ID: 375029

PŘÍRODNÍ PARKY A PAMÁTKY PROVENCE

Poloha
ORANGE • AVIGNON • LUBÉRON • BONNIEUX • ROUSILLON • FONTAINE DE VAUCLUSE • BORIES • LES ALPILLES • GLANUM • LES BAUX DE PROVENCEPONT DU GARD • TARASCON • ARLES • CAMARGUE • SAINTES MARIES DE LA MER • MONTAGNE STE-VICTOIRE • CASSIS • AIX EN PROVENCE • MARSEILLE
Program

1. den
1. DEN: V odpoledních hodinách se vydáme z Prahy (15:00) a Plzně, svoz Brno (Pardubice, Hradec Králové od 4 osob zdarma) přes SRN do Francie.
2. den
2. DEN: Navštívíme antické město Orange (UNESCO) se zachovalým vítězným obloukem a římským divadlem z 1. století, které se považuje za nejlépe zachované na světě. Další zastávkou bude Avignon, svědek papežské slávy středověku. Prohlédneme si pověstný středověký most St. Bénezet, z něhož zbyly již jen poslední 4 oblouky, katedrálu i dominantu tohoto města - papežský palác. Projdeme se typickými provensálskými uličkami a fakultativně se můžeme projet lodí po Rhôně s výhledy na Villeneuve-les-Avignon a most a neměli bychom si ujít možnost ochutnat i místní specialitu – čokoládové koule papaline d´Avignon či vynikající víno Côte du Rhône. Ubytování během zájezdu je zajištěno v hotelích typu Première Classe, za příplatek hotel typu Campanilla/Kyriad.
3. den
3. DEN: Zajedeme do přírodního parku Lubéron s cedrovými lesy a úchvatnými výhledy do okolí. Poté navštívíme kouzelné kamenné městečko Bonnieux se starým římským mostem a odtud odjedeme do „červeného městečka“ Roussillon, kde se projdeme barevnými bauxitovými skalami, prohlédneme si naleziště malířských hlinek, a čeká nás zde gastronomické překvapení. Ve Fontaine de Vaucluse, kde snil Petrarca o Lauře, se nachází jedna z největších vyvěraček v Evropě, továrna s vodním kolem na ruční papír. Ve večerních hodinách nás ve vinařské oblasti Lacoste bude čekat gurmánská ochutnávka vín a místních specialit s možností nákupu suvenýrů (fakultativně). Pozdní návrat na ubytování.
4. den
4. DEN: Tento den zahájíme ve vesnici Bories, kde si prohlédneme kamenné chatrče, z nichž některé vznikly již v době bronzové. Kouzlo vnitřní Provence budeme moci ochutnat v pohoří Les Alpilles s olivovými háji. Poté si prohlédneme archeologický areál římského města Glanum nebo Goghův klášter se zahradami. V malebném městečku provensálských tradic a nákupním ráji Les Baux de Provence se podíváme na zbytky rozsáhlého hradu nad Val d´Enfer (Pekelné údolí) s expozicí středověkých obléhacích strojů. Individuálně možnost ochutnávky místních specialit a kirru. Přejedeme k akvaduktu Pont du Gard (UNESCO), mistrovskému dílu římského stavitelství, a podnikneme lehkou turistiku v kaňonu řeky Gardon. V podvečer se zastavíme u pevnosti Tarascon, která je spojována s legendou o bájné příšeře. Fakultativně možnost provensálské večeře v centru Avignonu.
5. den
5. DEN: Navštívíme Van Goghovo město Arles (UNESCO), kde si budeme moci prohlédnout římskou arénu, skvost románské architektury klášter St. Trophime, zastavíme se u Van Goghovy nemocnice, podíváme se na cryptoporticus z 1. století př.n.l. a most z obrazů van Gogha. Cestou k moři navštívíme přírodní park Camargue (UNESCO) – tato rezervace je jediné místo ve Francii, kde se vyskytují volně žijící plameňáci. Setkat se tu můžeme i s bílými koňmi a černými býky využívanými pro místní nekrvavou koridu (možnost projížďky na koni). V poutním městečku Saintes Maries de la Mer si prohlédneme dvoupatrovou poutní katedrálu a hrob „černé“ svaté Sáry. Možnost výstupu na horu Sainte-Victorie. Možná ochutnávka místních písečných vín a specialit.
6. den
6. DEN: Prohlédneme rybářské městečko Cassis známé pro své skalnaté zátoky připomínající fjordy – calanques. Zde budeme mít možnost koupání, pěších procházek nebo si můžeme lodí vyjet podél pobřeží a fjordů. V Aix en Provence, městě Nostradamově a rodišti slavného Paula Cézanna, si prohlédneme katedrálu St. Sauvier a nemůžeme vynechat ani Cours Mirabeau, boulevardy s proslulými kašnami, individuálně možnost návštěvy Cézannova ateliéru a zahrady. Návrat na ubytování.
7. den
7. DEN: Navštívíme jedno z největších francouzských měst – Marseille se starým přístavem, bazilikou St. Victor, chrámem Notre Dame de la Garde, který se nachází na nejvyšším přírodním bodu v Marseille, fakultativně výlet kolem ostrova hraběte Monte Crista If na Frioulské ostrovy, turistika ve fjordech s jedinečnou flórou. Za návštěvu stojí také MuCem - Muzeum civilizací Evropy a Středomoří. Fakultativně možnost večeře v rybí restauraci. V pozdních večerních hodinách odjezd do ČR.
8. den
8. DEN: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.
Příplatky
jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 3600,- Kč | 5x snídaně (os/pobyt) - 840,- Kč | 1x večeře Avignon (os/pobyt) - 600,- Kč | 1x večeře Marseille (os/pobyt) - 650,- Kč | 5x hotel typu Campanilla/Kyriad (os/pobyt) - 4800,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 490,- Kč
Slevy za včasný nákup
Všem klientům, kteří si do 28. 2. 2018 koupí zájezd, bude poskytnuta sleva ve výši: 8% do 31. 12. 2017 6% do 31. 01. 2018 4% do 28. 02. 2018 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.
Slevy pro stálé zákazníky
Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň dvakrát zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva při zakoupení zájezdu ve výši: 10% do 31. 12. 2017 8% do 31. 01. 2018 6% do 28. 02. 2018 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka.
Doprava autobus - cena zahrnuje
dopravu autobusem
5x ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
průvodcovské služby
Nástupní místa
Brno
Hradec Králové
Pardubice
Plzeň
Praha
Prijezdy
Praha
Plzeň
Brno
Pardubice
Hradec Králové
Odjezdy
Praha
Plzeň
Brno
Pardubice
Hradec Králové
06.05. (Ne) - 13.05. (Ne) 2018 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Č. zájezdu: PP0506; Doprava: Autobusem; lůžko dospělý; Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji
Bez stravy
Autobus
-4%First minute10 551 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Travel 2002, s. r. o. IČO: 46980211
Vytvářím objednávku...