprovalta je ideální ke strávení dovolené jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří touží zažít zábavu a bohatý noční život.

 

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY pro lokalitu Asprovalta - klikněte zde

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...