CHORVATSKO dovolená busem

CHORVATSKO - busem, vlastní dopravou

 

DALMÁCIE, letovisko VODICE

 

HOTEL NIKOLA***   VILA VLADO   VODICE - ŽOLÍK

 

Řadí se k nejatraktivnějším a nejvyhledávanějším letoviskům Dalmácie. Nachází se v malebné zátoce a leží cca 12 km severně od Šibeniku. Své jméno získalo podle četných pramenů pitné vody v místě a okolí. Stará část města je tvořena malými kamennými náměstíčky a úzkými uličkami se spoustou obchůdků, taveren a stylových restaurací, které vytváří atmosféru města. Veselé a rušnější přes den a přitom čarovné při západu slunce. Letovisko může nabídnout příjemné promenády, ale i sportovní a kulturní vyžití. Lákavým cílem procházek je přístav, kde kotví řada jachet, výletních a rybářských lodí. Oblíbené je také tržiště s širokou nabídkou ovoce a zeleniny.

Vodice jsou také dobrým výchozím bodem k využití nabídky výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí, např. 109 ostrovů a ostrůvků národního parku Kornati či vodopády na řece Krka. Podél pláže je možné dojít do malého přístavního městečka Tribunj. Společně s dlouhou přírodní oblázkovou pláží kombinovanou s kamennými moly vytváří toto kouzelné letovisko vynikající podmínky k rekreaci pro rodiny s dětmi. Moře je vhodné pro potápění a šnorchlování. V okolí města je nespočet malých i větších zátok, kde si každý může najít tu svou a být tak daleko od rušných pláží města. 

Cesta z ČR do Dalmácie je oproti minulým létům podstatně pohodlnější a rychlejší, jelikož byla otevřena dálnice až do Splitu.

 

 

 

OMIŠSKÁ RIVIÉRA, letovisko OMIŠ - NEMIRA

 

HOTEL PLAŽA****

 

Omiš je právem označován za jedno z nejkrásnějších letovisek celého Jadranu. Historické centrum města přivede návštěvníky do slavného období, kdy celé pobřeží ovládali Benátčané. Mohutné skalní masivy nad letoviskem, na kterých se nachází zpřístupněné zbytky pirátské pevnosti Mirabela ze 13. století, nabízí nádherné výhledy na staré město i celé pobřeží. Přímo v letovisku ústí řeka Cetina na jejímž toku se pořádají velmi oblíbené plavby na raftech. Turisté si mimo romantických procházek po historickém centru cení také široké nabídky obchůdků, typických taveren, restaurací a barů, ale hlavně písečných pláží s jemným čistým pískem (v Chorvatsku ojedinělý typ pláží). DUČE je částí letoviska Omiš s klidnější atmosférou a velmi žádanými písečnými plážemi v pěší dostupnosti centra Omiše.

 

 

 

OMIŠSKÁ RIVIÉRA, letovisko MIMICE

 

HOTEL CROATIA SYDNEY***

 

...panenská příroda, křišťálově čisté moře, nepřeplněné pláže - jen pro Vás!

Mimice - kdysi malá rybářská osada, dnes krásné moderní letovisko s přístavem, kavárnami a typickými kamennými domky leží na rozhraní Omišské a Makarské riviéry, 10 km jižně od Omiše a 23 km severně od Bašky Vody.

Mimice jsou staré více než tři století o čemž svědčí zachovalé památky ve staré části města. Mimice se mohou pochlubit dvěma prostornými městskými plážemi. Oblázkové, pozvolně se svažující pláže, průzračné moře, borovicové háje a klidná atmosféra vytvářejí ideální podmínky příjemné dovolené pro rodiny s dětmi a všechny, kteří upřednostňují klidné prostředí s nádhernou přírodou.

V Mimicích najdete pizzerii, café bary, restauraci, poštu a malý trh s čerstvou zeleninu. Pokud máte zájem o večerní zábavu, stačí si vyrazit autem do nedalekého letoviska Omiš nebo Bašky Vody.

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko BRELA

 

PENZION SOKOL***   APARTMÁNY ILIJANKA***     APARTMÁNY IVAN I.***      APARTMÁNY IVAN II.***

 

Elegantní a prestižní místo jedinečné krásy mezi horami a mořem je právem nazývána perlou Makarské riviery. Borovicové lesy zasahují svým stínem až k překrásným oblázkovým plážím s křišťálovou vodou Jadranu. Romantická zákoutí, bohatá vegetace a bílý vysokohorský masiv Biokova dokreslují nádherné scenérie. Pro své stálé počasí a zdravotně vysoce účinné klima se Brela stala jedním z nejvyhledávanějších míst, a to již od dubna do října. Právem získává toto místo již několik let prestižní cenu „Modrou vlajku“ za kvalitu, ekologii a čistotu. Americký časopis FORBES zařadil brelské pláže na 6. místo mezi nejkrásnějšími plážemi na světě a na 1. v Evropě !!!

Brela má několik místních částí (Jakiruša, Stomarica, Ščit, Podrače, Soline), které jsou propojeny několikakilometrovým chodníkem pro pěší. Milovníci procházek se mohou ze své rekreace radovat hodiny. A když se unaví, mohou se posadit v jedné z početných kaváren s krásným výhledem na moře.

Brela je místem s pravděpodobně nejlepší nabídkou soukromého ubytování na Jadranu. Většina z těchto apartmánů je v krásných impozantních vilách, s kvalitou, za kterou se nemusí stydět ani hotely nejvyšší kategorie. Téměř 8 km nádherných pláží uspokojí i ty nejnáročnější.

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko PROMAJNA

 

PENZION JOZE   VILA ANTE

 

Letovisko se nachází 4 km jižně od Bašky Vody. Vznikla z malé rybářské osady na pobřeží východně od Baško Polje, které v 18. století osídlili obyvatelé Basty a Podgory, a vyrostla od středu minulého století v turistické místo s moderně zařízenými domy, vilami a apartmány. Promajna je dokonalé místo pro klidnou dovolenou, zvláště vhodné pro rodiny s malými dětmi.V Promajně se nachází překrásná bílá oblázková pláž, stejně jako několik restaurací,pizzerií,bister a café barů, jsou zde i obchody a pošta.

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko GRADAC 

 

VILA JOSKO    VILA JURE   PENZION VELIMIR   VILA DAMIR   VILA TEO

 

Letovisko leží v jižní části Makarské riviéry (cca 60 km jižně od Makarské) přímo na úpatí pohoří Rilič. Gradac patří pro svou dlouhou pláž Gornja Vala s bílými oblázky a průzračnou vodou k nejkrásnějším letoviskům této oblasti. Pobřežní promenáda lemovaná řadou palem nabízí celou řadu obchůdků, tradičních pizzerií a barů s příjemným posezením. V letovisku naleznou návštěvníci také kavárny, restaurace a plážovou diskotéku. Horský masív chrání pobřeží před větrem z vnitrozemí. Překrásný výhled na protější poloostrov Pelješac a ostrov Hvar, spolu s velmi příznivými klimatickými podmínkami a výhodnou polohou pro účast na řadě fakultativních výletů, vytváří z tohoto letoviska ideální místo pro trávení pohodové dovolené.

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko TUČEPI

 

VILA MARIN

 

Tučepi - pravé srdce Dalmácie. Letovisko Tučepi leží 3 km jižně od Makarské a vyniká mimořádně bohatou vegetací. Nachází se pod srázy pohoří Biokovo a patří spolu s Brelou a Baškou Vodou mezi nejznámější střediska Makarské riviéry. Nádherné oblázkové pláže se rozprostírají v délce více jak 3 km a patří k nejdelším na Makarské riviéře. Tučepi si díky své široké turistické nabídce získaly velkou oblíbenost a patří k nejžádanějším střediskům Jadranu. Díky výhodné poloze, která chrání Tučepi hradbou Biokova, je v této oblasti největší počet slunných dnů v Dalmácii.

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko DRVENIK

 

VILA MARE   VILA SIRENA

 

Malebné letovisko nacházející se v jižní části Makarské riviéry (jižní Dalmácie) cca 30 km jižně od Makarské pod svahy pohoří Biokovo. Největší devizou Drveniku jsou krásné oblázkové pláže chráněné stínem palem a borovic, s pozvolným vstupem do moře nabízející výborné podmínky pro děti a neplavce. Návštěvníkům Drveniku je k dispozici pošta, supermarket, obchody se suvenýry, směnárna, restaurace, pizzerie, kavárničky, diskotéka. 

 

Ke sportovnímu využití slouží fotbalové a basketbalové hřiště i široká nabídka vodních sportů (čluny, kajaky, šlapadla, motorové čluny, vodní skútry, vodní lyže, jízda na banánu), půjčovna kol, ranní rybaření na moři, potápění a široká nabídka lodních výletů. Drvenik je výchozím místem trajektů pro osobní a automobilovou přepravu na ostrovy Hvar a Korčulu, tedy ideálním místem pro podnikání individuálních výletů lodí za super ceny (trajekt na Hvar - město Sečuraj, trvá cca 30 minut a cena trajektu je cca 2 Euro / osoba, na Korčulu cca 6 Euro / osoba). Milovníci historie v Drveniku naleznou gotický kostelík sv. Jiří v horní části vesnice a zbytky obranné věže ze 17. stol. Kombinace hor, borovicových lesů a mořského klimatu vytváří výborné podmínky pro osoby trpící alergiemi a nemocemi horních cest dýchacích, nemocemi kůže a všechny milovníky krásné přírody a čistého moře. 

 

HVAR, letovisko JELSA

 

HOTEL HVAR***      

 

Jelsa původně malé rybářské městečko, které se ale postupem času proměnilo v pulzující letovisko. Hraničí s dvěma nejvyššími vrcholy ostrova Hvar – na západě s horou svatého Nikola a na východě s horou Hum. Stejně jako zbytek ostrova Hvar má oblast Jelsa dobře členěné pobřeží, mnoho malých ostrovů, zátok a mysů, kde si hosté mohou odpočinout a opravdu si užít. Pláže a zátoky jsou ideální pro koupání a opalování – písečné, oblázkové nebo kamenné blokové pláže jsou obklopeny hustým borovicovým lesem, který poskytuje potřebný stí n pro horké letní dny. Jelsa má také ideální dopravní spojení se Splitem a Bračem a to rychlou lodní linkou.

 

 

HVAR, letovisko PRIMOŠTĚN

 

HOTEL ZORA***  

 

Primoštěn je malebná oblast, která se nachází na samém jihu severní Dalmácie. Pěstuje se zde v hojné míře vinná réva a olivovníky. Rozkládá se na dvou poloostrovech mezi zátokou Raduča a zátokou Luka Primošten. Dozajista vás na první pohled okouzlí množství malých a starobylých uliček, které vás zavedou rovnou do historického centra. Oblast dále nabízí množství krásných čistých pláží, skalnatých i písečných s pozvolným vstupem do vody. Primošten láká k navští vení národních parků, jako jsou například Krka nebo Kornati , které leží v dojezdové vzdálenosti . Dále určitě neopomeňte ochutnat místí speciality – ovčí sýr a sušené fí ky. V letních měsících se zde koná mnoho tradičních slavností a kulturních událostí.

 

 

ISTRIE, letovisko POREČ

 

HOTEL DELFÍN** 

 

Poreč je přístavní město ležící na západním pobřeží Istrie, které má ti síciletou historii, původně jako římská kolonie. Je zde k vidění například vzácná a zachovalá Eufraziova bazilika, která pochází z 6. století a je jednou z památek UNESCO. Vedle historických památek se Poreč pyšní svou bujnou přírodou. Borové lesy, které se táhnout povětšinou až k moři, rozmanitým výběrem pláží i kulturním vyžitím. Návštěvníci mohou zavítat například do akvária, které se nachází v centru města nebo mohou navští vit nejrůznější festi valy, koncerty a přehlídky. Díky těmto propozicím je Poreč ideální místo pro dovolenou v jakémkoliv věku.

 

ISTRIE, letovisko RABAC

 

 HOTEL SANFIOR****     KOMPLEX MIRAMAR ALLEGRO***

 

Rabac je nejznámějším rekreačním střediskem na východním pobřeží Istrijského poloostrova. Rozprostírá se na zalesněných svazích okolo malebné mořské zátoky. Původně malé rybářské městečko na poloviční cestě mezi Rijekou a Pulou je dnes jedním z nejvyhledávanějších letovisek s množstvím hotelů a kvalitních služeb. Křišťálově čistá voda s bílými oblázkovými plážemi, malé zátoky i údolí, bujná středozemní vegetace a vyjížďky rybářských a výletních lodí vytváří ideální prostředí pro odpočinek, koupání a dobrou zábavu. Vzdálenost z Brna je jen 700 km.

 

 

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

 

Řadit dle:
12345
50 položek, 5 stránek

cena od: 2 490.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Gradac

cena od: 2 490.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Gradac

Vila JOSKO

rekonstruovaná vila, která se nachází cca 150 m od oblázkové pláže a cca 300 m od centra letoviska

cena od: 2 490.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Gradac

Vila KRISTINA ***

Gradac je oblíbené atraktivní letovisko položené nejjižněji v oblasti Makarské riviéry. Leží na úpatí horského pásma Rilić asi 40 km jihovýchodně od m...

cena od: 2 840.50 Kč

Chorvatsko, Kvarner, ostrov Krk, Baška

Apartmánový dům BRNABIČ

Centrum Bašky - 300 m , vzdálenost od krásné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře - 350 m, zde bar, sprchy, za příplatek slunečníky a lehátka

cena od: 2 990.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Omiš Duče

Vila BABAJA ***

moderní a perfektně udržovaná vila je situována v nejoblíbenější části Omišské riviéry, na předměstí Omiše v části zvané Duče, pouhých 150 m od písečn...

cena od: 3 190.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Drvenik

Vila SIRENA

vila se nachází v klidné části letoviska Gornja Vala přímo u oblázkové pláže

12345
50 položek, 5 stránek
Vytvářím objednávku...