BULHARSKO

 

 

Letovisko ZLATÉ PÍSKY

 

Hotel DETELINA***   Hotel PERUNIKA***   Hotel VEZHEN***   Hotel SILVER***   Hotel TINTYAVA***   Hotel ANGY**

 

Zlaté písky jsou druhým největším a zároveň jedním z nejoblíbenějších středisek bulharského pobřeží. Nachází se 17 kilometrů severně od Varny. Svůj název mají díky zlatavému jemnému písku, který pokrývá celou čtyři kilometry dlouhou pláž, která postupně přechází v „Rivieru“. Vstup do moře je pozvolný, vhodný nejen pro rodiny s dětmi ale i pro všechny ostatní. Pro večerní procházky pak můžete využít romantickou promenádu, která lemuje celou délku Zlatých písků.

 

 

 

Letovisko SLUNEČNÉ POBŘEŽÍ

 

 

Hotel AVLIGA***   Hotel COMPLEX SUNRISE***   Hotel KOTVA****   Hotel RIVA***   

 

Největší přímořské letovisko v Bulharsku, dlouhé několik kilometrů leží 30 km severně od Burgasu. Má nádhernou 8 km dlouhou pláž mírně se svažující do moře vhodnou i pro děti a vzhledem k těsnému sousedství Nesebru je pro turisty velmi atraktivní. 

 

Je zde mnoho příležitostí k zábavě pro mladé i starší a zvláště pro děti nabízí letovisko mnoho příležitosti k pobavení. Letovisko je plné barů, restaurací, kaváren, pizzerií, obchodů a zvláště přímořská promenáda je zábavními podniky přímo přeplněna. V letovisku je vyhlášený aquapark s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé.

 

Asi nikdo si neodpustí návštěvu historického městečka Nesebru, s jeho starobylými domy a kostely.

 

 

 

Letovisko POMORIE

 

 

Penzion JANA**

 

Na poloostrově vedle solného jezera leží město Pomorie, cca 20 km severně od Burgasu. Město proslulo bahenními koupelemi se zázračnými léčebnými účinky nemocí pohybového a nervového ústrojí, ale i ekzémů. Zbohatlo na vývozu soli a aromatického suchého vína "Pomoriiski Dimjat". Centrem tohoto přímořského města je živá pěší zóna vedoucí zeleným parkem, kde je možno si během slunného dne příjemně odpočinout. Naleznete zde řadu restaurací, diskoték i obchodů pro výhodné nákupy, banku, poštu a polikliniku. Předností tohoto města je také výhodné  spojení na blízké Slunečné pobřeží a historický Nesebar.

 

 

 

 

Letovisko ČERNOMOREC

 

Hotel KOSKO***

 

Černomorec je menší přímořské letovisko, které se nachází 24 km jižně od letiště v Burgasu a 8 km od překrásného historického města Sozopol (UNESCO). Černomorec má 2 písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, menší pláž se nachází přímo v letovisku a druhá dlouhá táhnoucí se od Černomorce až k Sozopolu je vzdálena cca 1 km od ubytovacích kapacit. Na plážích se nachází velký výběr restaurací a barů nabízející občerstvení za přijatelné ceny, stejně jako široká nabídka vodních sportů (šlapadla, skútry, windsurfing, kurzy potápění s instruktorem (cca 20,- Leva) apod.), na plážích jsou také sprchy a převlékárny.

 

Tepnou Černomorce je ulice, která se svažuje od hlavního náměstí k moři a je lemována restauracemi, kde můžete za příznivé ceny ochutnat tradiční bulharská jídla či nakoupit tradiční výrobky, suvenýry a textil za výhodné ceny. Černomorec je již řadu let vyhledáván českou klientelou, proto v restauracích a obchodech není problém se dohovořit naši mateřštinou.

 

 

 

Letovisko PRIMORSKO

 

Hotel MONELLO***   Hotel NORTH BEACH***   Hotel PANORAMA***   Hotel PERLA BEACH****  

Hotel SALENA***   Hotel SIENA PALACE****   Hotel PENELOPE***   Rodinný hotel BLÍŽENCI***   Hotel DJUNI   Aparthotel DUNES***   Penzion LEVTERI   Penzion NADIA

 

PRIMORSKO je velmi oblíbené živé přímořské letovisko, které se nachází 60 km jižně od letiště v Burgasu a 25 km od překrásného historického města Sozopol (UNESCO). Primorsko nabízí svým hostům rušné ulice plné obchodů, restaurací, barů, diskoték, ale také romantická tichá zákoutí. Největší devizou jsou 2 písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, menší pláž na jižní straně letoviska a druhá dlouhá táhnoucí se od centra Primorska na sever k zálivu „Perla“. Na plážích se nachází velký výběr restaurací a barů nabízející občerstvení za přijatelné ceny, stejně jako široká nabídka vodních sportů (šlapadla, skútry, windsurfing, kurzy potápění s instruktorem apod.), půjčoven slunečníků a lehátek, samozřejmostí jsou sprchy a převlékárny. Primorsko ocení klienti vyhledávající rušné centrum, bohatý výběr noční zábavy a nákupních možností, avšak díky ubytování v klidné zóně je vhodné i pro rodiny s dětmi, kteří uvítají možnost návštěvy největšího bulharského akvaparku a dlouhých písečných pláží v blízkosti ubytovacích kapacit.

 

 

 

Letovisko KITEN

 

Penzion GERGANA**+

 

Kiten je moderní letovisko ležící pouhých 5 km jižně od Primorska a severně od Lozence. Letovisko má k dispozici dvě krásné pláže, menší severní zvanou Altiman s tobogánem a dlouhou jižní pláž s bary, občerstvením, půjčovnami slunečníků, lehátek a vodních sportů, toalet, sprch i převlékáren.

 

Kiten nabízí nepřeberné množství obchůdků, barů, restaurací a diskoték, směnáren, půjčoven automobilů a motorek..., ale také klidná zákoutí, nádhernou okolní přírodu a výborné spojení místními autobusy s okolními letovisky (Lozenec, Primorsko, Sozopol...). Kiten získává v posledních letech na oblibě klientů všech věkových kategorií.

 

 

 

Letovisko LOZENEC

 

Hotel STARÁ KAŠTA***   Hotel ATIVA***

 

Lozenec je příjemné menší letovisko ležící cca 70 km jižně od Burgasu (pouhé 4 km jižně od většího letoviska Kiten či 10 km od centra oblasti letoviska Primorsko – spojení každých 60 min za cca 30,- Kč) na úpatí pohoří Strandža, uprostřed přírody plné vinic a fíkových hájů, předurčuje toto místo k romantickým procházkám či vyjížďkám na horských kolech, které jsou k dispozici v místních půjčovnách. Lozenec se právem pyšní dvěma plážemi se zlatavým pískem. Na plážích je možno využít široké nabídky vodních sportů, barů, občerstvení, půjčoven slunečníků a lehátek, převlékáren. Centrum letoviska nabízí celou řadu restaurací, obchůdků, barů, směnárnu, půjčovnu automobilů a motorek, jízdních kol a v hlavní sezóně také diskotéky. Příjemní místní lidé, romantické okolí a velmi příznivé cenové relace vytvářejí ideální podmínky pro trávení pohodové dovolené.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Řadit dle:
1 položka, 1 stránka
1 položka, 1 stránka
Vytvářím objednávku...