OSTROV KRÉTA

KRÉTA Svět sám pro sebe...

Kréta...nádherný ostrov nekonečných záhad a pradávných civilizací je místem spojení klasické středozemní civilizace a tisíciletých kultur Egypta a Malé Asie.

Na ostrově najdete jak hory, tak strže, pláže, minojská archeologická naleziště, benátské a turecké památky a přes 600 byzantských kostelů. Avšak síla a krása ostrova Kréty spočívá hlavně v jejich nádherných pobřežích. Profil, který otevírá nekonečnou sérii zálivů, přístavů a malých přírodních zátok, které nabízejí snadný přístup díky přítomností výšin, které někdy vypadajíc hrozivě, sestupují až do modrých vod Lybijského a Krétského moře. 

Kréta je ostrov bájemi opředený. Stala se rodištěm největšího z olympských bohů - boha Dia. Odtud vzlétl k nebesům Ikaros, zde střežil netvor Minotaurus labyrint krále Minoa a byla to opět Kréta, kam unesl Zeus Evropu, na jejíž počest byl pojmenován náš kontinent.

Kréta je svou rozlohou 8288 km2 největším ze všech řeckých ostrovů a současně nejjižněji položeným místem evropského kontinentu. Přibližně 300 km dlouhý a 12-56 km široký ostrov má asi půl milionu obyvatel. Zatímco jižní pobřeží ponejvíc spadá příkře do moře a je málo obydlené, severní pobřeží, díky malebným a převážně písčitým plážím, soustřeďuje velká města Kréty jako jsou Chania, Rethymno, Sitia, Agios Nikolaos i hlavní město Heraklion.

Užijte si příjemnou dovolenou na proslulém řeckém ostrově Kréta! Severovýchodní Kréta láká nejen nádhernými plážemi s křišťálově čistou vodou, ale také mnoha historickými památkami a krásnou přírodou. Podívejte se na bližší informace o pohodových letoviscích severovýchodní Kréty - Stalida a Malia.

 

Letovisko STALIDA - MALIA

APARTHOTEL MEROPI****   HOTEL CHRISTIANA BEACH***   HOTEL AKTIA LOUNGE*****   

HOTEL MALIA BAY BEACH & BUNGALOWS****   APARTMÁNOVÝ DŮM SUNSET

Původně dvě samostatná letoviska dnes tvoří jedno živé turistické letovisko asi 35 km východně od hlavního města ostrova Kréta. Hlavní předností jsou nádherné, široké pláže se zlatým pískem s průzračně čistou vodou, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Ve středisku dýchajícím typicky řeckou atmosférou najdete vše - restaurace, taverny a bary, kde si můžete v klidu vypít sklenku ouza nebo šálek silné řecké kávy, diskotéky, obchody se suvenýry, které mají otevřeno dlouho do noci. V blízkosti se nachází vykopávky mínojského města Malia, po kterém je letovisko také pojmenováno. Dobré autobusové spojení zajistí kontakt s širokým okolím.

 

Letovisko HERSONISSOS

HOTEL SERGIOS***   HOTEL EVELYN BEACH***

Hersonissos je jedním z nejstarších a největších turistických letovisek na Krétě. Rozkládá se na severním pobřeží podél písečných i oblázkových pláží, 30 km východně od Heraklionu. Je součástí velkého turistického komplexu, který zahrnuje střediska Stalida a Malia. Hersonissos je velmi živé městečko s řadou restaurací, kaváren, pizzerií, diskoték a nočních klubů. V Hersonissu si můžete zajezdit na koni, navštívit vodní park, sportovní centrum či využít širokou nabídku vodních sportů. Za návštěvu stojí i muzeum v přírodě – skanzen tradiční lidové architektury Lychnostatis. Z malebného přístavu odplouvají lodě s výletníky do okolních přístavních městeček.

 

Letovisko GOUVES

HOTEL ST. CONSTANTIN****+

Letovisko jsou součástí cca 6 km dlouhého pobřežního pásu na severu ostrova Kréta a leží v těsné blízkosti známého turistického letoviska Hersonissos. Letovisko Gouves nabízí vše, co mají střediska mít – taverny, restaurace, bary, diskotéky. Lákadlem pro rodiny s dětmi je vodní park Star Beach Water Park, který je vzdálen cca 5 km. Dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, krásná příroda a snadná dostupnost zajímavých památek, jsou dostatečným lákadlem pro trávení dovolené v tomto letovisku.

 

Letovisko AMNISOS

HOTEL AKS MINOA PALACE****

Amnisos je vesnice na severním pobřeží Kréty, jejíž minulost sahá do doby bronzové. Byla používána jako přístav do paláce v Knóssu. Vykopávky v roce 1932 odhalily vilu, která byla nazvána Domem lilií podle fresky, která tam byla nalezena a na níž jsou zobrazeny lilie. Vesnice leží 7 km východně od hlavního města ostrova Heraklionu u jedné z krásných zlatavých pláží využívaných turisty. V blízkosti pláže leží mnoho hotelů, restaurací a barů. Zajímavostí je, že od doby, kdy toto město zažívalo svá nejlepší léta, stoupla hladina moře o cca 3 metry, což stačilo k tomu, aby byla řada domů zalita mořem. A do dnešních dnů můžete jejich pozůstatky v moři vidět.

 

Letovisko BALI

APARTMÁNOVÝ DŮM BLUE HORIZON   APARTHOTEL ATHINA***   HOTEL BALI BEACH & VILLAGE***

Původní rybářská vesnička, která se rozrostla a změnila ve velmi příjemné turistické letovisko, zachovala si však původní vesnický duch. Nad samotným městečkem se tyčí rozsáhlé pohoří, ze kterého se naskytne nádherný pohled na celou oblast. Převládají zde písečné pláže (místy s oblázky), které se nacházejí v menších zálivech. Bali je vhodné také pro milovníky rybaření a šnorchlování. V centru letoviska najdete řadu kaváren, barů, diskoték, půjčoven aut a motorek. Letovisko má velmi výhodnou polohu mezi hlavním městem Heraklion (45 km) a historickým městem Rethymno (30 km) - dobré autobusové spojení do obou měst. Bali je v porovnání s ostatními letovisky menší a klidné, velmi příjemné místo pro odpočinek s dobrou polohou pro výlety po Krétě a hezkým koupáním. Pobyt v tomto letovisku doporučujeme klientům, kteří dávají přednost klidné dovolené, relaxaci v přírodě, dlouhým procházkám, členitým plážím s mnoha zákoutími a útesy (vhodné pro potápění). Je zde možné věnovat se vodním sportům, cykloturistice, podnikat výlety turistickým vláčkem či zapůjčeným autem.

 

Letovisko KOLYMBARI

HOTEL CHRYSSANA BEACH***

Kolymbari je klidnější letovisko doposud nezasažené nadměrným turistickým ruchem. Leží na severním pobřeží, v místech kde začíná jižní část poloostrova Rodopou, cca 25 km západně od historického města Chania. Dlouhá rovná pláž je oblázkovo-písečná, udržovaná umělým přidáváním písku a ohraničená přístavem pro malé rybářské lodě. Za přístavem se nachází skalnaté pobřeží s řadou malých zátok, kde naleznou klid a pohodu ti, kdo mají rádi soukromí. V letovisku najdete menší množství taveren, barů a obchůdků; pro ty, kdo mají rádi turistický ruch a noční život, doporučujeme si zajet do některého z okolních letovisek.

 

Letovisko MALEME

APARTHOTEL BELLA PAIS***

Letovisko Maleme leží 15 km západně od města Chania a 5 km od Kolymbari. Okolí letoviska je velmi malebné - rozkládají se zde plantáže olivovníků a vinné révy, kopce jsou porostlé cypřiši, platany a fíkovníky. Nad Maleme jsou vystavěny nádherné vily, u pobřeží stojí menší hotely, apartmánové domy a penziony. Zdejší oblázkovo-písečné pláže oceněné modrou vlajkou jsou skvělým místem pro odpočinek. Večerní život v Maleme zajišťuje několik taveren, malých obchůdků, diskotéka a pár barů. Pokud budete chtít více zábavy, můžete navštívit nedaleké Platanias nebo Agia Marinu

 

Letovisko AGIA MARINA

APARTHOTEL SEAGULL**

Agia Marina je moderní turistické letovisko ležící na západ od historické Chanie (10 km) a na východě těsně sousedící s letoviskem Platanias. Místo bylo pojmenováno podle kostela v původní vesničce, která leží na kopci nad letoviskem. Lákadlem pro turisty je krásná, 2,5 km dlouhá pláž s jemným zlatavým pískem, ale také spousta zeleně, kteá dosahuje až k pobřeží. Z každého místa zahlédnete ostrov svatého Theodora, který je od pláží vzdálen pouhých 400 m. Agia Marina, která má plnou vybavenost (obchody, taverny, bary, lékarna), zůstává i dobrým výchozím bodem pro výlety do okolních horských vesniček nebo na známé pláže zádadní Kréty - Gramvousa, Balos, Elafonissi.

 

Letovisko PLATANIAS

APARTMÁNOVÝ DŮM ZOI

Z původně malé rybářské vesničky se stalo jedno z nejžádanějších a největších letovisek severozápadní části Kréty. Platanias postupně srůstá se sousedním letoviskem Agia Marina. Podél 4 km dlouhé pláže jsou vystavěny apartmánové domy, hotely a penziony, jejichž hosté ocení nejen krásnou pláž s jemným bílým pískem, pozvolným vstupem a možností vodních sportů, ale i blízkost historického města Chania (10 km). Vyhlášený je samotný noční život letoviska - na promenádě s typicky řeckou atmosférou se soustředí řada taveren, barů, obchůdků i vyhlášených diskoték.

 

Letovisko KATO GALATAS

HOTEL PANORAMA*****

Menší letovisko na severním pobřeží Kréty leží 6 km západně od malebného města Chania. Dlouhá, členitá pláž má velmi jemný písek s občasným výskytem oblázků. Nabízí kldnější moře, což ocení především rodiny s dětmi. Přímo na pláži najdete i několik stánků s občerstvením. Kato Galatas leží blízko pláže Kalamaki a letoviska Agioi Apostoloi.

 

Letovisko KALAMAKI

APARTHOTEL SEAFALIOS***   HOTEL AKASTI**+

Letovisko Kalamaki leží na severozápadním pobřeží Kréty a je vzdáleno asi 5 km od centra města Chania. Se sousedním letoviskem Kato Daratso má společnou mělkou zátoku s písečnými plážemi a množstvím zeleně. Na klidné plážové promenádě se nachází malé taverny s tradičními řeckými pokrmy, další taverny, restaurace, bary a obchůdky najdete v centru letoviska Kalamaki. Do okolním středisek se dostanete procházkou po písečné pláži během pár minut. Starobylé město Chania je dostupné frekventovanou autobusovou dopravou nebo taxi.

 

Letovisko AGIOI APOSTOLOI

HOTEL ELOTIA***

Menší klidnější letovisko Agioi Apostoloi leží 4 km západně od krásného historického města Chania. Najdete zde čtyři pláže ležící v různém směru, což umožňuje v případě větrného počasí zvolit pláž - s vlnami nebo nez nich. Vzdálenost mezi nejvýchodnější a nejzápadnější pláží je pouze 1 km, všechny mají postpný vstup do vody, proto jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Letovisko poskytuje návštěvníkům dostatek obchůdků, taveren, restaurace a barů. Je také výborným výchozím místem pro poznávání západní části ostrova. 

 

LETOVÉ ŘÁDY CHANIA - klikněte zde

 

• LETOVÉ ŘÁDY HERAKLION - klikněte zde

 

• FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...