ID: 602114

KARNEVAL v Benátkách

Popis

​3 denní poznávací zájezd

REJ MASEK V POHÁDKOVÉM MĚSTĚ NA LAGUNĚ

CANAL di GRANDE - PONTE RIALTO - NÁMĚSTÍ A BASILIKA SAN MARCO - DÓŽECÍ PALÁC - NÁMOŘNÍ MUZEUM

 

S karnevalovými slavnostmi je možné se setkat téměř všude na světě, nejznámější je zcela jistě karneval v brazilském Rio de Janeiro. Na evropském kontinentu můžete zažít jedny z nejvelkolepějších oslav právě v italských Benátkách. Ulice jsou plné radostného veselí, narazíte zde na nepřebernou spoustu maškarních kostýmů, pořádají se průvody městem. Na hlavním náměstí sv. Marka se konají vystoupení s živou hudbou a řada doprovodných událostí, kterých se mohou účastnit všichni návštěvníci.

 

Pokud byste si náhodou nechtěli obléknout kostým, můžete si nechat udělat malbu na tvář, která je nabízena na zdejších ulicích nebo si alespoň zakoupit krásnou masku. Určitě byste také neměli zapomenout ochutnat typický benátský koblih zvaný „frittelle“, který se prodává pouze během karnevalového období v místních cukrárnách nebo pekárnách. 

Program

1. den (Pá): Odjezd z Brna ve 21:00 hod (svozy navazují) - bývalé autobusové nádraží naproti hotelu Grand  noční přejezd přes Rakousko do Itálie

 

2. den (So): Celodenní pobyt v Benátkách - v ranních hodinách příjezd busem na okraj Benátek - Mogliano, společně odjezd příměstským vlakem do Benátek -Venezia S. Lucia. Odtud začíná pěší prohlídka podél Canalu Grande k  mostu Ponte di Rialto a na tržnici, kde je osobní volno 1,5 hod. na nákupy a občerstvení. Pak následuje třiceti minutová plavba vaporettem se zastávkou  u kostela Santa Maria della Salute, který byl postaven v období moru, jež postihl Benátky v roce 1630. Vaprettem doplujeme až k Arzenálu. Je to komplex loděnic kolem Velkého doku, který založil v roce 1104 dóže Orlando Falieri. Právě tady vznikaly pod rukama mistrů loďařů válečné i obchodní lodě, které tvořily základ slavné benátské flotily. Dnes už svému původnímu účelu neslouží, částečně se Arzenál stal výstavní plochou slavného přehlídky moderního umění Bienále. Sídlí zde také Centrum strategických studií italského vojenského námořnictva. Od Arzenálu pokračuje pěší prohlídka podél pobřeží - Basilika a náměstí sv. Marka se zvonicí, Kampanila, Most vzdechů, Dóžecí palác, Prokurace, Hodinová věž. Odpoledne volný program, sobotní atmosféra benátského karnevalu, (masky, koncerty, gondoly...) Ve všem Vám bude nápomocen průvodce. Ve večerních hodinách odjezd z Benátek - plavba vaporettem po Canalu Grande k nádraží a odtud opět odjezd vlakem do Mogliana. Noční přejezd přes Itálii a Rakousko.

 

3. den (Ne): Příjezd do Brna v ranních hodinách cca 7:00 hod – svozy navazují.

Cena zahrnuje
  • dopravu zahraničním busem s klimatizací, WC, DVD a barem s nápoji za Kč
  • služby průvodce
Cena nezahrnuje
  • příměstský vlak do/z Benátek, vaporetto, parkovné - celkem 20 € (platba v buse u průvodce)
Možné příplatky
  • komplexní cestovní pojištění včetně storna 90 Kč/osoba/zájezd
  • místenka v buse 100 Kč/osoba

 

  • ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ: Dóžecí palác + Museo Correale + Museo Archeologico Nazionale 18 € (6-14 let, studenti do 25 let, senioři nad 65 let 11 €), galerie Baziliky S. Marco 5 €, Kampanila 8 €, Benátky - Academia cca 14 € (studenti 11 €).

  • ​Ve chvíli volného programu můžete využít jízdu v gondole, která je až pro 6 osob. Projížďka trvá 45 minut a cena je 80 €/gondola.
Nástupní místa zdarma

Brno, Mikulov

Svozy za příplatek obousměrně

Praha, České Budějovice, Tábor, Bratislava                                                    450 Kč

Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Příbor     350 Kč

Zlín, Jihlava, Olomouc, Kroměříž, Uherské Hradiště                                        250 Kč

Poznámka

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů. Závazná pro CK i kupujícího je pouze cena uvedena ve SMLOUVĚ O ZÁJEZDU potvrzená pracovníkem CK!

02.02. (Pá) - 04.02. (Ne) 2018 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus/Více odjezdových míst
-15%1 690 Kč
Rezervace
09.02. (Pá) - 11.02. (Ne) 2018 - 3 dny, 2 noci
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus/Více odjezdových míst
-15%1 690 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: APOLLON, s.r.o. IČO: 29226996
Vytvářím objednávku...