OSTROV ITHAKA

Ostrov Ithaka proslavil zejména Homérův epos o řeckém králi Odysseovi, hrdinovi trojské války. V novodobějších dějinách zde strávil líbánky princ Charles s princeznou Dianou. Ithaka se nachází u severovýchodního pobřeží ostrova Kefalonie, zaujímá 96 km² uprostřed tyrkysových vod Jónského moře, na délku má jen necelých 30 km a žije zde asi 5 000 domorodých obyvatel. Většinu ostrova tvoří pohoří, zelené nížiny, nekonečné pláže a klid bez davů turistů. Příroda na ostrově je plná skalisek, kopců, borových lesů, olivových a cypřišových hájů a vinic, proto je dokonalou kulisou dlouhých procházek. Hlavním městem ostrova je město Vathi, jeden z největších přírodních přístavů. Ithaka nemá vlastní letiště ani žádné jiné spojení s pevninou, na ostrov se dostanete pouze lodí z Kefalonie – přímo z přístavního města Sami do přístavu Piso Aetos na Ithace. Díky tomu sem ještě nepronikl rozsáhlý turistický ruch a ostrov si stále uchovává svoji typickou řeckou atmosféru. Divoká příroda, krásné oblázkové zátoky s vybělenými oblázky a třpytivým mořem, pláže Aspros Gialos a Dexa oceněné modrou vlajkou, pláž Polis s potopeným antickým městem a archeologickým nalezištěm nebo Filiatro a Gidaki přístupné pouze lodí, rybářské vesničky a pomalé tempo života v odlehlých horských vesničkách – to vše působí na každého návštěvníka svým kouzlem a činí tento ostrov zajímavým. Dovolená zde patří k těm nezapomenutelným.

 

Itinerář cesty na ostrov: Letecky Praha – Kefalonie, cesta autobusem z letiště do přístavu Sami, 25 minut plavba lodí na ostrov Ithaka do přístavu Pisaetos, transfer do místa pobytu.

 

 

Letovisko KIONI

 

APARTMÁNOVÝ DŮM ANNA

 

Kioni, které připomíná obrázek vystřižený z pohlednice, je nejoblíbenějším letoviskem na Ithace. Leží na svazích hory, která připomíná svým tvarem antický amfiteátr. Bílé domky stoupají po kopci kolem zálivu, promenáda nabízí množství obchůdků, barů, taveren, ale současně nabízí ničím nerušené procházky. V malém přístavu kotví jachty, rybářské i výletní lodě. Navštívit můžete klášter Agios Nikolaos, zde najdete antický sloup jako pozůstatek starého antického chrámu. Zdejší pláž je úzká, oblázková. Kioni je malebné, okouzlující místo a dokonale vyhovuje těm, kteří hledají Řecko nezasažené turistickým ruchem a chtějí si užít dovolenou v autentickém řeckém duchu.

 

 

Letovisko VATHI

 

APARTMÁNOVÝ DŮM DINA´S   APARTMÁNOVÝ DŮM FORKIS   HOTEL OMIRIKON***

 

APARTMÁNOVÝ DŮM ITHACA´S POEM***   APARTMÁNOVÝ DŮM PANORAMA   HOTEL MENTOR***

 

Hlavní město Vathi je současně i přístav. Nachází se na severu ostrova Ithaka v hlubokém malebném zálivu Molos, který je obklopen horami. Metropolí ostrova je už od 16. století, dříve byl chráněn ze dvou stran hradbami, dnes však už spatříte pouze kanony, které pomyslně střeží přístav. Kousek od pevniny, uvnitř zálivu, leží ostrůvek Lazaretto s kostelíkem zasvěceným Ježíši Spasiteli, který dříve sloužil jako karanténa pro nově příchozí na ostrov, v minulém století byl věznicí a v dnešní době se zde pořádají svatební obřady. Malebnost města je nejlépe vidět na některé z vyhlídek, kterých je na ostrově spousta – nejpůsobivější výhled se nabízí na severu při cestě ke klášteru Katharon.
Několik kilometrů jižně od města se nachází Jeskyně nymf, kde podle pověsti Odysseus po návratu z trojské války ukryl dary; kousek západním směrem je místo zvané Odysseův hrad. Pokud se vydáte dále do vnitrozemí směrem na jih, dostanete se do obce Paleochora, která byla do 16. století hlavním městem ostrova. Zde můžete navštívit Archeologické muzeum s nálezy z mykénského období, v těsné blízkosti naleznete knihovnu zaměřenou na Homérova díla.
Veškerý život ve Vathi se odehrává uprostřed přístavu. V rozumné míře zde najdete vše, co potřebujete. Vathi nepatří ke klasickým turistickým letoviskům se spoustou pláží a vodních sportů, ale je oblíbené především těmi, kteří vyhledávají klid, slunění a lenošení na vyhřátých plážích.

 

 

LETOVÉ ŘÁDY - klikněte zde

FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...