CHORVATSKO

 

 

KVARNER - Poloostrov KAČJAK

 

PAVILONY A BUNGALOVY KAČJAK   VÍKENDOVÉ KOUPÁNÍ - bez ubytování

 

Poloostrov Kačjak leží v borovicovém lesoparku asi 45 min. chůze od Crikvenice (cca 4,5 km) - krásná procházka kolem pobřeží, jezdí výletní vláček nebo taxi za cca 70 Kuna. Kačjak je vhodný pro všechny věkové skupiny, především pro rodiny s dětmi, mladé a ty, kteří využijí širokou nabídku sportovního vyžití (tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, dětské hřiště). Největší předností Kačjaku je průzračně čistá voda, dlouhá oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře a veškerým zázemím: plážový servis, slunečníky, lehátka, restaurace, půjčovna šlapadel, toalety). Pro ty, kteří dávají přednost koupání v soukromí, nabízí Kačjak také spousty malých plániček (zde je povoleno i FKK).

 

Crikvenica, vzdálená 37 km od Rijeky, je vyhlášené lázeňské město a je již více než sto let považováno za mimořádně vhodné lázeňské místo s výbornými klimatickými podmínkami, čistým vzduchem bez smogu a prašných částí. S velkým úspěchem se zde léčí onemocnění horních cest dýchacích a hlasivek, jak u dětí tak dospělých. Tato oblast má blahodárně působící klima na dýchací ústrojí člověka a proto je vhodná pro všechny věkové skupiny. Nabízí pláže oblázkové (na městské pláži i písečné) s pozvolným vstupem do moře. Na promenádě podél moře je mnoho obchodů, butiků, barů a restaurací.

 

 

 

DALMÁCIE, letovisko VODICE

 

PRIVÁTNÍ APARTMÁNY VODICE   VILA OLIVA   VILA SEKA   VILA ZORA   VILA IVANA***   VILA ANTE APARTMÁNY VLADO   POKOJE S POLOPENZÍ VODICE   VILA IVONA   HOTEL NIKOLA***

 

Řadí se k nejatraktivnějším a nejvyhledávanějším letoviskům Dalmácie. Nachází se v malebné zátoce a leží cca 12 km severně od Šibeniku. Své jméno získalo podle četných pramenů pitné vody v místě a okolí. Stará část města je tvořena malými kamennými náměstíčky a úzkými uličkami se spoustou obchůdků, taveren a stylových restaurací, které vytváří atmosféru města. Veselé a rušnější přes den a přitom čarovné při západu slunce. Letovisko může nabídnout příjemné promenády, ale i sportovní a kulturní vyžití. Lákavým cílem procházek je přístav, kde kotví řada jachet, výletních a rybářských lodí. Oblíbené je také tržiště s širokou nabídkou ovoce a zeleniny.

Vodice jsou také dobrým výchozím bodem k využití nabídky výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí, např. 109 ostrovů a ostrůvků národního parku Kornati či vodopády na řece Krka. Podél pláže je možné dojít do malého přístavního městečka Tribunj. Společně s dlouhou přírodní oblázkovou pláží kombinovanou s kamennými moly vytváří toto kouzelné letovisko vynikající podmínky k rekreaci pro rodiny s dětmi. Moře je vhodné pro potápění a šnorchlování. V okolí města je nespočet malých i větších zátok, kde si každý může najít tu svou a být tak daleko od rušných pláží města. 

Cesta z ČR do Dalmácie je oproti minulým létům podstatně pohodlnější a rychlejší, jelikož byla otevřena dálnice až do Splitu.

 

 

 

OMIŠSKÁ RIVIÉRA, letovisko OMIŠ - DUČE

 

VILA BABAJA***

 

Omiš je právem označován za jedno z nejkrásnějších letovisek celého Jadranu. Historické centrum města přivede návštěvníky do slavného období, kdy celé pobřeží ovládali Benátčané. Mohutné skalní masivy nad letoviskem, na kterých se nachází zpřístupněné zbytky pirátské pevnosti Mirabela ze 13. století, nabízí nádherné výhledy na staré město i celé pobřeží. Přímo v letovisku ústí řeka Cetina na jejímž toku se pořádají velmi oblíbené plavby na raftech. Turisté si mimo romantických procházek po historickém centru cení také široké nabídky obchůdků, typických taveren, restaurací a barů, ale hlavně písečných pláží s jemným čistým pískem (v Chorvatsku ojedinělý typ pláží). DUČE je částí letoviska Omiš s klidnější atmosférou a velmi žádanými písečnými plážemi v pěší dostupnosti centra Omiše.

 

 

 

OMIŠSKÁ RIVIÉRA, letovisko MIMICE

 

HOTEL CROATIA SYDNEY***

 

...panenská příroda, křišťálově čisté moře, nepřeplněné pláže - jen pro Vás!

Mimice - kdysi malá rybářská osada, dnes krásné moderní letovisko s přístavem, kavárnami a typickými kamennými domky leží na rozhraní Omišské a Makarské riviéry, 10 km jižně od Omiše a 23 km severně od Bašky Vody.

Mimice jsou staré více než tři století o čemž svědčí zachovalé památky ve staré části města. Mimice se mohou pochlubit dvěma prostornými městskými plážemi. Oblázkové, pozvolně se svažující pláže, průzračné moře, borovicové háje a klidná atmosféra vytvářejí ideální podmínky příjemné dovolené pro rodiny s dětmi a všechny, kteří upřednostňují klidné prostředí s nádhernou přírodou.

V Mimicích najdete pizzerii, café bary, restauraci, poštu a malý trh s čerstvou zeleninu. Pokud máte zájem o večerní zábavu, stačí si vyrazit autem do nedalekého letoviska Omiš nebo Bašky Vody.

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko BRELA

 

APARTMÁNY IVAN I.***   APARTMÁNY IVAN II.***   APARTMÁNY ILLIJANKA***   PENZION SOKOL***        ASTRA & PINIJA***

 

Elegantní a prestižní místo jedinečné krásy mezi horami a mořem je právem nazývána perlou Makarské riviery. Borovicové lesy zasahují svým stínem až k překrásným oblázkovým plážím s křišťálovou vodou Jadranu. Romantická zákoutí, bohatá vegetace a bílý vysokohorský masiv Biokova dokreslují nádherné scenérie. Pro své stálé počasí a zdravotně vysoce účinné klima se Brela stala jedním z nejvyhledávanějších míst, a to již od dubna do října. Právem získává toto místo již několik let prestižní cenu „Modrou vlajku“ za kvalitu, ekologii a čistotu. Americký časopis FORBES zařadil brelské pláže na 6. místo mezi nejkrásnějšími plážemi na světě a na 1. v Evropě !!!

 

Brela má několik místních částí (Jakiruša, Stomarica, Ščit, Podrače, Soline), které jsou propojeny několikakilometrovým chodníkem pro pěší. Milovníci procházek se mohou ze své rekreace radovat hodiny. A když se unaví, mohou se posadit v jedné z početných kaváren s krásným výhledem na moře.

 

Brela je místem s pravděpodobně nejlepší nabídkou soukromého ubytování na Jadranu. Většina z těchto apartmánů je v krásných impozantních vilách, s kvalitou, za kterou se nemusí stydět ani hotely nejvyšší kategorie. Téměř 8 km nádherných pláží uspokojí i ty nejnáročnější.

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko BAŠKA VODA

 

VILA GITA***   VILA MILY***/****   APARTMÁNY IVICA***

 

Baška Voda je oblíbené, živé letovisko v Dalmácii na Makarské riviéře s křišťálovým mořem a působivým horským panorama pohoří Biokovo. Krásné oblázkové pláže, místy i písčité se táhnou mnoho kilometrů na sever k Brele a na jih až k Makarské a skýtají možnosti dlouhých procházek při pobřeží. Promenáda lemovaná palmami, hudba a tanec na mnoha místech, přístav, řada restaurací, kaváren, stánků s výbornou zmrzlinou, ovocné a zeleninové trhy vytvářejí atmosféru příjemného místa pro vaši dovolenou!

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko PROMAJNA

 

PENZION JOZE**+

 

Letovisko se nachází 4 km jižně od Bašky Vody. Vznikla z malé rybářské osady na pobřeží východně od Baško Polje, které v 18. století osídlili obyvatelé Basty a Podgory, a vyrostla od středu minulého století v turistické místo s moderně zařízenými domy, vilami a apartmány. Promajna je dokonalé místo pro klidnou dovolenou, zvláště vhodné pro rodiny s malými dětmi.V Promajně se nachází překrásná bílá oblázková pláž, stejně jako několik restaurací,pizzerií,bister a café barů, jsou zde i obchody a pošta.

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko IGRANE

 

APARTMÁNY TONČIKA I.***   APARTMÁNY TONČIKA II.***

 

„Městečko z pohádky“, to je malá rybářská obec Igrane ležící 16 km jižně od Makarské. Leží na poloostrůvku, jehož jihovýchodní břeh zabírá oblázková pláž v délce 1,5 km. Staré městečko s dominatní věží Zale nabízí procházky kouzelnými uličkami či posezení v některé z četných hospůdek.

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko TUČEPI

 

VILA MARIN***

 

Tučepi - pravé srdce Dalmácie. Letovisko Tučepi leží 3 km jižně od Makarské a vyniká mimořádně bohatou vegetací. Nachází se pod srázy pohoří Biokovo a patří spolu s Brelou a Baškou Vodou mezi nejznámější střediska Makarské riviéry. Nádherné oblázkové pláže se rozprostírají v délce více jak 3 km a patří k nejdelším na Makarské riviéře. Tučepi si díky své široké turistické nabídce získaly velkou oblíbenost a patří k nejžádanějším střediskům Jadranu. Díky výhodné poloze, která chrání Tučepi hradbou Biokova, je v této oblasti největší počet slunných dnů v Dalmácii.

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko DRVENIK

 

VILA MARE***   VILA SIRENA**

 

Malebné letovisko nacházející se v jižní části Makarské riviéry (jižní Dalmácie) cca 30 km jižně od Makarské pod svahy pohoří Biokovo. Největší devizou Drveniku jsou krásné oblázkové pláže chráněné stínem palem a borovic, s pozvolným vstupem do moře nabízející výborné podmínky pro děti a neplavce. Návštěvníkům Drveniku je k dispozici pošta, supermarket, obchody se suvenýry, směnárna, restaurace, pizzerie, kavárničky, diskotéka. 

 

Ke sportovnímu využití slouží fotbalové a basketbalové hřiště i široká nabídka vodních sportů (čluny, kajaky, šlapadla, motorové čluny, vodní skútry, vodní lyže, jízda na banánu), půjčovna kol, ranní rybaření na moři, potápění a široká nabídka lodních výletů. Drvenik je výchozím místem trajektů pro osobní a automobilovou přepravu na ostrovy Hvar a Korčulu, tedy ideálním místem pro podnikání individuálních výletů lodí za super ceny (trajekt na Hvar - město Sečuraj, trvá cca 30 minut a cena trajektu je cca 2 Euro / osoba, na Korčulu cca 6 Euro / osoba). Milovníci historie v Drveniku naleznou gotický kostelík sv. Jiří v horní části vesnice a zbytky obranné věže ze 17. stol. Kombinace hor, borovicových lesů a mořského klimatu vytváří výborné podmínky pro osoby trpící alergiemi a nemocemi horních cest dýchacích, nemocemi kůže a všechny milovníky krásné přírody a čistého moře. 

 

 

 

MAKARSKÁ RIVIÉRA, letovisko GRADAC 

 

VILA JOSKO   VILA JURE**   PENZION VELIMIR

 

Letovisko leží v jižní části Makarské riviéry (cca 60 km jižně od Makarské) přímo na úpatí pohoří Rilič. Gradac patří pro svou dlouhou pláž Gornja Vala s bílými oblázky a průzračnou vodou k nejkrásnějším letoviskům této oblasti. Pobřežní promenáda lemovaná řadou palem nabízí celou řadu obchůdků, tradičních pizzerií a barů s příjemným posezením. V letovisku naleznou návštěvníci také kavárny, restaurace a plážovou diskotéku. Horský masív chrání pobřeží před větrem z vnitrozemí. Překrásný výhled na protější poloostrov Pelješac a ostrov Hvar, spolu s velmi příznivými klimatickými podmínkami a výhodnou polohou pro účast na řadě fakultativních výletů, vytváří z tohoto letoviska ideální místo pro trávení pohodové dovolené.

 

 

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY - klikněte zde

 

 

 

Řadit dle:
123456789
232 položek, 24 stránek

cena od: 2 490.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Gradac

cena od: 2 490.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Gradac

Vila JOSKO

rekonstruovaná vila, která se nachází cca 150 m od oblázkové pláže a cca 300 m od centra letoviska

cena od: 2 490.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Gradac

cena od: 2 490.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Gradac

Vila Kristina ***

Gradac je oblíbené atraktivní letovisko položené nejjižněji v oblasti Makarské riviéry. Leží na úpatí horského pásma Rilić asi 40 km jihovýchodně od m...

cena od: 2 500.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Baška Voda

Apartmány Ivica

Dům IVICA se nachází v blízkosti centra Bašky Vody v klidné slepé ulici. Nabízí příjemné ubytování v apartmánech pro 3 - 5 osob s klimatizací a TV-SA...

cena od: 2 500.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Igrane

Apartmány Tončika I. ***

Apartmánový dům TONČIKA I. stojí v zahradě na klidném místě přímo ve starém centru Igrane ve vzdálenosti od moře pouhých 20 m. Apartmány pro 2 - 4 oso...

cena od: 2 750.00 Kč

Chorvatsko, Dalmácie, Igrane

Apartmány Tončika II. ***

Apartmánový dům TONČIKA II. se nachází v jižní části Igrane mezi olivovými háji při místní silničce do Živogošče. Nabízí ubytování v apartmánech pro ...

123456789
232 položek, 24 stránek
Vytvářím objednávku...